Czy funkcja „ograniczania procesora” telefonu iPhone 6 przestaje działać po wymianie baterii?


8

Najnowsze wiadomości (potwierdzone przez Apple) o funkcji w niektórych wersjach oprogramowania iOS, która zmniejsza obecne użycie iPhone'a 6 i 6S, gdy bateria się starzeje i jest mniej zdolna do dostarczania prądu, a to ma sens. Stara się zapobiec nagłemu wyłączeniu się telefonu, gdy bateria nie może dostarczyć wymaganego prądu.

Cierpiałem z powodu tych wyłączeń z pierwszej ręki, próbując wydostać się z ostatnich tygodni z wyraźnie rozładowanej baterii - co nie jest wskazane co najmniej!

Czy wiadomo , że ta funkcja przywraca pierwotną wydajność i szybkość telefonu po wymianie baterii?


1
Poczyniłem podobne obserwacje do innych odpowiedzi tutaj, ponieważ mój iPhone 6 wciąż jest dławiony po wymianie baterii na część trzecią. Wyniki Geekbench to około 1/2 idealnego wyniku. Aplikacje „Analiza baterii” zgłaszają idealną baterię pod względem max. Pojemność.
clemisch

Odpowiedzi:


6

Wygląda na to, że dławienie procesora zatrzyma się po wymianie baterii urządzenia. W oświadczeniu TechCruncha Apple mówi, że dławią urządzenia „tylko w razie potrzeby”.

W ubiegłym roku wypuściliśmy funkcję dla iPhone'a 6, iPhone'a 6s i iPhone'a SE, która wygładza chwilowe szczyty tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, aby zapobiec nieoczekiwanemu wyłączeniu urządzenia w tych warunkach.

Ponieważ dzieje się tak „tylko w razie potrzeby”, wymiana baterii powinna powstrzymać dławienie procesora. Wyjaśniając swoje doświadczenia związane z tym samym problemem, Antony Leather z Forbes powiedział, że wydajność jego iPhone'a 6 wzrosła po wymianie baterii.

Mój iPhone 6 był głównym kandydatem - faktycznie sam wymieniłem baterię kilka lat temu, ale jestem dużym użytkownikiem i już zauważyłem, że jego żywotność znów zaczęła się zmniejszać ...

W końcu wymieniłem akumulator na nowy od Amazon, naładowałem go, aby był z dala od trybu niskiego poboru mocy i ponownie uruchomiłem test. Różnica była niesamowita. Wynik pojedynczego rdzenia wzrósł z 1038 do 1562 - wzrost o dokładnie 50%.

Sprawdź, jak zwiększyć prędkość iPhone'a Forbesa o 50%: jak wymienić baterię i zatrzymać obniżanie wydajności przez Apple

Zapoznaj się z tym fragmentem poradnika dla geeków. Możesz przyspieszyć spowolnienie iPhone'a , wymieniając baterię, co sugeruje, że wymiana baterii poprawi wydajność.

Jeśli Twój telefon rzeczywiście zwalnia z powodu złego stanu naładowania baterii, jej wymiana da nowe życie. Wymieniając starą baterię, nie tylko zyskasz na dłuższą żywotność, ale Twój telefon powinien powrócić do maksymalnej prędkości.


Świetny! Dziękuję za ładnie uzyskaną odpowiedź!
uhoh,

1
Oczywiście! Powodzenia w serwisowaniu twojego iPhone'a!
Jake3231,

-1

Nie całkiem. Mój spadł do 600 - 911 MHz po zaledwie 18 cyklach ładowania.


-3

Wymieniłem baterię w iPhonie 6 i nadal jest dławiona tak samo jak poprzednia bateria. Przy 100% naładowaniu to tylko 1127 MHz w porównaniu ze specyfikacją 1400 MHz. Przy niższych ładunkach zmniejsza się do 600 MHz.

Wszystkie wskaźniki baterii (kokosowe i wiele aplikacji baterii) mówią, że napięcie wynosi 4,2 V (przy pełnym naładowaniu), a pojemność wynosi 1810 mAh, więc technicznie idealna bateria. Pamiętaj, że jest to bateria innej firmy, a nie jabłko.

Zastanawiam się, czy karzą użytkowników za nieużywanie baterii OEM. Wszystkie wskaźniki techniczne mówią, że bateria jest w dobrym stanie zdrowia i nie powinno się zdławić dławienia.


-4

Wymieniłem baterię na moim iPhonie 6s, a procesor jest nadal dławiony przy 600 MHz. Uruchom procesor MHz po roku po zamianie, a zobaczysz prawdę, że problemem jest aktualizacja oprogramowania.


-4

Nie jestem pewien, dlaczego ktoś przegłosował te alternatywne obserwacje, ale mam podobne doświadczenie.

Właśnie wymieniłem baterię iPhone'a 6 mojego syna na nową, która wydaje się technicznie w porządku (kokos i kilka aplikacji baterii, próbowałem uzyskać pełną pojemność, napięcie i brak wcześniejszych cykli ładowania). Nadal procesor jest dławiony do 839 MHz przy pełnym naładowaniu i 600 MHz przy niższych opłatach.

EDYCJA: próbowałem też przywrócić DFU, nie pomogło

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.