Jak mogę pobrać starszą wersję OS X / macOS?


35

Czasami trudno jest wyszukać starsze wersje macOS i OS X w App Store.

Jest to próba zapewnienia kanonicznej kontroli jakości dla tego problemu, zgodnie z Meta QA -
Gdzie jest przechowywana lista kanonicznych pytań dla Ask Different?
Oczekuję, że z czasem będzie on modyfikowany, aby, mam nadzieję, stać się kompletnym źródłem informacji.

Jak mogę uzyskać starszą wersję systemu Mac OS, aby mogła działać jako maszyna wirtualna lub ponownie zainstalować na komputerze Mac?

Odpowiedzi:


48

AKTUALNOŚCI
Październik 2019
Z powodu problemu z certyfikatem Apple, który z dnia na dzień zdezaktualizował wszystkie poprzednie instalatory macOS, ponownie wydał kilka z nich, z nowymi certyfikatami.

Apple KB - jeśli instalator twierdzi, że nie można go zweryfikować lub został podpisany przy użyciu certyfikatu, który wygasł.
Zawiera łącza do dalszych KB dla każdego z 6 najnowszych systemów operacyjnych od Catalina z powrotem do Yosemite.
Trzy nowsze prowadzą do App Store, ale Sierra, El Capitan i Yosemite prowadzą do bezpośredniego pobierania.

Uwaga dla tych z nas, którzy lubią je przechowywać na wszelki wypadek.
Pobierz je pojedynczo i oznacz je poprawnie przed pobraniem kolejnego, abyś wiedział, który jest który. Nie można ich zidentyfikować na podstawie nazwy dmg lub instalatora, co to za system operacyjny: \
Gorzej… nawet jeśli go uruchomisz, nie otrzymasz absolutnie żadnego wskazania, który system operacyjny ma zainstalować. Bądź ostrożny.


Poniższe informacje prawdopodobnie nadal obowiązywałyby, gdybyś próbował uzyskać dostęp do czegoś starszego niż Yosemite…

Uwaga ogólna
Z czasem zadanie to staje się coraz trudniejsze. Nowością jest to, że wielu z tych starszych instalatorów, nawet jeśli można je zdobyć, ma „datę ważności”. Ostatnia szeroko rozpowszechniona data wygaśnięcia dla wielu instalatorów komputerów Mac to 24 października 2019 r., Więc po tej dacie konieczne będzie ponowne pobranie instalatorów, aby zachować ich ważność i podpis.

Jeśli zobaczysz komunikat
„Ta kopia aplikacji Install OS X El Capitan nie może zostać zweryfikowana. Być może został uszkodzony lub zmieniony podczas pobierania ” ,
lub bardziej niejasny „ Wystąpił błąd podczas przygotowywania instalacji. Spróbuj uruchomić ponownie ”
Wydaje się, że nowy błąd to…
Żaden pakiet nie kwalifikował się do instalacji.

Spróbuj ustawić datę na zegarze w ciągu roku od daty pierwszej wersji systemu operacyjnego, jeśli absolutnie nie możesz ich ponownie pobrać.

Z bloga Michaela Tsai - Instalowanie starych wersji macOS

Wygląda na to, że instalator jest podpisany certyfikatem, który wygasł. Po uruchomieniu z instalatora możesz otworzyć Terminal i użyć polecenia date, aby ustawić zegar na przeszłość , tj. Kiedy aktualna wersja macOS była aktualna. Po zainstalowaniu należy ustawić prawidłową datę, w przeciwnym razie różne inne rzeczy nie będą działać poprawnie.


Od mojejveve

[Ta sekcja jest wciąż w toku]
Wygląda na to, że w nowym sklepie Mojave App Store starsze zakupione instalatory systemu operacyjnego w ogóle się nie pojawiają, więc „prosta metoda” pobrania z historii zakupów nie jest już ważna.

Sierra, High Sierra i Mojave są dostępne poprzez bezpośrednie linki - patrz poniżej.

