Utwórz skrypt Apple, który automatycznie nazwy plików z informacji ze schowka po naciśnięciu kombinacji klawiszy


0

Pracuję z pliku ustawia wszystkie zaczynają o tym samym numerze, ale ze zmianami, np 0545038773.jpg, 0545038773 _right .jpg, 0545038773 _Lewy .jpg, 0545038773 _top .jpg, etc

Chciałbym przypisać, _Lewy , _right , _TOP itp do określonych kombinacji klawiszy, takich jak polecenie lub opcję i 1 tłoczonych w tym samym czasie, OPT3 , OPT4 , OPT5 , etc.

Najlepiej byłoby skopiować pierwszą część, 0545038773 z dowolnego miejsca, a następnie po wybraniu pliku i naciśnięciu klawisza polecenia, na przykład OPT + 1 , skrypt podświetla pole nazwy, umieszcza skopiowane informacje ze schowka, 0545038773, a następnie dołącza _left lub _right, w zależności od wciśniętego klawisza kombi.

Każda pomoc byłaby doceniana. Miałem coś, co zrobiło to na PC, ale nie mam już dostępu do skryptu, aby spróbować rozpocząć tłumaczenie.

Pomogłaby nawet pierwsza część. Wybierz plik, naciśnij klawisz polecenia, pole nazewnictwa, a następnie zaznacz, wklejenie ze schowka. Dzięki.

Odpowiedzi:


1

To problem dwóch połówek. Druga połowa jest łatwa:

  tell application "Finder" to get the selection as alias list

  tell result
    if (count it) is not 1 then return
    set TheFile to its first item
  end tell

  tell application "Finder" to set the name of TheFile to ¬
    [the clipboard, "_left", ".jpg"] as text

Podstawową linią kodu, którą chcesz tutaj, jest przedostatnia linia set name of TheFile to..., gdzie TheFile jest zmienną, która wskazuje na aktualnie wybrany element w Finderze , i po prostu musisz zmienić dołączany element tekstowy, tak jak to pasuje. Pierwsze kilka wierszy dotyczy po prostu wyboru z Findera i upewnienia się, że wybrano tylko jeden plik.

Pierwsza połowa problemu jest rozwiązywalna, ale przy różnym stopniu inwestycji w porównaniu z niezawodnością.

Czy korzystasz z jakiegokolwiek oprogramowania do automatyzacji, takiego jak Alfred , Better Touch Tool , Keyboard Maestro lub FastScripts ? Wszystkie te pozwalają tworzyć skróty klawiszowe, które uruchamiają makro, aby robić, co chcesz (w tym przypadku uruchom powyższy skrypt). To byłaby moja zalecana metoda robienia rzeczy, ale wszystkie są płatne.

Innym sposobem jest utworzenie usługi w systemie MacOS (przy użyciu Automatora ). Po wykonaniu tej czynności możesz przejść do Preferencji systemowych> Klawiatura> Skróty> Usługi , znaleźć je na liście, zaznaczyć pole i przypisać do niego skrót, taki jak wspomniany.

Od tej chwili za każdym razem, gdy naciśniesz te skróty, usługa zostanie uruchomiona i uruchomi AppleScript.

Mam nadzieję że to pomoże. Jeśli potrzebujesz wyjaśnienia, zostaw komentarz, a ja oddzwonię.


FastScripts jest bezpłatny do 10 przypisanych skrótów.
user3439894
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.