Jak powstrzymać iPhone'a przed „wymazywaniem zawartości”, gdy chcę „ręcznie nim zarządzać”?


9

W iTunes jest pole wyboru do „ręcznego zarządzania muzyką i filmami”. Jednak gdy próbowałem go kliknąć, pojawia się wyskakujące okienko z informacją, że mogę to zrobić tylko po usunięciu wszystkich danych w telefonie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak „ręcznie” zarządzać telefonem bez usuwania jego danych?


Po wypróbowaniu poniższej odpowiedzi bmike nadal pojawia się komunikat. Obecnie moje „Dźwięki” i „Książki” są zaznaczone (zsynchronizowane). Jeśli spróbuję je zsynchronizować, pojawi się następujący komunikat:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Co rozumiesz przez „ręczne zarządzanie”? IPhone został zsynchronizowany z innym iTunes, ponieważ komunikat o błędzie mówi, że możesz synchronizować tylko z jedną biblioteką iTunes.
Matteo,

1
@ Matteo dobrze Chcę po prostu „ręcznie zarządzać” jak na dysku USB, to wszystko. Mój com jest nowy, zniknęła inna biblioteka iTunes.
Pacerier,

1
Będziesz mógł „ręcznie zarządzać” tylko za pomocą iPhone'a z jailbreakiem.
Matteo,

@Matteo Mam telefon z jailbreakiem, ktoś mówił o korzystaniu z PwnPlayer, ale strona wydaje się być zdjęta: pwnplayer.com . Czy znasz jakieś inne rozwiązania?
Pacerier

1
Nie wprowadzaj żadnych ograniczeń do pytania. Brak wcześniejszego pytania dodaje kilka kroków do prawidłowej odpowiedzi. (tj. - istnieją różne kroki i ograniczenia, jeśli chcesz rutynowo synchronizować między dwiema bibliotekami, w przeciwieństwie do usuwania zawartości z istniejącego urządzenia, a następnie uczynienia nowego iTunes mistrzem). Po wykonaniu tej czynności możesz przełączać się między całkowitym zarządzaniem ręcznym a automatycznym. To okno dialogowe pojawia się, gdy uruchomisz automatyczne zarządzanie i chcesz przełączyć się na tryb ręczny. Wymazywanie jest potrzebne jako etap pośredni przy użyciu niezmodyfikowanego oprogramowania iTunes.
bmike

Odpowiedzi:


3

Rozwiązanie jest dwuczęściowe.

Jeśli rutynowo chcesz synchronizować jedno urządzenie z dwiema bibliotekami, najłatwiejszym sposobem jest wyłączenie wszystkich automatycznych synchronizacji w pierwszej bibliotece iTunes przed przeniesieniem urządzenia z iOS na drugi komputer.

Zawsze możesz poczekać na ostrzeżenie „wymazać” i anulować synchronizację. (który jest punktem na twoim zrzucie ekranu). W tym momencie przejdź do bieżących ustawień urządzenia i wyłącz automatyczną synchronizację dla wszystkich kategorii, które powodują wyświetlenie okna dialogowego z ostrzeżeniem. Pamiętaj, że muzyka, dzwonki i inne ustawienia mogą wyświetlać ostrzeżenie, więc po prostu odznacz muzykę. Ustawienia na komputerze, które otrzymujesz ostrzeżenie, są w konflikcie z ustawieniami z poprzedniego komputera, więc musisz to uzgodnić, zanim rozpocznie się ręczna synchronizacja.

Po ustaleniu wszystkich „silosów”, które są dla Ciebie ważne, możesz łatwo przenieść jedno urządzenie na wiele komputerów w celu wykonania kopii zapasowej, ale tylko niektóre komputery do synchronizacji. Używanie jednego komputera do synchronizacji danych (kontaktów i kalendarza), a drugiego dla multimediów - to przypadek użycia, który Apple w pełni obsługuje w iTunes. Po skonfigurowaniu nie należy spodziewać się problemów z jednym urządzeniem i sytuacją wielu komputerów.


@mike heys przepraszam, że utknąłem na twoich instrukcjach. Gdy mówisz „przejdź do bieżących ustawień urządzenia i wyłącz automatyczną synchronizację dla wszystkich kategorii, które powodują wyświetlenie okna dialogowego z ostrzeżeniem”, nie mogę wyłączyć synchronizacji dla tych kategorii, ponieważ próba zrobienia tego powoduje wyświetlenie okna dialogowego no cóż (więcej szczegółów można znaleźć w edytowanym pytaniu)
Pacerier,

2

Spójrz na odpowiedź na to pytanie Apple.SE - wydaje się, że ma odpowiedź na twoje pytanie. Możesz spróbować przenieść swoje zakupy na nowe konto iTunes, ponieważ wspominasz, że Twoja inna biblioteka iTunes zniknęła. Aplikacje i książki elektroniczne powinny być przenośne, ale możesz wykonać kopię zapasową swojej kolekcji muzyki (jeśli istnieje) i obsługiwać ją osobno.


Drugie pytanie jest bliskie i pomaga w pewnym kontekście obecnego pytania, ale to pytanie może pozostać tylko po to, aby zająć się muzyką, a nie ogólnym przypadkiem synchronizacji.
bmike

1

Znalazłem rozwiązanie tego problemu.

  1. Przede wszystkim pobierz iExplorer na Maca (dostępne całkowicie bezpłatne oprogramowanie)
  2. Zainstaluj - możesz kliknąć „Kontynuuj z wersją demonstracyjną” (więc nie musisz kupować pełnej wersji).
  3. Teraz podłącz swój iPhone / iPod / iPad, iExplorer go wykryje.
  4. Teraz otwórz folder Media, a zobaczysz wszystkie swoje pliki muzyczne i dane, teraz wyeksportuj go do dowolnego folderu (zrób nowy folder), w zależności od tego, co chcesz. Rozpocznie się kopiowanie do tego folderu - więc twoja kopia zapasowa jest teraz gotowa. (nazwy wszystkich plików nie są zgodne z oczekiwaniami).
  5. Teraz jesteś gotowy na tworzenie kopii zapasowej, dzięki czemu możesz wymazać i zsynchronizować swoje iTunes, a także bez problemu skopiować tę kopię zapasową do iTunes.

Uwaga : Czasami w kroku 4 Apple wykrywa, że ​​tworzysz kopię zapasową, więc usunie wszystko z folderu na komputerze Mac oraz z iDevice. Jeśli coś takiego Ci się przytrafi, istnieje inne obejście tego problemu. W takim przypadku otwórz terminal na komputerze Mac i napisz w nim to polecenie, find ./ -name *.mp3znajdziesz wszystkie pliki mp3 na komputerze Mac (zmień mp3 na inny format pliku, którykolwiek chcesz). Teraz tutaj znajdziesz te pliki ukryte w folderze, w którym wykonałeś kopię zapasową lub w koszu. Gdy znajdziesz tę lokalizację, kliknij prawym przyciskiem myszy finder-> przejdź do folderu -> wklej tam link, a zostaniesz przeniesiony do niektórych ukrytych folderów, skopiuj te pliki w inne miejsce.


Nie można tego tutaj przetestować .. Czy nie ma iExplorer dla Windows?
Pacerier

nie wiem dokładnie o systemie Windows.
MDThakkar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.