Czy jest jakiś sposób na uzyskanie ścieżki do folderu w systemie macOS? [duplikować]


20

Mogę uzyskać informacje o pliku lub folderze, ale daje to ścieżkę do folderu zawierającego, a nie do pliku docelowego lub folderu. Powiedzmy, że chcę skopiować pełną ścieżkę do okna dialogowego pliku; w jaki sposób mogę to zrobić?


Pinguj mnie, jeśli mojej edycji odpowiedzi nie ma na znaku. David Anderson ma rację, że jest to możliwe, jeśli zrozumiemy, czego szukasz poprawnie, po wyjęciu z pudełka.
bmike

FWIW, w (rodzimym) oknie dialogowym pliku możesz po prostu przeciągnąć i upuścić plik / folder do okna dialogowego i powinno ono automatycznie nawigować do i je wybrać.
StrikingTilSEStopsHarmingUsers

Odpowiedzi:


51

W systemie macOS przytrzymanie klawisza ALT często pokazuje dodatkowe opcje w menu kontekstowych.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby skopiować ścieżkę do pliku lub folderu w Finder.app:

  1. Kliknij element prawym przyciskiem myszy
  2. Przytrzymaj klawisz Alt
  3. Kliknij Copy "item" as Pathname

Gotowy. Teraz masz w schowku ścieżkę jako tekst.


5
Uwaga: W Yosemite „kopiuj jako ścieżkę” nie pojawia się po naciśnięciu opcji. Jednak ta metoda nadal działa. Dzięki Apple za to, że był tak zawiły i głupi.
LateralTerminal

1
Święty moli! Używam Maców codziennie przez ostatnie 4 lata i nigdy nie słyszałem o tej funkcji ... I wczoraj byłem zły, że macOS nie ma łatwo dostępnego „Zawsze Otwartego” ...
cvakiitho

@cvakiitho Same tutaj; Zawsze denerwowałem się, że musiałem kopać tak głęboko, aby ustawić domyślne aplikacje!
Szkieletowy łuk

27

W Finderze kliknij prawym przyciskiem myszy plik, którego pełną ścieżkę chcesz skopiować.

Po otwarciu menu kontekstowego naciśnij i przytrzymaj optionklawisz podczas klikania Copy "File" as Pathname.

Pełną ścieżkę można teraz wkleić w dowolnym polu tekstowym.


Tak brzmi odpowiedź na Meta ... Chyba się czegoś nauczyłem. +1 za to.
Srevilo

15

Możesz przeciągnąć plik lub folder z aplikacji Finder do okna dialogowego. Pełna ścieżka do pliku lub folderu pojawi się w oknie dialogowym. Dodatkowo możesz przeciągnąć plik lub folder do aplikacji Terminal lub wielu innych aplikacji, aby rozwinąć ścieżkę.

Możesz także użyć kombinacji klawiszy option+ + C, aby skopiować pełną ścieżkę do schowka. Następnie możesz wkleić tę pełną ścieżkę jako tekst.

Ponadto, jeśli włączysz pokazywanie paska ścieżki w aplikacji Finder, możesz przeciągnąć dowolną część pełnej ścieżki do okna dialogowego. Pasek ścieżki można włączyć, wybierając View➔Show Path Barz paska menu lub używając kombinacji klawiszy option+ + P.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.