Kopiowanie i wycinanie czasami nie działa [zamknięte]


44

Mój system jest w pełni aktualny i wciąż widzę ten problem sporadycznie, chociaż nie tak często, jak kiedyś; Powiedziałbym, że nie zostało to w pełni naprawione. Jeśli istnieją jakieś obejścia inne niż ponowne uruchomienie, byłoby to dobre miejsce na ich zebranie. Zostało to wcześniej zamknięte i ponownie otwarte z powodu popytu.

Wycinanie i kopiowanie nie zawsze wydaje się zmieniać zawartość schowka, niezależnie od tego, czy jest uruchamiane za pomocą skrótu klawiaturowego, opcji menu, a nawet przeciągania i upuszczania. Przynajmniej skutkuje to czasem odmawianiem niewłaściwych informacji, w najgorszym przypadku powoduje to, że wycinanie działa losowo jak klawisz usuwania. Zachowanie, które zaobserwowałem, zaczynało się od pozostawania przypadkowym, a następnie konsekwentnie, aż do ponownego uruchomienia systemu, dla wszystkich programów, w tym Findera i terminala. Teraz wydaje się, że pozostaje losowo, a następnie sporadycznie, ale z dużą częstotliwością, ponownie, niezależnie od tego programu.

Wyszukiwanie w Google nie daje żadnych przydatnych wyników dla tego problemu.


Skopiowane z Przeciągnij i upuść oraz wytnij i wklej nie działa [zamknięte] , aby inni mogli znaleźć to pytanie w wyszukiwaniu

Możliwa duplikat:
Czy ktoś może wyjaśnić to zachowanie schowka?

To dziwne. Korzystam z systemu OSX Lion i czasami jednocześnie przeciągnij i upuść oraz wytnij i wklej przestają działać. Przestają działać w dowolnym programie, nie tylko w Finderze. I to nie tylko skrót: jeśli spróbuję kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać „Kopiuj”, to również nie zadziała.

Do tej pory zdarzyło się to trzy razy. Ponowne uruchomienie naprawia to, ale w najlepszym razie jest denerwujące. Jakieś rozwiązanie?


Czy ktoś wie, jak to naprawić lub w jaki sposób zgłosić to firmie Apple?

@bike Usunąłem inne pytania, miałem ten problem na wielu komputerach Mac, zarówno iMac, jak i MBP unibody, pod OSX 10.7 i 10.8. Nie używam już OSX, więc tak naprawdę nie mogę już przyczynić się do tego pytania.


2
Zaostrzmy to. Nadal otrzymuje odpowiedzi „ja też”. Najpierw należy edytować wszystkie pytania poboczne. Pytanie, czy inni mają problem, nie jest dobre dla tej witryny. Wybierz, czy chcesz skoncentrować się na tym, jak rozwiązać problem, czy jak zgłosić błąd Apple, ale nie na oba te sposoby.
bmike

Odpowiedzi:


43

W oparciu o ten post , następujące działało dla mnie.

Sprawdź, czy demon tablicy działa:

launchctl list | grep com.apple.pboard

Jeśli demon tablicy działa, zatrzymaj się i uruchom go. Jeśli nie jest uruchomiony, uruchom go:

launchctl stop com.apple.pboard
launchctl start com.apple.pboard

Następnie może być konieczne ponowne uruchomienie aplikacji, w których funkcja wycinania i wklejania nie działa.


To działało dla mnie w Mountain Lion (10.8.5). Uważam, że ta odpowiedź zasługuje na większą uwagę. Warto podkreślić, że aplikacje muszą być ponownie uruchamiane indywidualnie - może być najłatwiej ponownie uruchomić przy włączonej opcji „Otwórz ponownie okna ...”.
duozmo

To rozwiązuje ten sam problem z niedziałaniem kopiowania i wklejania oraz przeciągania i upuszczania. Po uruchomieniu poleceń launchctl będziesz chciał ponownie uruchomić Findera (przytrzymaj Alt i kliknij Findera prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij Uruchom ponownie), a także aplikacje, które kopiowały i wklejały. Jest to o wiele mniej niewygodne niż ponowne uruchamianie za każdym razem. Dla przypomnienia, zaczęło się to dla mnie dopiero, gdy zainstalowałem grę Windows za pomocą Crossover.
Robin Hawkes

Aby zgodzić się z @RobinHawkes, ten błąd po prostu uderzył mnie po zainstalowaniu wina (na którym pracuję). Obecnie nie działa, ale nie mogę skopiować / wkleić w niektórych oknach (obecnie aplikacja HipChat). Jednak Google Chrome wydaje się bardziej niż chętnie kopiować / wklejać, więc może to być problem XQuartz?
OzBarry

Warto wspomnieć o innej odpowiedzi dotyczącej używania Edycji> Pokaż schowek w Finderze; Zrestartowałem panel, ale dopóki nie zrestartowałem wyszukiwarki, Pokaż schowek był pusty. Gdy Pokaż Schowek wyświetli nazwę skopiowanego pliku, wszystko powinno być w porządku - tzn. Jest to część procesu, która wydaje się nie działać. To pierwszy raz, kiedy to widziałem, a ostatnio nic nie instalowałem (korzystam z paska uruchamiania i ostrzega mnie, że schowek nie działa i prawdopodobnie powinienem się wylogować)
William Turrell,

8

Wygląda na to, że Apple wprowadziło błąd do tego konkretnego punktu w swoich ramach, często też go doświadczam po ponownym uruchomieniu niektórych aplikacji. Powodem, dla którego kopiowanie / wklejanie oraz przeciąganie i upuszczanie przestaje działać w tym samym czasie, jest to, że oba są funkcją API NSPasteboard.

