Wyszukiwarka Mac: uzyskiwanie ścieżki katalogu lub pliku jako ciągu


33

W systemie Windows można kliknąć plik prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz „właściwości”. We „właściwościach” wyświetlana jest ścieżka do systemu plików. Można go następnie skopiować, zaznaczając i przechowując (w schowku).

Nie mogłem znaleźć sposobu, aby to zrobić na komputerze Mac.

Dlatego moje pytanie:

Czy mogę pobrać ścieżkę do systemu plików katalogu lub pliku za pomocą graficznego interfejsu użytkownika Mac Findera?

Odpowiedzi:


65

Ctrl-kliknij (lub dwa kliknięcia palcem) na plik, z którego chcesz uzyskać ścieżkę, a następnie naciśnij Opti wybierz z menu kontekstowego opcję „Kopiuj jako nazwę ścieżki” (lub jak to się nazywa po angielsku).

Możesz także wybrać plik, a następnie nacisnąć, Opt-Cmd-Caby skopiować nazwę ścieżki do schowka.


3
Wow, nie miałem pojęcia!
Alan Shutko

2
* ding * To był dźwięk starego psa uczącego się nowej sztuczki.
Ɱark Ƭ

2
Nie działa to z wersjami OS X wcześniejszymi niż OS X 10.11.
user3439894

Przytrzymanie <kbd> Opcja </kbd> ujawnia tak wiele ukrytych / alternatywnych opcji menu.
Matt Sephton,

6

Nie widzę sposobu, aby to zrobić za pomocą Findera. Najlepsze, co mogłem zrobić, to:

  1. Otwórz okno terminala.
  2. Przeciągnij żądany plik do terminala.
  3. Wybierz nazwę pliku w oknie terminala.
  4. Skopiuj nazwę pliku do schowka.

Safari również będzie działać. To adres URL pliku, więc musisz być ostrożny przy wyborze.


Możesz także przeciągnąć plik do okna TextEdit (w trybie zwykłego tekstu)… co może być mniej niebezpieczne.
Sam

Nie wiem, czy jest możliwość przeciągania i upuszczania w systemie Mac OS. Wielkie dzięki. Twoja odpowiedź była dla mnie zdecydowanie pomocna.
mizech

2

Możesz przeciągnąć plik lub folder z aplikacji Finder do okna dialogowego. Pełna ścieżka do pliku lub folderu pojawi się w oknie dialogowym. Dodatkowo możesz przeciągnąć plik lub folder do aplikacji Terminal lub wielu innych aplikacji, aby rozwinąć ścieżkę.

Ponadto, jeśli włączysz pokazywanie paska ścieżki w aplikacji Finder, możesz przeciągnąć dowolną część pełnej ścieżki do okna dialogowego. Pasek ścieżki można włączyć, wybierając View➔Show Path Barz paska menu lub używając kombinacji klawiszy option+ + P.


2

Używam macOS Mojave. Łatwo jest znaleźć to, czego chcesz, po prostu przejdź do folderu i kliknij ikonę koła zębatego w górnej części okna, tam możesz zobaczyć opcję o nazwie „Kopiuj” nazwa folderu „jako ścieżka” To jest to!


1

Uwielbiam kopiowanie kontrolek / opcji jako sztuczkę ścieżkową, ale wydaje się, że nigdy tego nie pamiętam, więc korzystam z menu usług Findera, aby umożliwić ci rozszerzenie tej funkcji. Z założenia Apple pokazuje tylko ścieżkę do plików udostępniania sieci w okienku pobierania informacji, więc musisz dołączyć usługę do Findera, aby uzyskać to ogólnie (z powodów, jestem pewien, że chciałbym usłyszeć przy drinku ).

Biorąc to pod uwagę, używam Path Snagger 2 i jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ mogę kontrolować POSIX / SMB / HFS i file: // niezależnie od formatu kopiowanej ścieżki. Możesz przetwarzać kilka plików naraz, kontrolować różnego rodzaju poprawki w budowie ścieżki. Nie muszę też robić wielu kliknięć i cały czas kopiuję ścieżki, więc jest to dla mnie kosztowne.

Widziałem tworzenie skryptu AppleScript lub szybkiego skryptu, aby zrobić to również za darmo, jeśli miałeś dobrze zdefiniowany ciąg, który chciałbyś uzyskać z lokalizacji określonego pliku, który byłby ogólny dla wszystkich plików po jego zakodowaniu. Byłoby to dobrze, gdybyś nie wiedział, jak połączyć go z usługami w celu szybszego wykonania niż wbudowany sposób lub potrzebował innego formatu ścieżki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.