Czy mój syn może zablokować mnie przed znalezieniem go za pomocą aplikacji Find my iPhone?


9

Czy mój syn może zablokować mnie przed zlokalizowaniem go za pomocą aplikacji Znajdź moją iPhone'a? Czy jest sposób, bym wiedział, czy w ogóle ją wyłączył? Kiedy próbowałem go zlokalizować, ma 15 lat, widziałem tylko lokalizację sprzed 3 godzin, ale pokazywała lokalizację naszych innych telefonów w czasie rzeczywistym. Później jego telefon z lokalizacją pojawił się ponownie.


11
Być może właśnie wyłączył telefon.
IconDaemon

Przełączenie telefonu w „tryb samolotowy” (lub przeniesienie go w dowolne miejsce, w którym nie jest dostępny sygnał komórki ani Wi-Fi) również uniemożliwiłoby przesłanie jego aktualnej lokalizacji na serwer Apple find-my-iPhone.
Jeremy Friesner,

1
Inną możliwością jest posiadanie wielu urządzeń. Gdybym nie chciał, aby moi znajomi widzieli, dokąd zmierzam, ustawię opcję Znajdź moich znajomych, aby przed opuszczeniem domu udostępniała lokalizację mojego iPada zamiast iPhone'a.
MassDefect,

4
Rozwiązania technologiczne problemów społecznych zasadniczo nie mogą być wszechmocne.
jscs

Zdecydowanie zaleciłbym, abyś zrobił to tylko w ramach wyraźnej umowy z młodym mężczyzną, zwłaszcza że wydaje się, że nie sądzisz, iż wie on, że możesz i zrobi to.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


10

Tak - twój syn może blokować udostępnianie lokalizacji na kilka sposobów.

Najlepsze, co możesz zrobić, to egzekwować ograniczenia na urządzeniu, aby zapobiec zmianom w ustawieniach Find My Friend / Location, ale jeśli twój syn jest na tyle bystry, aby wiedzieć, jak ukryć lokalizację, będzie na tyle bystry, aby:

  • google klatka Faradaya i włóż telefon do folii aluminiowej
  • włączyć tryb samolotowy
  • wyłączony telefon
  • zaloguj się na iPadzie gdzieś indziej i przesuń go, aby zgłosić swoją lokalizację, kiedy zechcą

Oto jak wyglądają ograniczenia i słyszałem, że powodzenia rozmawiam o ograniczeniach z małoletnim, a następnie uzgadniam wspólnie, co pomoże im uniknąć pokusy i które możesz ukończyć z ufnością w związku.

Udostępnij ograniczenia dotyczące mojej lokalizacji na iOS 11

W pewnym momencie będziesz musiał znaleźć inną drogę niż środki techniczne do śledzenia lub zawrzeć umowę, że jeśli napiszesz, ma tyle minut, aby się z tobą skontaktować itp.


1

Upewnij się, że w ustawieniach Znajdź mój iPhone masz włączone „Wyślij ostatnią lokalizację”. (Ustawienia> [Jego imię] > iCloud> Znajdź mój iPhone)

W ten sposób, gdy jego iPhone przejdzie w tryb offline, będziesz wiedział, gdzie był ostatnio. Upewnij się tylko, że kiedy zmienisz ustawienie, on go nie zobaczy.


2
Istnieje ustawienie ograniczające zmiany do. To naprawdę nie działa w przypadkach, gdy wyłączasz telefon (AFAIK) lub przełączasz go w tryb AirPlane - jest to funkcja, która wysyła lokalizację, gdy bateria ma się wyczerpać z powodu niskiego poziomu naładowania - a nie coś, co popycha cały czas lub wie, że ktoś ma zamiar sprawować kontrolę nad udostępnianiem lokalizacji.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.