Z czego pochodzi „Terminal”?


10

W Cambridge Dictionary terminal ma dwa znaczenia, osobno odnoszące się do komputera i elektryki.

1) Komputer, urządzenie składające się z klawiatury i ekranu, służące do komunikacji z częścią systemu komputerowego zajmującą się informacją
2) Energia elektryczna, punkt, w którym można wykonać połączenie w obwodzie elektrycznym

Z czego pochodzi „Terminal” na MacOS?

Odpowiedzi:


18

Pierwsza definicja, ponieważ dotyczy komputerów. Zobacz Terminal komputerowy na Wikipedii.

Terminal komputerowy to elektroniczne lub elektromechaniczne urządzenie sprzętowe, które służy do wprowadzania danych oraz wyświetlania lub drukowania danych z komputera lub systemu komputerowego. Teletyp był przykładem wczesnego terminala drukowanego i wcześniej niż przez dziesięciolecia korzystał z ekranu komputera.

Jak wyjaśnia @ 8None1 w poniższych komentarzach, „Terminal” MacOS jest dokładniej „emulatorem terminala”, jak opisano w tym samym artykule w Wikipedii, ponieważ terminal jest sprzętem, podczas gdy aplikacja „Terminal” to oprogramowanie, które emuluje ten sprzęt. .


1
Rozumiem. Ma jedną funkcję ekranu podobnego do terminala.
Rachunek

1
Ta odpowiedź jest poprawna. @YumiTada powinieneś to zaznaczyć. To powiedziawszy, użycie w macOS jest ogólnie złym wyborem. Aplikacja Terminal jest bardziej szczegółowo przeznaczona dla emulatora terminali. Jest to oprogramowanie emulujące funkcje powyższego urządzenia sprzętowego VT100. Ale w przypadku systemu Linux lub UNIX prawdziwym punktem jest to, że używasz „linii poleceń” lub „powłoki”.
Brak 1

4
@ 8None1 „Ale z systemem Linux lub UNIX” - zdajesz sobie sprawę, że MacOS to system operacyjny UNIX (podczas gdy Linux nie jest systemem UNIX), prawda?
slebetman

Tak . Miałem na myśli włączenie macOS do „systemu operacyjnego UNIX”.
Brak 1

tak, to był nieoczekiwany spacer ścieżką pamięci ...
uhoh,

8

Jeśli jesteś ograniczony do tych dwóch definicji, pierwsza jest najbliższa. Ale historycznie zastosowanie „terminala” do systemów komputerowych wynika z jego bardziej ogólnego zastosowania w dziedzinie telekomunikacji. W tym kontekście, jak definiuje to Wikipedia,

W kontekście telekomunikacji terminal jest urządzeniem, które kończy połączenie telekomunikacyjne i jest punktem, w którym sygnał wchodzi i / lub wychodzi z sieci. Przykładami urządzeń zawierających zakończenia sieciowe są telefony, faksy, terminale komputerowe i urządzenia sieciowe, drukarki i stacje robocze.

Pierwszymi terminalami komputerowymi były teleprintery (Teletypes), które wywodzą się z Samuela Morse'a i sieci telegraficznych z XIX wieku. Programy terminalowe we współczesnych systemach operacyjnych łączą się z kanałem o nazwie PTY lub psuedo-teletype. Te programy terminalowe emulują fizyczne terminale (teletypy, a następnie wyświetlacze graficzne), które po podłączeniu do komputera mainframe.


Z pedantycznej ciekawości: czy komputer w sieci Token-Ring LAN lub Vampire-tap Ethernet jest już „terminalem”? (Jako topologicznie istnieją one jako 2 połączone ze sobą węzły na ukierunkowanym grafie w Token-Ring lub n-połączone węzły na niekierowanym grafie w Vampire-tap Ethernet).
Dai,

6

Terminal jest punktem końcowym procesu. Na przykład terminal lotniska jest punktem początkowym lub końcowym lotu.

W kontekście komputerowym terminal był urządzeniem, które funkcjonowało jako punkt końcowy dla przepływu danych (z komputera do użytkownika lub odwrotnie).

Okno terminala lub emulator terminala działa podobnie jak te stare urządzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.