Bezpiecznie zabić Spindump? (Starsze / wolniejsze maszyny)


12

Mam stary komputer Mac, na którym jeśli aplikacja potrzebuje czasu na załadowanie (wolne HD), spindumpuruchamia się, całkowicie wyłączając maszynę na prawie 10 minut.

W Internecie znajduje się jeden post ostrzegający, że zabijanie spindumpmoże powodować korupcję, więc lepiej zabezpieczyć się, niż przepraszać.

Byłoby wspaniale, gdyby istniał sposób, aby nie uruchamiać spindumpokreślonych aplikacji lub dać im więcej czasu przed ogłoszeniem ich jako „niereagujących”, ale wątpię, że tak.

Czy bezpiecznie jest po prostu zabić ten proces? Czy istnieje bezpieczniejszy sposób (np. Proszenie o to rodzica)?


Drobna aktualizacja : Wygląda na to, że ta sama aplikacja, która ją uruchomiła spindump, już tego nie robi. Wciąż trwa ładowanie tego samego czasu, ale to już się nie uruchamia spindump.
Jeśli znajdujesz się w podobnej sytuacji, w końcu uspokoi się (zgodnie z planem do uruchomienia na każdym straganie). Stało się to około 3-4 razy (po jednej na każdą obracającą się piłkę), za każdym razem około 3-8 minut uspokoiło się i zwolniło pamięć RAM.

Odpowiedzi:


5

Jeśli masz kopię zapasową komputera Mac i wiesz, że możesz przywrócić / zainstalować ponownie i nie utracić danych - zabij spindump i sprawdź, czy to pomoże. Zabijanie aplikacji zwykle po prostu psuje pliki, do których pisze, a Spindump zapisuje tylko dzienniki diagnostyczne, więc jest to jedna z najbezpieczniejszych rzeczy, które możesz zabić nagle na komputerze Mac.

Ponieważ spindump ma zgłaszać źle działające programy, być może przeglądanie logów lub po prostu nie używanie aplikacji, która je uruchamia, byłoby dobrym rozwiązaniem. Patrix wyjaśnił, w jaki sposób należy usunąć zarówno procesy tailspin, jak i spindump, i że to usunięcie może trwać tylko do momentu zastosowania kolejnej aktualizacji systemu macOS. Obejmuje to „Wiem, że mój komputer Mac działa wolno - czy mogę całkowicie wyłączyć spindump lub uruchomić go i zakończyć w ciągu 10 sekund”. scenariusz, ponieważ widzę aplikację, która działa tak źle, że na zawsze będzie kolejkować nowy proces spindump lub spindump nigdy nie osiągnie punktu, w którym uważa, że ​​komputer Mac jest wystarczająco zdrowy, aby przestać zbierać oznaki przejściowego problemu.

W prawie wszystkich przypadkach - używam nadmiernej obecności spindump, aby wyśledzić te powolne procesy w naszych komputerach Mac i szukać długoterminowych rozwiązań oraz upewnić się, że sprzęt nie jest zbyt słabo wyposażony w aplikacje, które musi uruchomić. Slow HD to pewny znak, że przenosi bloki i niedługo się nie powiedzie, więc planuję mieć pewność, że twoje dane są chronione - gdy awaria wirującego dysku może być kosztowna (odzyskanie kilkuset do dziesiątek setek dolarów).

 1. Upewnij się, że masz kopię zapasową
 2. Upewnij się, że wolumin jest zapisany w dzienniku, aby zminimalizować i naprawić lub odbudować czas, jeśli zabicie aplikacji spowoduje utratę pliku lub przerwie zapis
 3. Zacznij zabijać złe aplikacje i rób notatki i nazwiska.

1
Aplikacja, która się uruchamia, spindumpjest tym, z którego naprawdę chcę korzystać i dzieje się to dopiero po uruchomieniu. Wiem, że spindumpgłównie zbieram dane raportu, ale widzę scenariusz, w którym po zabiciu procesu może wystąpić problem polegający na tym, że nie można go ponownie zapisać? (zgadywanie naprawdę). Pewnie, że mogę przywrócić dane, ale wolałbym dowiedzieć się o nich więcej. Zgaduję, że proces ten kończy się lub kończy w pewnym momencie przez swój nadrzędny / system.
bauerMusic,

1
Jesteś bezpieczny @bauerMusic - system plików HFS + chroni się przez kronikowanie, więc dopóki nie zostanie wyłączony, nie będziesz mieć uszkodzonego systemu plików, a spindump nie spowoduje uszkodzenia żadnych plików. Możesz także spróbować go w monitorze aktywności, aby sprawdzić każdy otwarty plik, jeśli chcesz.
bmike

@bike Right, sprostowany.
bauerMusic,

6

Prawdopodobnie bezpiecznie je nawet wyłączyć, jeśli nie jesteś zainteresowany wygenerowaną analizą systemu. Pełna procedura jest opisana w temacie Wyłączanie prędkości tylnej i prędkości obrotowej w celu przyspieszenia komputera Mac . W skrócie:

 • Wyłącz SIP
 • Zwolnij / zmień nazwę LaunchDaemon dla spindump

  sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.spindump.plist
  sudo mv /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.spindump.plist{,.bak} 
  
 • Zrób to samo dla com.apple.tailspind.plist

 • Włącz SIP

Prawdopodobnie trzeba to powtórzyć przy każdej aktualizacji systemu macOS.


Świetnie zrobione - ja też o tym zapomniałem tailspindi zredagowałem kilka zdań z mojej odpowiedzi, skoro jest to tutaj znane.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.