Jak utworzyć rozruchowy dysk USB komputera Mac za pomocą systemu Windows?


15

Moje MBA 2012 z systemem OS X 10.9.4 Mavericks już się nie uruchamia - po prostu zawiesza się po początkowym jingle. Próbowałem już zresetować NVRAM i SMC, ale bezskutecznie. Nie mam żadnych kopii zapasowych wehikułu czasu.

Nadal jednak mam obraz dysku Mavericks siedzącego na zewnętrznym dysku twardym, pamięci USB i dostęp do notebooka z systemem Windows 7.

Nie znalazłem jeszcze żadnego samouczka na temat tworzenia rozruchowego napędu USB w systemie Windows, aby ponownie zainstalować OS X na moim ukochanym Macbooku Air.

Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana!1
Dzięki za twoją odpowiedź. Problem różni się jednak od tego, z którym się połączyłeś, ponieważ nie chcę uruchamiać instalacji systemu OS X w systemie Windows (uruchomionym w bootcampie) na komputerze Mac.
kinari

1
To, co chcę zrobić, jest łatwo osiągalne za pomocą createinstallmedia lub Disk Utility. (patrz macworld.com/article/2056561/... ) Ale ponieważ nie mam dostępu do innego komputera Mac, szukam sposobu, aby to zrobić w systemie Windows.
kinari

Pytanie dotyczy tego, jak utworzyć bootowalnego komputera Mac instalującego USB w oknie systemu Windows. Zasadniczo wydaje się, że twoje pytanie dotyczy tego samego.
killswitch

3
Tak mniej wiecej. Jednak obawiam się, że udzielona odpowiedź nie jest pomocna w moim przypadku. Nie mam też dostępnej partycji odzyskiwania ani innego systemu OSX. W rzeczywistości jest to właśnie ten problem. Próbowałem użyć PowerISO, ale mój Mac nie rozpoznaje później pendrive'a.
kinari

Odpowiedzi:


10

Zgodnie z pierwszą odpowiedzią tutaj, /superuser/383235/create-a-bootable-usb-drive-from-a-dmg-file-on-windows , istnieje narzędzie z bezpłatną wersją próbną o nazwie TransMac to może to zrobić. Upewnij się tylko, że dysk USB jest sformatowany przy użyciu GPT, a nie MBR.

Co może być łatwiejsze, to że ten model ma wsparcie dla Odzyskiwania Internetu. Jeśli uruchamiasz trzymając Command-R i masz połączenie Wi-Fi, może ono faktycznie uruchomić się w trybie odzyskiwania bez partycji odzyskiwania na dysku (lub nawet bez działającego napędu).

To powiedziawszy, twój opis awarii tuż po sygnale dźwiękowym rozruchu może oznaczać poważniejszy problem sprzętowy i możesz nie być w stanie nic uruchomić. Jeśli uruchomisz, przytrzymując klawisz opcji, powinien pojawić się ekran wyboru dysku startowego. Jeśli i tak się zawiesi, być może masz problem ze sprzętem.


2

Wiem, że to pytanie jest stare, ale wciąż aktualne. Nigdy nie byłem w stanie napisać obrazu instalatora Mac na moim dysku flash i uruchomić go, chyba że zrobiłem to na komputerze Mac. Korzystając z łącza Michaela DM Drydena , mogłem użyć polecenia Diskpart do wyczyszczenia i przygotowania partycji GPT na dysku flash do obrazu instalacyjnego OSX Mavericks.

Użyłem TransMac na Windows 7, aby przywrócić plik obrazu, który miałem na Flash Drive, to utworzyło rozruchowy obraz Mac na moim dysku flash. Ktoś poinformował, że metoda użycia DISKPART nie działa, ale zrobiłem to dwa razy i działa ona wyjątkowo dobrze i jest to jedyna metoda, jaką udało mi się stworzyć Flash-bootowalną wersję Maca. Próbowałem to opublikować, aby potwierdzić, że działa od jakiegoś czasu, mam tylko nadzieję, że pomoże komuś innemu, ponieważ jest to bardzo łatwe rozwiązanie.

Oto polecenia Diskpart używane do przygotowania dysku flash, aby je tutaj mieć, na wypadek gdyby mój link nie działał:

diskpart
DISKPART> list disk

(Znajdź numer dysku)

DISKPART> select disk x (from result of List Disk)

Dysk x jest teraz wybranym dyskiem.

