Czy w aplikacji „Preview” do czytania plików PDF jest tryb ciemny (kolory odwrócone)?


33

Korzystam z aplikacji „Preview” do odczytu pliku PDF na MacBooku Pro. Czy jest jakiś sposób na odczytanie go w trybie ciemności?

Możesz to zrobić w programie Adobe Acrobat Reader, zmieniając kolor tła i tekstu, ale czy może to zrobić również „Podgląd”?


Ekspert PDF ma naprawdę fajny tryb sepii, szkoda, że ​​brakuje mu funkcji i szybkości podglądu
Herman Toothrot

Odpowiedzi:


37

Miałem ten sam problem, więc napisałem prostą i bezpłatną aplikację dla komputerów Mac do odczytu plików PDF w negatywie. Aplikacja oferuje dwa tryby ujemne (odwracanie kolorów i odwracanie kolorów z sepią).

Nazywa się Negatyw i jest bezpłatny w Mac App Store


Bardzo dobrze! Nie jestem pewien, w jaki sposób kodowane są pliki PDF, ale byłoby wspaniale, gdybyś pominął odwrócenie kolorów dla zdjęć.
Matthew

1
A także pasek narzędzi trybu ciemnego :)
Matthew

1
Dzięki bardzo, szukałem czegoś takiego od wieków. Z chęcią zapłaciłbym również za Negatyw, aby utrzymać rozwój ;-) @Mathew możesz przełączać tryb ciemny za pomocą menu Widok, chociaż wsparcie dla natywnego trybu ciemnego macOS byłoby mile widziane.
cseelus,

Wow, to była fajna, świetna robota :)
CopsOnRoad

9

Chociaż dla podglądu nie ma odwróconego schematu kolorów , można odwrócić kolory ekranu dla całego systemu, naciskając

Command-Option-Control-8

Naciśnij sekwencję ponownie, aby przywrócić domyślny schemat kolorów.


2
Jeśli ta kombinacja klawiszy nie działa, sprawdź, czy jest włączona w Preferencjach systemowych / Klawiatura / Skróty / Dostępność. Można także użyć Command-Option-F5 (jeśli ten skrót jest włączony), aby wywołać menu sterowania opcjami dostępności i odwrócić wyświetlanie.
AndOs

9

Używam Adobe PDF Reader do czytania książek PDF. W Preferencjach> Dostępność> Opcje kolorów dokumentów ustawiam „Zamień kolory dokumentów” i „Kolor niestandardowy”. Tło strony: czarny i tekst dokumentu: zwykły ciemnoszary.

Tak więc moim domyślnym czytnikiem PDF jest podgląd w zwykłym kolorze, ale otwieram książki PDF w niestandardowym programie Adobe Reader.


Dzięki za wskazówkę, robi to całkiem nieźle
Jerome Dalbert

5

Nie ma trybu ciemnego dla podglądu.

Możesz użyć oprogramowania Flux , aby przynajmniej zwiększyć ciepło kolorów i zmniejszyć jasność. To sprawia, że ​​cały system operacyjny jest łatwiejszy w nocy.

Z drugiej strony są iBooki, które, jak sądzę, mają tryb ciemny.


4
iBooks ma tryb ciemny, ale nie można czytać plików PDF bezpośrednio w iBooks na Macu. Po prostu otwiera je w podglądzie.
calum_b

Och, nie wiedziałem, nigdy nie korzystałem z iBooka na Macu, ale na iOS
Chris

3

Możesz użyć sekcji preferencji systemowych: Dostępność, aby odwrócić kolory wyświetlania. To nie jest skoncentrowane na podglądzie, ale załatwia sprawę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.