Biblioteka zdjęć iCloud wypełnia cały telefon pozostałą pamięcią w „Systemie”


2

Wsparcie! Wydaje mi się, że w ubiegłym roku włączenie funkcji „iCloud Photo Library” w moim telefonie spowodowało zapełnienie pamięci telefonu „System”.

Sprawdziłem podsumowanie pamięci, a zdjęcia obecnie używają 278,2 MB. Przewinięcie do końca pokazuje, że System używa 15,13 GB.

Nic nie pomaga w wyczyszczeniu tego miejsca poza przywracaniem mojego telefonu. Po drugim włączeniu „biblioteki zdjęć iCloud” cała pamięć pozostająca w telefonie zaczyna się zapełniać.

Czy ktoś miał podobne doświadczenie? Wszelkie pomysły, jak to naprawić?


Historia:
skontaktowałem się z Apple rozmawiając z ich menedżerami i programistami, ale zostałem porzucony przez coś, co wydaje się być pracownikiem, który już tam nie pracuje. Jego bezpośredni numer telefonu nie jest już wybierany.

Odpowiedzi:


1

W Ustawieniach> Zdjęcia> Włącz Optymalizuj pamięć iPhone'a. Powinno to zapobiec przechowywaniu na urządzeniu zdjęć w pełnej rozdzielczości i usunąć zawartość z pamięci lokalnej, gdy urządzenie się zapełni.


Nie działa! W rzeczywistości to ustawienie nie wyświetla się nawet po iCloud Photo Librarywyłączeniu.
Trent,

Co się stanie po ponownym włączeniu biblioteki zdjęć iCloud i włączeniu tego ustawienia?
zdub

Nic. Nadal ma> 95% przestrzeni dyskowej sklasyfikowanej jako Inne, z Systemem 15,25 GB.
Trent,

1
Inne to na ogół nie zdjęcia. Spróbuj tego: wykonaj kopię zapasową telefonu na komputerze Mac (użyj hasła w kopii zapasowej!). Wyczyść telefon „Usuń całą zawartość i ustawienia”. Przywróć telefon z właśnie utworzonej kopii zapasowej. Założę się, że dużo „Inne” zniknęło.
Steve Chambers

Zgadza się, to zadziałało; robiłem to jednak wcześniej i telefon ponownie się zapełnia.
Trent

-2

Wygląda na to, że zbierają metadane, a następnie przesyłają je na swoje serwery, jeśli nie masz dobrego połączenia Wi-Fi lub tylko telefonu komórkowego, trudniej jest je przesłać, więc zachowują je w telefonie, jeśli podłączysz je do iTunes, Twoje metadane będą mogły zostać przesłane szybciej także wraz z rozwojem nowej technologii zbierania metadanych, zapewne istnieje ogromna szyjka butelki, więc musisz w jakiś sposób wpłynąć na mechanizm priorytetu

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.