DISKPART> clean

DiskPart pomyślnie wyczyścił dysk.

DISKPART> convert gpt

DiskPart pomyślnie przekonwertował wybrany dysk na format GPT.

DISKPART> create partition primary

Uwaga: „Rufus” używam do wszystkich innych operacji zapisu i formatowania USB w systemach Windows, jest to świetna aplikacja, ale wcześniej próbowałem sformatować dysk jako GPT, używając go jako partycji Fat32. Kiedy próbowałem wstrzyknąć obraz, Transmac powiedział mi, że dysk jest „chroniony przed zapisem”. Zasadniczo więc dysk USB nie może mieć żadnego formatowania wysokiego poziomu, system Windows powinien wykryć dysk jako „niesformatowany”, aby działał, co zrobi, jeśli zostanie przygotowany bezpośrednio z Diskpart.


Rufus nie sprawi, że bootowalny USB będzie kompatybilny z Mac, ponieważ nie może zinterpretować programu ładującego (przynajmniej nie w Mavericks i nowszych). Fat32 nie może również obsłużyć obrazu Mavericks o wielkości 5+ GB. Nie twierdzę jednak, że starsza wersja nie działała, ale po to, aby inni nie marnowali czasu.
MC9000,

0

Byłem w stanie to zrobić z Power ISO w systemie Windows, ale kosztowało mnie to 29,99 USD

- Utworzyłem ISO z oryginalnej instalacyjnej płyty DVD, a następnie poszedłem do narzędzi => Utwórz bootowalny USB ... Wybrałem obraz OSX Wybrałem napęd USB, aby utworzyć bootowalny obraz w wybranym trybie RAW

Wrzuciłem go do mojego Desklamp iMac (napęd DVD odpadł od małych dzieci - większość systemów operacyjnych została zniszczona przez 5yo) i boom był gotowy do instalacji.


0

Miałem ten problem z komputerem znajomego, był to stary iMac i powiem ci, że to nie będzie łatwe.
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, jaki masz model (rok wydania komputera), a następnie sprawdzić na oficjalnej stronie Apple, aby zobaczyć, jaka jest najnowsza wersja systemu MacOS lub Mac OS X dostępna dla twojego komputera.
W większości nowych komputerów Mac możesz po prostu nacisnąć cmd + r podczas uruchamiania, a Mac automatycznie pobierze wszystko, czego potrzebujesz, aby zainstalować system, ale najstarszy nie ma tego narzędzia.

W tym przypadku trzeba pobrać plik dmg, które można znaleźć w internecie, na przykład, jeden stron internetowych, które dostarcza pewnych MacOS i Mac OS X jest to (El Capitan, jeśli potrzebujesz innej wersji, przepraszam ale musisz tego szukać).
Tutaj sprawy stają się trochę trudne.
Przede wszystkim musisz sflashować obraz na dysk USB, polecam etcher, który działa na wszystkim (Mac, Linux i Windows również) jest niezwykle łatwy w użyciu i wystarczy wybrać dysk, a obraz i etcher zrobią wszystko sama, plus to za darmo tutaj .

Gdy dysk USB będzie gotowy, możesz podłączyć go do komputera Mac i nacisnąć Alt (opcja) podczas uruchamiania, wstawiłeś hasło oprogramowania układowego, poprosi Cię o odblokowanie oprogramowania układowego poprzez wprowadzenie tego hasła, w przeciwnym razie przejdziesz do wszystkich dyski rozruchowe, w tym urządzenie USB.

