MacBook Pro 15 "Retina z połowy 2014 r. Losowe wyłączenia [duplikat]


13

Mój MacBook Pro (15-calowy, Retina, połowa 2014 r., MacOS 10.13.1) wyłącza się losowo.

 1. Nagle wyłącza się, gdy jest na baterii
 2. Wyłącza się nieco rzadziej po podłączeniu do prądu przemiennego
 3. Działa prawie dobrze w trybie awaryjnym
 4. Działa idealnie, gdy instaluję macOS
 5. Działa dobrze, gdy mam podłączony ekran zewnętrzny i odtwarzany jest tam film na YouTube (jest to moje ostatnie rozwiązanie, aby pracować na tym komputerze), ale…
 6. Wyłącza się z podłączonym ekranem zewnętrznym, ale nie jest odtwarzane wideo. Zdarza się to w momencie przejścia w tryb uśpienia. Lub gdy jest w trybie uśpienia, nie wiem dokładnie. Więc może odtwarzanie wideo pomaga w tym, że nie idzie spać z powodu wideo.

Nie działające możliwe rozwiązania, próbowałem:

 1. zresetować SMC
 2. zresetować PRAM
 3. zaloguj się przy użyciu nowo utworzonego użytkownika
 4. zainstaluj ponownie OS X na starym OS X
 5. całkowicie ponownie zainstaluj OS X
 6. wymienić pastę termiczną. Odkryłem, że jeden otwór na śrubę został odłączony od płyty. Więc mój radiator jest przymocowany za pomocą 3 śrub. Ale dotyka dolnej płyty, gdy jest naprawiona. W każdym razie jest to trochę ciasne dla procesora. Może to jednak stanowić problem. Ale po co więc testy warunków skrajnych ?! Czytaj dalej.
 7. monitorować temperaturę (bez przegrzania)
 8. monitoruj baterię (bez problemów)
 9. uruchom test sprzętu Apple (bez problemów)
 10. spójrz na aplikację konsoli. Dzienniki nie mówią nic ważnego ani podobnego. Na starym OSX i nowo zainstalowanym. Dzienniki po prostu skróciły czas wyłączenia, a następnie wiersz BOOT_TIME.
 11. Test obciążenia procesora. 8 razy yes > /dev/null &w terminalu. Wszystkie rdzenie są w 100% obciążone. Temperatura rośnie, wentylatory w trybie turbo. Bez wyłączania, bez problemów.
 12. GPU testu warunków skrajnych. Otwórz stronę demonstracyjną Webgl w przeglądarce z 10000 rybami w awuarium. Bez problemów.

Kilka trwałych pomysłów:

 1. Wymień baterię (nie jest to łatwe i szybkie, jak potrzebuję. Dużo pracy w toku)
 2. Idź do Apple i zostaw mój jedyny komputer na nieznany okres czasu. I oczywiście nie mam gwarancji. I przejrzałem wiele historii, gdy Apple nie mógł znaleźć problemu, a ludzie musieli wymienić płytę główną za duże pieniądze i czas. Bardzo źle.
 3. Kup nowy komputer. Trochę dla mnie teraz trudne.
 4. W niektórych miejscach przeczytałem, że ten problem nie pojawia się w systemie Windows w Boot Camp! Nawet próbowałem pobrać system Windows 10, ale jeszcze nie. W każdym razie potrzebuję mojego ulubionego systemu macOS, a nie systemu Windows.
 5. Gdzieś przeczytałem, że to jakiś problem z powodu trybu niskiego napięcia na CPU. Powoduje to pewien „niestabilny” reżim procesora, więc system zatrzymuje się. To było tylko niewiele informacji na ten temat. Wydaje się, że to prawdziwa ścieżka do rozwiązania. Ale nie wiem więcej, jak to zbadać.

Trochę historii

 1. 2 miesiące temu: wymieniłem baterię na jedną z aliexpress (rynek chiński). Został opisany jako OEM Apple. Jest całkiem taki sam i wykrywa z CoconutBattery jako producent Simplo. Poszukałem Google i mówią, że to jak OEM.
 2. 1 miesiąc temu: Wymieniłem przewód ładowarki na przewód z ładowarki. Ze złączem MagSafe 2.

