Jak włączyć tethering przez USB w telefonie z Androidem i Mac OS X Lion


15

Chcę uwiązać nieograniczony pakiet danych na Nexusie S (z Androidem 2.3.6) za pomocą kabla USB do MacBooka Air (z OS X Lion) . Zarówno w systemie Windows, jak i Ubuntu, działa jak urok, więc zastanawiam się, czy jest coś, co mogę zrobić w OSX, aby działało.

  1. Artykuły, które czytam, sugerują, że biorąc pod uwagę ograniczenia Apple, jest to niemożliwe, a OSX obsługuje tylko tethering iPhone'a przez USB.
  2. Na entuzjastach Androida znalazłem kilka rozwiązań:

    1. jedno tethering od Froyo i
    2. jedno tethering na Snow Leopard ,

ale wszystkie polegają na aplikacjach na Androida innych firm. Czy jest jakiś hack, aby OSX mógł z nim pracować po wyjęciu z pudełka?


1
Jestem tylko ciekawy: dlaczego to musi być USB? Cały czas używam Nexusa S jako hotspotu. Wkładam go do portfela, a MBP na kolana i surfuję. Jest naprawdę szybki i niezawodny.
gentmatt,

Oto mój scenariusz: część Startup Weekend Toronto, kodujesz przez 54 godziny z setkami innych deweloperów, więc w końcu tetheringujesz telefon, ponieważ Wi-Fi nie obsługuje tak wielu połączeń. W przypadku Wind jako mojego dostawcy danych w tym budynku sygnał jest bardzo niski. Więc miałem to podłączone przez USB, aby ładować się w międzyczasie, a ponadto wolałem nie otwierać modemu Wi-Fi.
Marius Butuc

Odpowiedzi:


3

Poniższa aplikacja ma bardzo szczegółowy przewodnik instalacji, którego należy uważnie przestrzegać, aby tethering USB działał na Androidzie.

Przetestowałem to na moim Nexusie S (2.3.6) i Lionie 10.7.2 . Działa świetnie!

Ponadto nie jest wymagany dostęp do konta root.

Naprawdę musisz wyrazić uznanie dla programistów. Posunęli się nawet do napisania sterowników dla systemu Mac OS, aby uzyskać tę pracę!

https://market.android.com/details?id=com.mstream.easytether_beta&hl=pl

wprowadź opis zdjęcia tutaj


OK, myślę, że to jest
właściwa

Problem w tym, że EasyTether nie działa z urządzeniami Samsung

8

Istnieje natywny sterownik RNDIS dla systemu Mac OS X, który pozwala korzystać z natywnego trybu modemu USB telefonu Android w celu uzyskania dostępu do Internetu, nazywa się HoRNDIS: http://joshuawise.com/horndis

Wiadomo, że współpracuje z wersjami Mac OS X od 10.6.8 (Snow Leopard) do 10.8.2 (Mountain Lion).

HoRNDIS jest również dostępny w formie źródłowej na GitHub, jest licencjonowany na licencji GNU General Purpose, wersja 3: http://github.com/jwise/HoRNDIS


To jest, moim zdaniem, lepsza odpowiedź :)
Jammer

1
Jeśli używasz El Capitan i nie działa, wypróbuj tę wersję wstępną
Jammer

@Jammer nie działa. Korzystam z El Capitan i zainstalowałem tę wersję. Włączyłem tethering przez USB w telefonie, ale nic nie pojawia się w Preferencjach systemowych -> Sieć.
BugHunterUK
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.