Kursor tekstowy (dwuteownik) podczas udostępniania ekranu jest zbyt duży


1

Mam problem polegający na tym, że kursor myszy (dwuteownik) na moim komputerze Mac (High Sierra) jest bardzo duży. Duży rozmiar pojawia się tylko podczas przeglądania tego komputera Mac za pomocą funkcji udostępniania ekranu - klient Mac, na którym pracuję, pokazuje prawidłowy rozmiar kursora myszy w aplikacji lokalnej, ale za każdym razem, gdy wybieram / zatrzymuję tekst na komputerze Mac zdalnym / hostie, kursor myszy jest ogromny . Jeśli spojrzę na lokalny ekran dla tego komputera Mac, kursor myszy ma prawidłowy rozmiar, więc nie jest to ustawienie systemowe na hoście, ale jakiś problem z wyświetlaniem z samym udostępnianiem ekranu.

Czy ktoś ma pojęcie, jak mogę to zresetować lub dostosować rozmiar? (Zobacz poniżej zrzut ekranu pokazujący duży kursor po prawej stronie. Porównaj z drugim obrazem pokazującym kursor o prawidłowym rozmiarze, pobrany z komputera Mac.)

zrzut ekranu dużego kursora tekstowego

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aktualizacja: Wygląda na to, że dzieje się tak tylko w niektórych aplikacjach. Dostaję duży kursor w aplikacjach takich jak iTerm i VS Code, ale nie w innych aplikacjach do edycji tekstu, takich jak Sublime Text, TextEdit itp. - nawet jeśli wybrana czcionka wyświetlana dla każdej aplikacji jest taka sama. To sprawia, że ​​jestem jeszcze bardziej zdezorientowany.


Może to być coś z automatycznym skalowaniem. Spróbuj użyć różnych opcji skalowania i włącz / wyłącz różne opcje jakości. Czy domyślny monitor klienta ma również inny rozmiar niż pilot?
Niepozorny facet

Rzeczywiście próbowałem dostosować opcje skalowania / jakości, bez żadnego efektu. Klient ma znacznie większy ekran niż pilot, ale nie jestem pewien, dlaczego spowodowałoby to taki problem z wyświetlaniem. Dziwne, nie przypominam sobie, aby był to problem z Sierra (tylko High Sierra).
angrychimp

Jeśli używam RealVNC VNC Viewer, kursor jest w porządku. Szczerze bym tego użył, gdyby (a) synchronizacja schowka była lepsza i (b) wydajność nie była gorsza.
angrychimp
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.