Jaki jest najlepszy sposób na konsolidację dwóch bibliotek iPhoto w jednej bibliotece?


16

Na iMacie rodziny moja żona i córka mają osobne konta użytkowników, każde z własną biblioteką iPhoto. Moja żona poprosiła mnie o konsolidację obu bibliotek w jedną bibliotekę dla wygody.

Jak najlepiej to zrobić? Czy można tego dokonać za pomocą istniejącego oprogramowania i narzędzi dostarczanych z systemem Snow Leopard, czy też istnieje narzędzie innej firmy, które ułatwia ten proces?

Z góry dziękuję.

Odpowiedzi:


9

Istnieje aplikacja innej firmy o nazwie iPhoto Library Manager, która wydaje się mieć dobrą reputację do łączenia, dzielenia i ogólnego zarządzania biblioteką iPhoto:

Oto jego zdjęcie w akcji


Library Manager to <i> jedyny </i> sposób łączenia bibliotek
terrydev

2
Cóż, czekając na odpowiedź oprogramowania Fat Cat na moje pytanie, czy iPLM może to zrobić, czy nie, znalazłem inny sposób - hacker.klever.net/n/2012/08/11/... ;-)
Michael Krelin - haker

1
Wow, dołożyłeś sporo wysiłku! Myślę, że ujawnia to, co iPLM robi za interfejsem użytkownika. Dobry do hakowania, ale nie dla osób o słabych nerwach.
JBRWilkinson

To prawda, chyba że z pewnym zrozumieniem.
Michael Krelin - hacker

6

Jeśli masz program Aperture 3.3, możesz scalić wiele bibliotek iPhoto, jak pokazano w tym artykule Apple KB :

  1. Otwórz aperturę 3.3 lub nowszą.
  2. Kliknij menu Plik i wybierz polecenie Przełącz do biblioteki> Inne / Nowe. Użyj selektora bibliotek, aby wybrać jedną z bibliotek iPhoto, które chcesz scalić.
  3. Wybierz Plik> Importuj> Biblioteka
  4. Wybierz jedną z pozostałych bibliotek iPhoto, które chcesz scalić.
  5. Powtórz kroki 3-4 dla każdej dodatkowej biblioteki iPhoto, którą chcesz scalić.

Biblioteka, którą uruchomiłeś w kroku 2 powyżej, zawiera treści ze wszystkich scalonych bibliotek. Inne biblioteki są nadal obecne (i użyteczne) na twoim komputerze. Po potwierdzeniu, że ujednolicona biblioteka działa poprawnie, możesz chcieć usunąć inne biblioteki z dysku twardego. Przed zrobieniem tego dobrze jest wykonać kopię zapasową wszystkich bibliotek.


2

Czy zależy Ci na albumach? Jeśli nie, łatwo jest połączyć wszystkie zdjęcia z wielu bibliotek. Powtarzam, że zastosowanie tej metody nie pozwoli zachować albumów z jednej z bibliotek. Dobra chodźmy.

Określ, która biblioteka będzie Twoją podstawową biblioteką, ta szczęśliwa biblioteka BĘDZIE mogła zachować swoje albumy. (W twoim przypadku, prawdopodobnie w bibliotece twojej żony, twoja córka będzie musiała tylko odtworzyć swoje albumy)

Jeśli masz dysk zewnętrzny: skopiuj tę bibliotekę podstawową na zewnętrzny dysk twardy, uzyskaj informacje o dysku zewnętrznym i włącz opcję Ignoruj ​​uprawnienia na dysku. Odniesienie: http://support.apple.com/kb/HT1198

Jeśli nie masz dysku zewnętrznego: wykonaj kopie obu bibliotek iPhoto w folderze / Users / Shared /. Użyj chmod lub findera, aby zmienić uprawnienia wszystkich użytkowników do odczytu i zapisu w tych bibliotekach oraz zastosowania do zawartości. to znaczy sudo chmod -R 777 Example_iPhotoLib

Otwórz swoją podstawową bibliotekę za pomocą iPhoto. Znajdź dodatkową bibliotekę w Finderze, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Pokaż zawartość pakietu”. Poszukaj folderu o nazwie „Masters” lub ewentualnie „Originals” w zależności od wersji iPhoto. Przeciągnij ten folder do otwartego okna iPhoto, a wszystkie zdjęcia powinny zacząć importować, scalając i duplikując wszystkie zdjęcia z biblioteki dodatkowej do biblioteki podstawowej.

Oczyść, usuwając niepotrzebne lub zduplikowane biblioteki iPhoto. Zawsze miej kopię zapasową.


1
+1 Importowanie zdjęcia „wzorców” z biblioteki iPhoto jest łatwym sposobem na zrobienie tego i nie wymaga zewnętrznego oprogramowania. Jest to tylko trochę przerażające dla początkujących, ponieważ polega na chowaniu wewnątrz biblioteki iPhoto za pomocą „Pokaż zawartość pakietu”. Oczywiście dlatego wykonujesz kopię zapasową wszystkiego.
jhocking

w celu wyczyszczenia zaimportowanej biblioteki pamiętaj, że w menu Zdarzenia znajduje się „Wybrane zdarzenie autosplitu”. Zaimportowane zdjęcia prawdopodobnie pojawią się w jednym wydarzeniu, więc po prostu wybierz to wydarzenie i Autosplit. Nie zapomnij też, że możesz przeciągnąć Wydarzenia po liście, aby zmienić kolejność na liście.
jhocking
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.