Testowanie instalatora El Capitan, który ma opublikowany adres URL, pojawi się w App Store, ale jeśli zostanie poproszony o pobranie, nie mówi już „nie dotyczy tego komputera Mac”, teraz mówi „Żądana wersja systemu macOS nie jest dostępna”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wymagane są dalsze testy - mile widziane wkłady - aby sprawdzić, czy inne wersje systemu operacyjnego zostały podobnie usunięte. Możemy potrzebować bezpośrednich linków do tych, których obecnie nie mam.

Dodatkowa uwaga: -
Z maszyn wirtualnych starszych systemów operacyjnych próbowałem odtworzyć App Store, tak jak to było w El Capitan i High Sierra, aby sprawdzić, czy nadal mogę uzyskać dostęp do starej „historii zakupów”… bez powodzenia. Historia wygląda tak, jak kiedyś, ale nie mogłem uzyskać dostępu do żadnych starszych wersji za jej pośrednictwem.
Wygląda na to, że potrzebujesz fizycznego komputera Mac z tymi starszymi systemami operacyjnymi, aby móc sięgnąć po te starsze wersje.


Dla wersji macOS od Sierra.

Sama Sierra zniknęła teraz z historii zakupów wszystkich. Jednak Apple zapewnia Sierra pełną dostępność, nawet jeśli High Sierra jest niedostępna. Identyfikator Apple ID nie jest wymagany.

Link do High Sierra testowany od Mojave styczeń 2019 - nadal działa do pobrania, choć robi to za pośrednictwem nowego panelu sterowania aktualizacji oprogramowania. Nie będzie działać na komputerze Mojave Mac, ale masz folder instalatora w folderze Aplikacje, aby przenieść się gdzie indziej


Dla wersji OS X od Lion do El Capitan.

Z powodzeniem ponownie przetestowałem tę metodę w styczniu 2019 r. - nadal działam tak, jak podano dla komputerów Mac z ograniczeniem do El Capitan. Zakupione starsze systemy operacyjne są nadal wymienione i dostępne

Najprostszym sposobem - jeśli jest to dostępne - jest użycie Historii zakupów w App Store.
Jeśli kiedykolwiek wcześniej instalowałeś dowolną wersję systemu OS X, nadal będzie ona dostępna dla ciebie z tej listy. Powinno to obejmować także wszystkie publiczne wersje beta.

Wersja dostępna z tej listy będzie zawsze najnowszą wersją tego typu - tj. 10.7.5, 10.8.6 ... 10.11.6

Obraz mocno zmodyfikowany, aby wyświetlać tylko wersje systemu operacyjnego. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Uwaga: powie „Pobierz” lub „Zainstaluj” w zależności od tego, czy plik instalatora jest zapisany lokalnie - nawet na dysku innym niż rozruchowy.


Jeśli wersja, którą próbujesz pobrać, jest starsza niż komputer Mac, na który próbujesz ją pobrać - Sklep nie zezwoli na pobranie.
[szukam obejścia tej części - z zadowoleniem witamy - nie mogę przetestować tego, ponieważ najnowszy Mac, którego mam, to Mac Pro 2012]

Potencjalne obejścia, wymagają testowania -
Jak ponownie pobrać Lion z Mountain Lion


Dla starszych komputerów Mac

Jeśli próbujesz zaktualizować starszą maszynę z systemem Snow Leopard lub Lion, możesz uzyskać specjalną wersję El Capitan z App Store

Ta wersja El Capitan jest przeznaczona dla użytkowników systemu OS X Snow Leopard lub OS X Lion, którzy chcieliby uaktualnić system do macOS High Sierra. Jeśli korzystasz z systemu Snow Leopard lub Lion i chcesz uaktualnić do High Sierra, musisz najpierw zainstalować El Capitan. Tę wersję El Capitan można również zainstalować na komputerach niezgodnych z High Sierra.

