Niespójność Gmaila i Exchange w Mail.app


2

Moja Mail.app jest skonfigurowana do obsługi Gmaila i Exchange.

w pudełku

Exchange wyświetla podfoldery bezpośrednio w skrzynce odbiorczej, ale Gmail ma osobną Googlekartę poniżej Mailboxeszakładki.

Google

Dlaczego Mail.app pokazuje podfoldery w różnych miejscach? Czy można to uczynić spójnym (najlepiej jak w przypadku Exchange)?

Wersja MacOS to Sierra.


1
Jaka jest struktura folderów na serwerze Exchange, czy są one częścią skrzynki odbiorczej, czy są oddzielne?
nohillside

@patrix wow! Wygląda na to, że masz rację, a foldery do wymiany to podfoldery skrzynki odbiorczej, ale w Google to tylko etykiety bez folderu nadrzędnego. Czy można utworzyć podfoldery skrzynki odbiorczej dla Gmaila?
TheStigger

Gmail nie ma w ogóle „folderów”. Ma etykiety. Po uzyskaniu dostępu za pośrednictwem protokołu, który nie rozumie etykiet, takich jak IMAP, GMail próbuje „sfałszować” coś, co protokół rozumie, na przykład foldery. W szczególności przy dostępie przez IMAP GMail mapuje etykiety do folderów i odwrotnie. I zamapuje etykiety zawierające /znak ukośnika do zagnieżdżonych folderów i odwrotnie. W szczególności skrzynka odbiorcza to także etykieta, nie ma w niej nic specjalnego. To może być możliwe (ale nie jestem pewien) do tworzenia etykiet, takich jak [INBOX]/Subfolder.
Jörg W Mittag

Odpowiedzi:


3

Mail.app naśladuje dowolną strukturę zdefiniowaną na odpowiednim serwerze pocztowym. W folderach Gmaila są tylko etykiety (lub zapisane wyszukiwania etykiet), więc pojawiają się poza skrzynką odbiorczą (podobnie jak foldery iCloud, nawet jeśli nie są to wyszukiwania).

Jeśli chcesz ujednolicić sposób reprezentacji folderów, prawdopodobnie powinieneś sprawdzić, czy Exchange pozwala na tworzenie folderów poza skrzynką odbiorczą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.