Początek

Zaniosłem mojego MacBooka do łóżka, który niespodziewanie się wyłączył. To było jak czarny ekran, ale włączone podświetlenie. Później fani powoli zaczęli całkowicie otwierać przepustnicę. A potem całkowicie się wyłączył. Nacisnąłem power btn i zaczęło się jak zwykle. Brak wiadomości. Brak ostrzeżeń.

Potem działało to przez jakiś czas (może pół godziny) i historia się powtarzała.

Uznałem, że przegrzewa się z powodu łóżka. Zabrałem go do biurka. I problem powtórzył się za jakiś czas. Tak mocno zacząłem google. I baw się z problemami, aby to naprawić.

W trakcie procesu odkryłem, że działa dobrze w trybie awaryjnym (prawie, ale miałem kilka awarii nawet w trybie awaryjnym) Działa dobrze, gdy ponownie instaluję macOS. Działały wszystkie 2 godziny pobierania i 1 instalacja. Po długim google okazało się, że działa lepiej z podłączonym ekranem zewnętrznym.

Obecna sytuacja

Podsumowując. MacBook prawie zawsze zawodzi, z wyjątkiem sytuacji, gdy mam na nim zewnętrzny ekran i wideo.


To świetne pytanie! Czy chcesz, aby tytuł ten brzmiał „Macbook Pro 15” Retina w połowie 2014 r. Losowe wyłączenia ”, a nie„ Macbook Pro 2015 Retina w połowie 2014 r. Losowe wyłączenia ”?
Jake3231,

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to poszukać „przyczyny zamknięcia” w dzienniku systemowym. Właśnie (w ciągu ostatnich 10 minut) napisałem odpowiedź, w jaki sposób to zrobić. Do zasilania komputera Mac nie jest wymagana bateria, więc na razie go odłączę, aby sprawdzić, czy problem zniknie.
Allan

brak informacji o wyłączeniach. Wiem jak wyglądają. Grałem z wyłączaniem teraz itp. W terminalu. Wszyscy zapisują dziennik dotyczący przyczyny zamknięcia itp. MOJE awarie są czyste. Brak zapisów dotyczących zamknięcia.
outluch

Twoja odpowiedź nie powinna znajdować się w pytaniu, dodaj ją do swojej odpowiedzi! (edytuj: minęło trochę czasu, teraz sam to przeniosłem)
grg

Odpowiedzi:


18

https://outluch.wixsite.com/rmbp-crash

 1. Wyłącz SIP ( csrutil disablez odzyskiwania)
 2. Przenieś AppleThunderboltNHI.kext

  sudo mv /System/Library/Extensions/AppleThunderboltNHI.kext \
  /System/Library/Extensions/AppleThunderboltNHI.kext.BAK
  
 3. Ponowne włączanie SIP ( csrutil enablez odzyskiwania)

Miałem ten sam problem i powyższe rozwiązanie go rozwiązało. Jednak teraz, gdy podłączę MacBooka do ekranu Thunderbolt Display, nie działa on natychmiast, muszę ponownie uruchomić Macbooka, aby uruchomić drugi ekran. Nie był to najgorszy problem, ale działał dobrze przez kilka lat, zanim pojawił się ten błąd.
wpjmurray

Mój wyświetlacz działa z tą poprawką
outluch

To naprawiło zawieszanie się Safari Video) (
Artem Bernatskyi,

1
Twoje rozwiązanie zadziałało dla mnie. Jednak często używam adaptera Thunderbolt Ethernet. Jakieś informacje na temat stałej poprawki, która nie wymaga całkowitego wyłączenia sterownika? BTW, pod Mac OS 10.13.6, kiedy podłączam mój adapter Ethernet, nadal mogę korzystać z Ethernetu, mimo że przeniosłem istniejący sterownik AppleThunderboltNHI.kext.BAK. Ale potem znowu mam przypadkowe wyłączenia.
pederpansen

Zmarnowałem 2 wieczory. Tak zdesperowany, że prawie kupiłem NoCrashMBP. Wyłączenie ThunderboltNHI to prawdziwa okazja. Stukrotne dzięki! Mojave MBP karta graficzna Intel z połowy 2014 r.
Simon

3

Ok. Wreszcie. Znalazłem coś w rodzaju działającego rozwiązania.