Jeśli przejdziesz do wyszukiwarki w obszarze Edycja> Pokaż schowek, a zawartość nie będzie nawet po skopiowaniu czegoś, to element systemu operacyjnego odpowiedzialny za obsługę zdarzeń na pulpicie się zawiesił. Jest to poza twoją kontrolą, może istnieć praca wokół ręcznego przeładowania wymaganego komponentu za pomocą uruchomionego, jednak najprostszym rozwiązaniem jest zapisanie tego, co robisz, uruchom ponownie.


Wydaje się, że ma to jak dotąd najwięcej informacji na temat problemu - jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat ponownego uruchomienia odpowiedzialnej usługi, byłoby to mile widziane :)
theheadofabroom

6
Jak napisano w drugiej odpowiedzi, jest usługa com.apple.pboard. Ponowne uruchomienie tego samodzielnie nie rozwiązało problemu. Jednak zadziałała kombinacja następujących elementów (nie wiem, czego potrzebuje): killall pbs(uruchom ponownie usługę com.apple.pbs) killall pboard, uruchom ponownie aplikację, która chce korzystać ze schowka (przynajmniej jest to obowiązkowe)
Albert

Daj temu człowiekowi piwo!
gprasant

2

Al, kilka rzeczy.

  1. jakiej wersji Lion używasz:

Apple Menu> Informacje o tym komputerze Mac.

  1. Czy sprawdziłeś dostępność aktualizacji oprogramowania?

Preferencje systemowe> Aktualizacja oprogramowania.

  1. Czy naprawiłeś uprawnienia?

Finder> Aplikacje> Narzędzia> Narzędzie dyskowe.

(Nawiasem mówiąc, są to podstawowe kroki rozwiązywania problemów z dowolnym problemem z komputerem Mac).

Następnie, jeśli uważasz, że coś nie zostało przechwycone przez polecenie kopiowania, możesz otworzyć TextEdit (Aplikacje> TextEdit) i wkleić tam ...

Wreszcie, jeśli coś jest nie tak, często pomaga utworzyć testowe konto użytkownika (Preferencje systemowe> Użytkownicy i grupy) i sprawdzić, czy zachowanie się tam powtarza. Daj nam znać. Mam nadzieję, że to pomoże Ci zacząć od rzeczy ...

Och, jeszcze jedna myśl, nie czytając wszystkiego ponownie, zakładam, że próbowałeś tego z klawiaturą i myszką. Czy to możliwe, że jedna z nich jest trochę szkicowa? Na przykład otwórz TextEdit i spróbuj w kółko wpisywać klawisz c, a następnie klawisz p ..


Lion 10.7.2, AFAIK wszystko jest aktualne, sprawdzę uprawnienia, ale próbowałem skopiować i wkleić tekst między różnymi / tymi samymi dokumentami tekstowymi. To też nie jest klawiatura - myszy wyświetlają ten sam przerywany błąd
theheadofabroom

Widzę to dokładne zachowanie w wersji 10.7.4.
Ken

1
Jeśli ponowne uruchomienie rozwiązuje problem, oznacza to, że albo nie dotyka dysku (prawdopodobnie), albo OS X naprawia uprawnienia przy ponownym uruchomieniu (mało prawdopodobne), aw obu przypadkach nie jestem pewien, czy odpowiednie byłoby „samodzielne naprawianie uprawnień”.
Ken

-1
  1. Czasami nie możesz kopiować i wklejać z niektórych miejsc (stron internetowych, Java, treści Flash itp.)
  2. Miga, ponieważ przytrzymujesz Cmd + C zbyt długo. Naciśnij raz .

Jeśli nadal stanowi to problem, powinieneś wypróbować aplikację innej firmy dla narzędzia schowka ze strony takiej jak MacUpdate .


1
„Miga, ponieważ zbyt długo przytrzymujesz Cmd + C”. Co? Nie, skróty klawiaturowe zawsze podświetlają element menu nadrzędnego. Chyba że OP oznaczało „powtarzanie flashowania”, ale nie zrozumiałem tego w ten sposób. Ponadto większość aplikacji innych firm współpracuje z podstawowym schowkiem systemu OS X, aby dodać do niego historię, więc jeśli coś się tam zepsuje, nic nie zmieni.
MattiSG,

Naciskam go tylko krótko - miałem na myśli to, że kiedy patrzę na górę ekranu, kiedy to robię, widzę, że pozycja menu jest wybrana na krótki czas, podczas gdy oba klawisze są wciśnięte. Zainstalowałem teraz Jumpcut, ponieważ przynajmniej informuje mnie, czy skopiowałem to, czego się spodziewałem.
theheadofabroom
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.