Dwa zewnętrzne wyświetlacze bez Thunderbolt


10

Muszę kupić nowy laptop (Mac) do pracy, a moim najwyższym priorytetem są co najmniej dwa wyświetlacze.

Niestety z powodu ograniczeń budżetowych nie mogę kupić wyświetlaczy Apple Thunderbolt. A teraz popraw mnie, jeśli się mylę, Apple Thunderbolt Display wydaje się obecnie jedynym dostępnym Thunderbolt displayem.

Czy jest możliwe, używając MBP lub MacBook Air, użyć dwóch zewnętrznych wyświetlaczy, które nie korzystają z Thunderbolt? Bez użycia dodatkowego sprzętu ( np. Multipleksera Matrox używanego gdzie indziej - to nie działa, a sterowniki adaptera DisplayLink USB na DVI nie działają jeszcze w systemie OS X Lion).

Odpowiedzi:


2

Używam przejściówki DisplayLink USB na DVI na Lionie od dnia wysyłki Lion i nie miałem z tym żadnych problemów. W rzeczywistości było lepiej niż w przypadku systemu Snow Leopard, ponieważ nowy sterownik wersji beta nie ulega awarii tak jak sterownik SL.


1
To wydaje się być jedynym realnym rozwiązaniem i działa całkiem dobrze.
Konrad Rudolph,

4

Nie - potrzebujesz co najmniej USB do dowolnego wejścia, które akceptuje Twój trzeci ekran (drugi wyświetlacz zewnętrzny).


Podejrzewam, że niektórzy powiedzieliby, że można użyć innego komputera i oprogramowania wirtualnego ekranu / oprogramowania VNC, aby system wykonał wirtualny ekran i wysłał te dane przez sieć do drugiego komputera, aby przejść do trzeciego ekranu.


USB do wyświetlania wydaje się ogólnie hacky, a DisplayLink mówi, że ich sterowniki jeszcze nie działają na Lionie, więc niestety nie jest to alternatywa.
Konrad Rudolph

1
Moim rozwiązaniem było uzyskanie iMaca.
BinaryMisfit,

Rozwiązanie USB jest z pewnością gorsze od prawdziwego wyświetlacza podłączonego do dowolnego procesora graficznego, nawet jeśli ma on roczek, ale jeśli naprawdę potrzebujesz nieruchomości więcej niż 1 000 USD, jest prawie bezpłatna w porównaniu z drugim właściwym monitorem.
bmike

4

Występują problemy z konkretnymi starszymi modelami komputerów Mac (szczególnie z grafiką nVidia), ale od kilku miesięcy używam adaptera DisplayLink z Lionem. Mój drugi wyświetlacz jest nawet obrócony o 90 stopni.

Sterowniki w wersji beta są dostępne tutaj, a znane problemy są opisane tutaj .


2

Sprawdź ScreenRecycler . Potrzebujesz innego komputera, ale nawet stary junker będzie działał.


Hmm, szczerze mówiąc, wydaje mi się to zbyt niezręcznym włamaniem do moich celów (mam ograniczoną kontrolę nad konfiguracją sprzętu), ale być może inni ludzie mogą skorzystać z tego podejścia.
Konrad Rudolph

2

W zależności od definicji „dodatkowego sprzętu” adapter ZOTAC Mini-DisplayPort na podwójny HDMI może być dobrym rozwiązaniem. Bardziej przypomina kabel / adapter niż pudełko Matrox i kosztuje około 50 USD. Nie widziałem tego gadżetu w akcji z pierwszej ręki, ale mój przyjaciel go ma i jest z niego bardzo zadowolony.

Google mówi mi, że kilka sklepów obsługuje ZT-MDP2HD , w tym Newegg .


1
Kupiłem adapter. Niestety teraz okazuje się, że adapter w ogóle nie działa w systemie OS X. W praktyce oznacza to, że mogę albo wykonać kopię lustrzaną mojego wyświetlacza (wow), albo go rozciągnąć - ale tylko do marnych rozdzielczości, które nie spełniają moich 24-calowych wymiarów, wyświetlają się sprawiedliwie i wydają się rozciągnięte.
Konrad Rudolph 1'12

1
… Co jest niezwykle dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że (według Wikipedii) Mini DisplayPorts nie pojawiają się prawie na żadnym innym sprzęcie.
Konrad Rudolph

1
Więcej szczegółów: pomimo tego, co sugeruje strona Zotac, wydaje się, że nie ma żadnych sterowników dla tego sprzętu, i jako taki system rozpoznaje ten system jako jeden ekran o maksymalnej całkowitej rozdzielczości 1920 × 1200, co jest po prostu absurdalne dla dwóch osób 24-calowe ekrany ( każdy z moich wyświetlaczy ma tę rozdzielczość, więc potrzebuję dwa razy więcej). Ten produkt po prostu nie działa zgodnie z obietnicą.
Konrad Rudolph
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.