Zwróć uwagę, że ostatnie zdanie ... ta wersja nie zostanie zainstalowana na żadnym komputerze, który nie jest aktualnie w systemie Snow Leopard lub Lion, jeśli maszyna jest w stanie uruchomić High Sierra.
Pozostawia to jako dość specyficzny zasób, a nie ogólne „wyjdź z więzienia bez karty” dla każdego, kto chce El Capitan.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Opcje odzyskiwania

Jeśli musisz zainstalować ponownie z Recovery i wcześniej działałeś w Sierra 10.12.4 lub nowszym, dostępne są teraz 3 opcje.
Przytrzymaj odpowiednią kombinację klawiszy na dzwonkach rozruchowych ...

 • Cmd ⌘ R
  zainstaluj ponownie najnowszy system macOS, który został zainstalowany na komputerze Mac, bez aktualizacji do nowszej wersji
 • Opt ⌥ Cmd ⌘ R
  uaktualnij do najnowszego systemu macOS zgodnego z komputerem Mac
 • Shift ⇧ Opt ⌥ Cmd ⌘ R
  zainstaluj ponownie system macOS dostarczony z komputerem Mac lub wersję najbliższą, która jest nadal dostępna.

Pierwsze 2 opcje są dostępne dla każdego komputera Mac nowszego niż Lion, około 2009 r.

Istnieje również opcja utworzenia rozruchowego USB dysku odzyskiwania za pomocą tego narzędzia Apple - Apple KB: OS X: About Recovery Disk Assistant


Jeśli masz dostęp do starszej wersji dowolnego systemu operacyjnego, 10.11.0 itp. I chcesz uaktualnić, możesz pobrać Combo Updaters z Apple, które zawierają wszystko, co niezbędne, aby przejść od razu do najnowszej wersji punktowej w jednym kroku, np. 10.11. 6

Google jest dobry w ich znajdowaniu, jako hit, jeśli tylko wyszukujesz combo update 10.11itp., Ale tutaj są linki do kilku

Mavericks
10.9.5 Yosemite 10.10.5
El Capitan 10.11.6
Sierra 10.12.6
High Sierra 10.13.6


Jeśli musisz utworzyć rozruchowy USB do instalacji

Jak zrobić bootowalną pamięć flash USB na komputerze Mac?

Jak utworzyć rozruchowy dysk USB komputera Mac za pomocą systemu Windows?


Jeśli żadna z tych metod nie jest dostępna, masz dwie opcje

 1. Znajdź znajomego, który może uzyskać dostęp do pobierania [ zalecane ]

 2. Znajdź witrynę torrent / udostępniania [ niezalecane ]

Dodatkowa uwaga:
Nie ma „zgodnego z prawem” sposobu pobierania systemu macOS z niczego innego niż komputer Mac. Wymaga sklepu Apple App Store.


Uwaga: nie można użyć kopii zapasowej Time Machine do powrotu do systemu operacyjnego starszego niż OS najnowszej kopii zapasowej na tym dysku Time Machine.

Oznacza to, że aby zachować możliwość przywracania wcześniejszej kopii zapasowej i systemu operacyjnego za pomocą kopii zapasowej Time Machine, musisz wymienić dysk Time Machine przed aktualizacją systemu operacyjnego. Wynika to z faktu, że gdy dysk Time Machine zobaczy nowy system operacyjny, nie będzie już możliwości powrotu do starszego systemu operacyjnego. Nadal możesz ręcznie wybierać dane z Wehikułu Czasu, ale nie możesz go użyć do przywrócenia do starszego systemu operacyjnego.


2
Wydaje się, że MAS ma homebrew interfejs cli . Nie miałem okazji go przetestować, ale być może byłby w stanie pobrać wersje starsze niż Mac.
Bruce,

@Bruce - wygląda interesująco - zastanawiam się, czy ktoś mógłby to przetestować i zgłosić. Nie mam tutaj wystarczająco nowego komputera Mac.
Tetsujin,

Może to po prostu działać dla Mountain Lion. Interfejs cli instaluje się według identyfikatora produktu, a instalatory systemów operacyjnych po 10.8 mają identyfikator równy 0. Z drugiej strony wygląda na to, że instalator Mountain Lion pobiera na mojego MacBooka (początek 2015 r.). Jego identyfikator to 537386512.
Bruce

