Adapter USB-C na MagSafe 2


27

Mam MacBooka Pro 2015 z kablem ładującym MagSafe 2. Moja żona ma nowego MacBooka Pro z 2016 roku z USB-C. Zastanawiałem się, czy technicznie (w kwestii wykonalności elektronicznej) mogę użyć jej kabla ładującego na moim MacBooku i odwrotnie z jakimś adapterem / kluczem sprzętowym, a jeśli tak, to skąd go mam?


Czy pytanie skupia się na „czy jest to wykonalne elektrycznie”, czy na „skąd wziąć adapter”? Drugi byłby nie na temat, edytuj swoje pytanie, aby wskazać, czego szukasz.
nohillside

Próbuję to rozgryźć. Znalazłem te dwie opcje tak daleko, ale nie wiem, czy są one wiarygodne: ebay.co.uk/itm/... ebay.co.uk/itm/163153641220
szerte

@szerte Niestety, nie wydają się być kompatybilne z powerbankami USB-C, o co mi chodzi.
Agent_L

Mogę potwierdzić obie powyższe prace. Więcej informacji: dyskusje.apple.com/pl/thread/…
szerte

amazon.com/dp/B07G95NSC9 robi to, co chcesz (z dodatkowym pasywnym adapterem magsafe 1-> 2 firmy Apple). Kto wie, jakie to bezpieczne.
Rehan Khwaja

Odpowiedzi:


21

Nie chcesz mieszać tych dwóch.

Dlaczego?

Ponieważ port USB-C jest zgodny ze specyfikacją dostarczania zasilania USB 3.1, podczas gdy ładowarka Magsafe nie. Część tej specyfikacji obejmuje negocjacje dotyczące dostarczonej mocy. Magsafe nie będzie negocjować, ile mocy zostanie dostarczone. To, czego szuka, to obecność 1-przewodowego obwodu ładowania przed rozpoczęciem ładowania.

Na rynku mogą istnieć adaptery / konwertery, które konwertują jeden interfejs na drugi i odwrotnie, ale (IMO) te tanie adaptery nie są warte ryzyka wysłania niewłaściwego napięcia do bardzo drogiego MacBooka Pro.

Podsumowując, użyj oryginalnych adapterów zbudowanych i zaprojektowanych dla twojego MacBooka Pro.


1
Jeśli ten „tani adapter” nie działałby jak przetwornica podwyższająca / obniżająca napięcie do wynegocjowanego z MBP, trudno mi się przekonać, jak by to działało.
Charles Duffy

5
@CharlesDuffy: Na rynku jest kilka niesamowicie złych produktów USB-C .
Kevin

3
@DanEllis Computers pobiera tyle prądu, ile potrzebuje, ale standard USB-C może zapewniać wiele napięć . Jeśli niewłaściwe napięcie dostanie się do komputera, jest złe. Ponadto standard USB-C negocjuje maksymalną moc (prąd), jaką może pobrać komputer, jeśli spróbuje pobierać zbyt dużo, usmażysz zapas. Dzięki adapterowi MagSafe komputer nie wie, ile to za dużo.
jkd

2
@Alexander Prawdopodobnie tak. Allan mówi tylko, że nie zaufa tanim adapterowi, aby chronić swój drogi MacBook. Ponadto nie chroni to przed nadmiernym wykorzystaniem komputera.
JKD

4
USB PD jest trochę standardem i można kupić doskonale dobre zewnętrzne adaptery, które nie wysadzą twojego systemu
Journeyman Geek

16

ElecJet Anywatt Jeden wypełnia tę potrzebę, w celu zasilania urządzenia USB-C z zasilacza MagSafe.

Ze strony produktu:

Anywatt wbudowany, samodzielnie opracowany inteligentny układ LDR6032 obsługuje najnowszy protokół USB C Power Delivery i PPS, automatycznie rozpoznaje wymaganą moc urządzenia końcowego i dostosowuje napięcie i prąd, aby najlepiej pasował do celu ładowania urządzenia końcowego, zakres od 5 V @ 3 A 9 V @ 3A 12 V przy 3 A 15 V przy 3 A 20 V przy 2,25 A i PPS 3-12 V przy 3 A MAX.

Nie jest licencjonowany przez Apple. To powiedziawszy, jestem właścicielem i używam go bez żadnych problemów, aby podłączyć MacBooka Pro 2016 (87 W) do mojego wyświetlacza Thunderbolt; nie może zapewnić pełnej mocy 87 W, więc akumulator ładuje się nieco wolniej, niż gdybym miał przy sobie dużą ładowarkę, ale w praktyce był w pełni odpowiedni.