Jeśli zobaczysz logo mac z ikoną stop, oznacza to, że pobrałeś zbyt nową wersję, która nie jest obsługiwana z twojego mac, w przeciwnym razie się uruchomi.
Kiedy się uruchomi, nie zostanie zainstalowany, mówiąc, że system nie może zweryfikować pobranego obrazu, dlatego musisz nawigować w menu „narzędzi” na górnym pasku i otworzyć terminal.
Teraz musisz wybrać, zmienić datę i godzinę, które mogą działać, ale mogą nie działać.
Dzieje się tak, ponieważ każdy obraz Maca ma certyfikat, który może wygasnąć, więc jeśli certyfikat wygasł, nie będziesz w stanie sprawić, aby działał, chyba że zmienisz datę (data jest inna niż wersja Mac na wersję Mac, więc w związku z tym musisz go zmienić, zwykle po prostu wyszukaj, kiedy ta wersja została wydana i wyświetl aktualną datę do tej daty lub nawet jeden lub dwa dni później, aby działała). Następnie spróbuj zainstalować system, jeśli to nie zadziała ponownie, możesz rozpocząć instalację bez weryfikacji obrazu, ale naprawdę powinieneś ufać używanemu obrazowi przed uszkodzeniem lub modyfikacją (aby upewnić się, że pobieranie przebiegło poprawnie, użyj kodu SHA-1, aby plik został pobrany poprawnie).
Aby kontynuować bez weryfikacji obrazu, z terminala wpisz następującą komendę:sudo defaults write com.apple.frameworks.diskimages skip-verify true
następnie rozpocznij instalację. (Możliwe, że sudo nie będzie potrzebne na początku, w takim przypadku po prostu usuń je z polecenia i zacznij od „domyślnych”).

Teraz powinieneś być w stanie zainstalować macOS z napędu USB ...

Po prostu mała rzecz , upewnij się, że sformatowałeś dysk przed kontynuowaniem, zaleciłbym utworzenie partycji, która zabiera cały dysk w formacie mac Journaled, a jeśli chcesz, będziesz mógł zaszyfrować dysk (instalator poprosi cię o to później) ), jeśli dysk był wcześniej szyfrowany, będziesz musiał wstawić klucz szyfrujący dysku, aby kontynuować proces instalacji.

Naprawdę mam nadzieję, że ta pomoc, spędziłem wiele godzin, aby zrobić to na naprawdę starym komputerze iMac z 2008 roku ... a teraz działa!
Powodzenia!


-1

Moim skromnym zdaniem najprostszym i darmowym rozwiązaniem do tworzenia dysków rozruchowych jest Rufus .


przeczytaj ponownie tytuł tego wydania „Rozruchowy dysk USB komputera Mac z systemem Windows?” następnie czytaj raz za razem ty ...
user956584

-1

Walczę z tym samym problemem, ale to działa dla mnie:

  1. przekonwertować plik .dmg z iso mocy na iso
  2. umieść iso na pendrivie (przeciągnij go na dysk twardy komputera Mac i zamontuj)
  3. sformatuj pamięć USB za pomocą narzędzia dyskowego. (Upewnij się, że USB jest partycjonowany jako bootowalny dla systemu Mac, a następnie użyj funkcji odzyskiwania obrazu i umieść zamontowany system OS X w źródle, a USB jako lokalizację).
  4. uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz opcji

Problem polega na tym, że Mavericks nie jest plikiem .dmg. Tak, w pliku .app znajduje się plik InstallESD.dmg, ale sam nie zawiera wszystkich plików niezbędnych do zainstalowania systemu OS X. Wcześniej można było nagrać InstallESD.dmg w wersji 10.8, a wcześniej zmieniło się to w wersji 10.9 . support.apple.com/en-us/HT201372
Patrick McMahon

1
A także pytanie dotyczy utworzenia rozruchowej pamięci flash USB z systemu Windows. Twoja droga jest oczywiście dla komputerów Mac.
Aleksandr Kravets

-1

Możesz utworzyć bootowalny dysk USB w systemie Windows za pomocą POWER ISO. Będziesz mógł pobrać kopię starej wersji powerISO, podając linki do tego samouczka.

Potrzebujesz pendrive'a o pojemności ponad 8 GB.

http://www.makarandmane.com/computer/tips-and-tricks/apple-mac-os-x/create-bootable-usb-mac-os-x-installer-from-windows/


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside

-1

Próbowałem wielu samouczków, jak utworzyć rozruchowy dysk USB z systemem Mac z systemu Windows, ale żaden z nich nie działał. Tak więc wymyśliłem własne rozwiązanie, które działało dobrze z każdym testowanym DMG. Proszę znaleźć szczegóły na mojej stronie github .


Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego według ciebie podany link odpowie na pytanie. Linki mogą ulec zmianie i stać się nieaktualne, dlatego wolimy, aby odpowiedzi były nie tylko linkami. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb

Lipiec 2019 - link nie działa.
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.