1
@ SkeletonBow - Nie znam dokładnego momentu, w którym to się dzieje, i zawsze jako nawyk porzucam nowy dysk tuż przed ważną aktualizacją systemu operacyjnego. Odkryłem to, gdy zapomniałem o tym kroku podczas aktualizacji do Sierra i miałem koszmar czasu próbującego przywrócić - apple.stackexchange.com/questions/271104/revert-to-el-capitan
Tetsujin

1
Dziękuję bardzo @Tetsujin, byłem na Lionie i udało mi się uaktualnić do El Capitan dzięki twoim radom i
linkowi

6

Społeczność administratorów komputerów Mac udostępniła narzędzie do pobrania instalatorów systemu operacyjnego za pomocą skryptu python. Nawet gdy Apple wydaje nowsze wersje, ten wygodny skrypt jest ciągle aktualizowany:

installinstallmacos.py to rozwiązanie, jeśli potrzebujesz kilku wersji lub po prostu chcesz napisać fragment niesamowitej innej odpowiedzi na to pytanie.


4

macOS 10.15 Catalina ma nową funkcję w narzędziu „softwareupdate” do pobierania starszych wersji macOS:

--fetch-full-installer Zainstaluj najnowszy instalator systemu macOS
--full-installer-version Wersja systemu macOS do zainstalowania. Dawny:--full-installer-version 10.15

Niektóre osoby zgłosiły możliwość pobrania 10.14 przy użyciu tej funkcji w wersji 10.15, jednak nie udało mi się tego odtworzyć. W przyszłości ta funkcja powinna umożliwiać wybór starszych wersji systemu macOS.


1
Fajne znalezisko, niestety nie coś, co mogę przetestować, nie ma tutaj komputerów Mac z obsługą Cataliny. Czy wiemy, jak daleko się toga? Wracając do wersji 10.1, 10.6.8 lub tylko 10.14?
Tetsujin

0

Jeśli jesteś zarejestrowanym programistą (IMHO jest jedynym powodem, aby zainstalować starszą wersję systemu macOS ... jeśli to konieczne, wyślij mi e-mailem), możesz wrócić do wersji 10.3.9 Panther. Starsza biblioteka Apple Developer .

Proszę, proszę, nie próbuj instalować wersji OS X wcześniejszej niż twój komputer; może nie być sposobu na powrót do przyszłości. Zdecydowanie sugeruję uruchamianie starszych wersji wyłącznie na hoście wirtualizacji (tj. Parallels, VMware Fusion lub VirtualBox).


„Proszę, proszę, nie próbuj instalować wersji OS X, która jest wcześniejsza niż twoja maszyna; może nie być sposobu na powrót do przyszłości.” Co? To wcale nie jest prawda - zawsze możesz uruchomić komputer z USB i zwykle odzyskać sieć. W gorszym przypadku musisz znaleźć inną maszynę do wykonania USB.
Wowfunhappy

@Wowfunhappy westchnienie. Aktualizacja systemu operacyjnego aktualizuje również EFI i partycję odzyskiwania. Przy złym / złym EFI nie można uruchomić systemu ani odzyskać sieci.
Wilfred Smith

Jeśli EFI jest nieprawidłowy, stary system operacyjny po prostu nie chce się uruchomić, a nowy system operacyjny będzie nadal działał. Jeśli obniżysz EFI (co może być trudniejsze), wszystko, co musisz zrobić, to ponownie zaktualizować EFI, co Apple zrobi automatycznie. Zrobiłem dużo tych wszystkich rzeczy i nie widzę scenariusza, w którym użytkownik mógłby przypadkowo się pieprzyć.
Wowfunhappy

Przy okazji, inne powody, dla których inni programiści mogą chcieć lub nawet wymagać obniżenia wersji: Nowy system operacyjny nie jest zgodny z krytyczną aplikacją lub sterownikiem innej firmy; nowy system operacyjny zawiera błąd, który krytycznie zakłóca przepływ pracy; nowy system operacyjny działa słabo na twoim sprzęcie.
Wowfunhappy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.