Użyj więcej niż jednego kontrolera Dualshock PS4 przez Bluetooth


16

Mam dwa kontrolery Playstation 4 Dualshock i zastanawiam się nad dwoma. Mają połączenia Bluetooth i USB, ale wolą bluetooth, aby uniknąć sałatki kablowej - i oczywiście, aby móc wygodnie grać w gry na dużym ekranie z kanapy. Jak dotąd nie jestem w stanie korzystać z obu urządzeń jednocześnie .

Jak podłączyć i używać obu kontrolerów jednocześnie za pomocą bluetooth?

  • Testowane na macOS High Sierra (10.13) i macOS Sierra (10.12) na dwóch osobnych modelach Macbooków z 2015 roku.
  • Można sparować z obydwoma kontrolerami indywidualnie, jeśli włączasz / wyłączasz Bluetooth pomiędzy.
  • Nie można połączyć się z obydwoma jednocześnie.

Po podłączeniu jednego kontrolera drugi jest w zasadzie ignorowany. Jak tylko pierwszy kontroler zostanie odłączony, drugi można podłączyć i odwrotnie.

Wolałby nie używać oprogramowania innych firm (szczególnie zamkniętych źródeł).

Uwaga: za pomocą Eksploratora Bluetooth firmy Apple (część Sprzętowych narzędzi we / wy Xcode , wymagane logowanie Apple Developer) Mogę zresetować stos Bluetooth, wyczyścić pamięć podręczną urządzeń, uruchomić ponownie blueditp. To nie pomogło w tym przypadku, ale nie znam również tego zaawansowanego narzędzia, aby znać wszystkie sztuczki.


Byłoby dobrze albo potwierdzić (z odpowiednimi odniesieniami), że podłączenie więcej niż jednego kontrolera za pomocą bluetooth absolutnie nie zadziała, lub oczywiście znaleźć działające (i dość wygodne) rozwiązanie problemu.
Joel Purra

Głupie wyjaśnienie, ale czy masz włączone menu Bluetooth i czy możesz poprosić macOS o połączenie się z nimi obiema? Będziesz chciał nazwać je inaczej w panelu przednim Bluetooth, aby uniknąć nieporozumień.
bmike

@bike: Tak, poprosiłem o połączenie z obydwoma jednocześnie, zarówno z menu rozwijanego bluetooth menu, jak i okna preferencji bluetooth - nie działa. Tak, próbowałem zmienić nazwę kontrolerów w preferencjach Bluetooth. To trochę pomaga podczas debugowania, że ​​jeden kontroler jest czerwony, a drugi czarny =)
Joel Purra

2
@Jelelurra: Mam dokładnie taki sam problem jak ty. Używam macOS Mojave 10.14 na Macbooku Pro 15 cali 2017, z dwoma kontrolerami PS4 Dualshock, jednym białym i jednym czarnym
H Phi Phong

1
Mam również ten sam dokładny problem. MacOS Mojave 10.14.2 z dwoma czarnymi podwójnymi kontrolerami wstrząsów PS4. Pomoc techniczna firmy Apple - brak rozwiązania i obwiniają kontrolery.
Czad

Odpowiedzi:


1

Do tej pory nie byłem w stanie korzystać z 2 kontrolerów PS4 Dualshock przez Bluetooth z moim MacBookiem Pro 2016 z systemem Mojave.

Powiązanie jednego z nich z moim komputerem Mac uniemożliwiłoby sparowanie drugiego. Zmiana nazwy Wireless Controllerpołączenia na coś bardziej przyzwoitego nie pomogła.

Co pomogło nieco było modernizację do strasznych Catalina - udało mi się sparować oba kontrolery, ale nie mógł grać w żadną grę z nimi. Gry nie otrzymywały konsekwentnie poleceń z żadnego kontrolera, nie byłem w stanie poruszyć żadnej kontrolowanej postaci więcej niż kilka pikseli na ekranie, to był koszmar. Zakładałem, że dzieje się tak, ponieważ kontrolery ciągle się wtrącają

Co całkowicie pomógł było zastąpienie jednego z kontrolerów PS4 z XBOX jeden kontroler bezprzewodowej. To działało i naprawiało wszystkie problemy, nie mieliśmy już żadnych zakłóceń, a czas reakcji był w porządku.

UWAGA: Wszystkie przetestowane sterowniki zostały połączone bezprzewodowo poprzez BT, gry używane były Cupheadi Knights & Bikesdziała na platformie Steam.


0

Udało mi się podłączyć do 4 DualShock 4 v2 na komputerze Mac mini 2012 z systemem High Sierra 10.13.6 przy użyciu zewnętrznego klucza Bluetooth (nie z wbudowanym kontrolerem Mac mini BT).

Nie można połączyć wielu gamepadów jednocześnie, jak opisano w pytaniu.

Kupiłem klucze USB Bluetooth kompatybilne z komputerami Mac:

Bardzo polecam Sena UD100-G03, ponieważ miałem problemy z ograniczonym zasięgiem z małym Belkinem F8T065bf. Dodałem również antenę rozszerzającą do mojego Sena UD100-G03.

Oba wyżej wymienione klucze działają na moim komputerze Mac bez żadnych sterowników: 100% plug and play!

Rekomendacje:

  • Usuń wszystkie urządzenia BT sparowane z komputerem Mac
  • Upewnij się, że Mac podjął klucz BT jako kontroler vs wbudowany (ALT-kliknij ikonę BT i sprawdź zmianę adresu MAC).
  • Ponownie podłącz / sparuj urządzenia BT
  • Musiałem zresetować jeden z moich DualShock ( https://www.lifewire.com/how-to-reset-ps4-controller-4174025 )
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.