Czy istnieje narzędzie paska menu, które pozwoli mi łatwo wysuwać dyski zewnętrzne?


8

Zazwyczaj mam wiele zewnętrznych dysków podłączonych do mojego MacBooka, takich jak dyski flash, dyski twarde i karty SD. Tak się składa, że ​​muszę je często wysuwać.

Zwykły sposób ich wysunięcia polega na pokazaniu pulpitu za pomocą skrótu i ​​przeciągnięciu dysków, które chcę wysunąć do kosza, lub przejściu do wyszukiwarki i wysunięciu stamtąd dysków lub za pomocą skryptu, który wysuwa wszystkie moje dyski zewnętrzne od razu. Jednak gdy chcę zrobić coś prostego, jak wysunięcie dysku flash lub karty SD (co często robię), wolałbym nie łamać mojego przepływu pracy i po prostu móc, powiedzmy, kliknąć ikonę paska menu i wybrać, który wolumin, który chcę wysunąć.

Nie widziałem jeszcze narzędzia, które może to osiągnąć. Czy ktoś wie o jednym?


1
Uważam, że wybranie ikony i Cmd + E działa dobrze: dla pojedynczej lub wielu ikon ...
Solar Mike

To dobry pomysł, ale szukam czegoś, co nie wymaga ode mnie dodatkowego kroku, aby pokazać mój pulpit / przejść do innej „przestrzeni” i potencjalnie zakłócić mój przepływ pracy (więc rozwiązanie paska menu byłoby idealne)
Skeleton Bow

Nie ma problemu - komentowałem tylko dlatego, że kiedy go używam, niektórzy koledzy są tak zaskoczeni !!!
Solar Mike

Bez obaw, to bardzo przydatne! Właściwie jest to znacznie lepsza metoda niż przeciąganie. Używam ⌘E jako skrótu systemowego i próbowałem go przemapować Pomoc Monomeeth . Jednak właśnie zdałem sobie sprawę, że dzięki BetterTouchTool można użyć symbolu wieloznacznego, np. Eject* i przypisz tę akcję paska menu do innego skrótu!
Skeleton Bow

Odpowiedzi:4

MacOS zawiera wbudowany element paska menu do wysuwania dysków wymiennych. LifeWire wykonał znacznie lepszą pracę niż ja, wykonując instrukcje dotyczące dodawania tego do paska menu komputera Mac.

Sprawdź tutaj: Dodaj element paska menu, aby wysunąć płytę CD lub DVD

Aktualizacja: Ta odpowiedź jest niepoprawna. Podczas gdy system MacOS zawiera menu wysuwania, może wysuwać tylko dyski optyczne.


To prawda, że ​​tak, ale niestety tylko dla „wysuwania napędów CD lub DVD”. Byłoby to idealne rozwiązanie, gdyby tylko obsługiwało zewnętrzne dyski.
Skeleton Bow

@SkeletonBow Do mojego zrozumienia to obsługuje dyski zewnętrzne. Jeśli to nie jest poprawne, usunę tę odpowiedź.
Jake3231

Artykuł, który ci się spodobał, nazywa się „Wysuń element menu CD / DVD”, a także stwierdza, że ​​jest on używany do „wysuwania lub wkładania płyty CD lub DVD”. Dodatkowo nie mogę zobaczyć żadnych zewnętrznych dysków, gdy na nią kliknę: P
Skeleton Bow

Och, i powinieneś zachować tę odpowiedź, ponieważ odpowiada ona na część pytania. Ktoś może uznać to za przydatne
Skeleton Bow

1
@SkeletonBow Zaktualizowałem odpowiedź.
Jake3231

2

Spróbuj Mountain. http://appgineers.de/mountain/ Nie tylko pozwala montować i wysuwać dyski, ale także wybrać, aby nie montować dysku podczas ponownego uruchamiania. Odmontowuję dysk po klonowaniu i nie chcę go ponownie montować podczas restartu. Ta aplikacja robi dokładnie to, czego chcę.1

Skrót wysuwania Findera to Cmd + mi , e do wysuwania, łatwe!

Działa to również na pulpicie. Kliknij / wybierz dysk, mash Cmd + mi , daj kilka sekund na zniknięcie, gotowe!

Pamiętaj, że działa to również, jeśli masz okno Findera otwarte na dowolny folder na dysku zewnętrznym, Cmd + mi i wyrzuci ten napęd.

Jeśli jest to dysk z wieloma partycjami, dodaj Shift, aby wysunąć całe urządzenie dyskowe, a nie tylko pojedynczą partycję.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.