Cóż, kosztuje 24 USD, podczas gdy ta sama strona sprzedaje kompletną ładowarkę za 25 USD. Adapter jest więc ograniczony do niszowych zastosowań, np. Gdy nie można podłączyć ładowarki, ale miejsce to zapewnia kable MagSafe.
Agent_L,

1
@Agent_L, tak. W moim przypadku mam wyświetlacz Thunderbolt w mojej przestrzeni coworkingowej - dzięki AnyWatt potrzebuję tylko jednej wtyczki (spośród trzech na wspólne biurko) zarówno dla monitora, jak i laptopa, ponieważ monitor zapewnia wyjście MagSafe; z osobnym adapterem używam 2/3, ograniczając do jednej osoby po drugiej stronie biurka.
Charles Duffy,

Za to, co jest warte, kupiłem jeden z nich i działa dobrze z normalną ładowarką MagSafe, ale nie negocjuje z moim wyświetlaczem Thunderbolt: po prostu mruga zielone światło na kablu co około półtorej sekundy i daje sygnał dźwiękowy kliknij za każdym razem.
Robin Whittleton,

Ciekawy. Oddałem mój wyświetlacz Thunderbolt Display znajomemu po otrzymaniu zamiennika (nowoczesna obsługa Samsunga z natywnym USB-C / Thunderbolt), więc nie jestem w miejscu, aby znaleźć dokładny numer modelu lub podzielić się nim, aby spróbuj ustalić różnicę.
Charles Duffy,

5

Możesz kupić adaptery (klucz sprzętowy), które konwertują sygnały USC-C PD na Magsafe1 i 2 (a właściwie na każde potrzebne napięcie na dowolnym starym laptopie). Istnieją również odwrotne adaptery, które konwertują z ładowarki Magsafe 1 lub 2 na wyjście USB-C, aby ładować nowoczesny komputer, choć mniej użyteczny.

Irracjonalne twierdzenia, jak można usmażyć komputer lub ładowarkę, to tylko stara bajka o żonach. Nie można pobierać prądu przez ładowarkę USB-C PD, ponieważ zostanie ona wyłączona. Ładowarka nie może zapewnić więcej niż jego pojemność projektowa ani dostarczyć więcej prądu niż wymaga obciążenie!

Odwrotna sytuacja, gdy ładowarka zapewnia „za dużo” czegoś, co mogłoby usmażyć komputer, jest również nieprawdziwa. Żaden komputer nie używa bezpośredniego wejścia ładowarki do obsługi komputera lub ładowania baterii. Napięcie jest regulowane przez przetwornik DC-DC w celu wygenerowania niezbędnych napięć. Jeśli podane napięcie będzie zbyt niskie, nie będzie się ładować; jeśli napięcie jest zbyt wysokie, obwód ładowania zostanie wyłączony.


Hm, dziękuję za twoje przemyślenia. Ale tak naprawdę nie zamierzam testować tego na moim komputerze Mac, ha! Przepraszam!
LinusGeffarth

2
Jak irracjonalne twierdzenia inżyniera Google, który faktycznie zamurował swój Pixel wadliwym kablem USB-C? Not only did the cable kill the analyser, though, but it also fried both USB Type-C ports on Leung's Chromebook Pixel: "Neither would charge or act as a host when I plugged in a USB device such as an ethernet adapter." Upon further analysis, Leung found that the cable had killed the Chromebook's embedded controller arstechnica.com/gadgets/2016/02/...
clacke 24.01.2019

Być może nie powinno to być możliwe, a porty powinny być buforowane względem błędnych danych wejściowych. W praktyce jednak najwyraźniej możesz smażyć komputery i ewentualnie zasilacze, jeśli podasz dane wejściowe, których producent nie uwzględnił.
clacke

2
@clacke To w większości nieistotne. Chodzi tutaj o to, czy laptop może pobierać zbyt dużo prądu z ładowarki. Kabel w recenzji Bensona zamienił biegunowość dodatnich i ujemnych linii napięcia; ochrona przed zamianą szyn zasilających wymagałaby innego rodzaju obwodu ochronnego niż ochrona nadprądowa. Zauważ też, że nie powiedział, że uszkodził zasilacz! :) Osobiście unikałbym ładowania laptopa z innego komputera , ale dedykowana ładowarka powinna być w porządku.
dlitz

1
@clacke To nie to, co było, osiągając w ogóle .
rspeed

4

Elektrycznie można jechać w dowolnym kierunku, wystarczy tylko komputer (mikroprocesor itp.), Aby przeprowadzić negocjację USB-C PD. Jak zauważyli ludzie, istnieje wiele opcji MagSafe2 → USB-C PD.

Istnieją tylko 3 moce dla ładowarek MagSafe2 [1] i mają one dobrze znane napięcie / prądy. MacBook wie, jaka jest maksymalna moc ładowarki, pobierając identyfikator ładowarki z samej wtyczki MagSafe2. Nie pobiera więcej prądu, niż pozwala ładowarka, ponieważ wie, która ładowarka jest podłączona. Każdy klucz USB-C → MagSafe2 zasadniczo zapewniłby dostęp do mocy przez USB i emulowałby prawidłowy identyfikator ładowarki MagSafe2.

Wydaje się, że nie ma opcji USB-C PD → MagSafe2, być może dlatego, że wymagałaby ładowarki, która obsługuje wystarczającą moc, aby zasilić zarówno MacBooka (45 W / 65 W / 80 W), jak i sam klucz sprzętowy. Co najmniej ~ 50 W, aby zapewnić 45 W (co wystarcza tylko na MBAir, a za mało na Pro).

[1] http://www.righto.com/2013/06/teardown-and-exploration-of-magsafe.html


2

Jak powiedzieli inni, różne standardy powodują, że jest to niebezpieczne, jeśli nie jesteś ostrożny, co kupujesz.

Ale jeśli chcesz tylko złącza magnetycznego (aby nie pociągało za sobą laptopa po potknięciu i tak dalej, możesz wypróbować jedną z tych opcji, aby przekonwertować złącze USB-C na złącze magnetyczne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.