RealMacMods NoCrashMBP Wygląda jak oszustwo. Naprawdę jest. To strona internetowa bez linków do, bez cytowania w google. Wygląda na to, że chcą moich 2,5 $ i to wszystko. Postanowiłem zaryzykować (2,5 lol), ponieważ jedynym dobrym rozwiązaniem, jakie widziałem, było zastąpienie płyty logicznej, jak mówi wiele rozwiązań w Internecie. To jest 500 $. Zadziałało. Muszę to powiedzieć wszystkim, którzy mają ten sam problem. Wyjaśnienie dla autorów to:

W każdym razie ten problem jest wyzwalany, gdy procesor przechodzi w ekstremalnie niską częstotliwość / częstotliwość taktowania na jednym z rdzeni (który po prostu nie może sobie z tym poradzić), kiedy to się dzieje, system nieco cicho ulega awarii (to znaczy, nie zapisuje logi zdarzenia i nie dochodzi do paniki jądra). Ta aplikacja / narzędzie powstrzymuje go przed wejściem w tak głupio niską częstotliwość. W rzeczywistości dzieje się to natywnie w instalacjach Linux i Boot Camp, ale z jakiegoś powodu OS X próbuje spadać do tej częstotliwości co jakiś czas, a system wcale tam nie jest stabilny. Absolutnie nie ma szansy na uszkodzenie, w najgorszym przypadku może być o 1% gorszy czas pracy baterii, ponieważ uważam, że OS X wykorzystuje tę niską częstotliwość, aby wycisnąć nieco większą żywotność baterii ze starszych MacBooków.

Film z instalacji na YouTube


Mój MacBook Pro z połowy 2014 r. Również losowo blokował się (pusty ekran, włączone podświetlenie, brak dzienników awarii). Dotarł tam, gdzie był bezużyteczny. Miałem zamiar wymienić płytę logiczną, ale za 10 USD spróbowałem NoCrashMBP Najwyraźniej to, co robi, to utrzymywanie minimalnego obciążenia każdego rdzenia przez cały czas, około 25%. Mój Mac nie zawiesił się, odkąd go zainstalowałem, więc wyraźnie działa
George Campbell

1
„Wygląda jak oszustwo. Naprawdę jest”, ale potem „To działa”. Dlaczego powiedziałeś, że to oszustwo?
erandros

To działało na moim: MacBook Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.). Działa zgodnie z opisem i nie zawiera żadnych dodatkowych obciążeń. Nie zamierzam dzielić się żadnymi dodatkowymi informacjami, ponieważ byłoby to łatwe do ponownego zaimplementowania (ale programiści starali się to sprawdzić). Jeśli nadal się denerwujesz, nie będziesz mieć trudności z weryfikacją działania aplikacji zgodnie z opisem i nie jest oszustwem / wirusem.
Jeff

Zasadniczo nie dodawałbym „ja też”, ale ... to też działa dla mnie! Teraz kosztuje 10 USD, ale warto. Mój MacBook Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.) Ulegał awarii, gdy korzystałem z Wi-Fi. Nie mogę wyłączyć sterownika Thunderbolt, ponieważ używam go do jednego z zewnętrznych wyświetlaczy, a także ... do Ethernetu! Dzieje się tak od pewnego czasu w sierpniu 2019 r. Tak dobrze jest znaleźć tak łatwe obejście i oszałamiające, że Apple nie naprawiło tego! (FYI; zaktualizowałem do Cataliny - bez zmian).
RedYeti

1

Ok. Spędziłem jeszcze jedną noc, żeby to wykopać. Proszę bardzo: https://www.rossmanngroup.com/boards/forum/board-repair-trou Rozwiązywanie problemów/28288-820-3668-sudden-power- off Krótko mówiąc: ten błąd jest znany i nierozwiązany.

Dalsze kopanie dało mi wiedzę, że jest to problem związany z procesorem. Nie GPU. Jeden człowiek najpierw przetestował ładowanie GPU, ale później stwierdził, że chodzi o procesor. Jest załadowany - mamy się dobrze. Jest na biegu jałowym - wyłączamy się.

Próbowałem uruchomić tak> / dev / null i jeden raz, ale to bardzo ładuje mój procesor i fani idą pełną parą. Nie śmieszne. Podczas pracy lepiej przyjrzę się pełnoekranowemu filmowi na youtube z plażą. :RE

A jutro odwiedzę najbliższy serwis Apple, aby trochę porozmawiać. Nie sądzę, żebym zatwierdził wymianę tablicy logicznej na 808 lub ile $$$ + miesiąc (?). Znalazłem te tablice logiczne na eBayu i aliexpress. I kosztują nie więcej niż 600 $. (Też dużo....)


Czy wymieniłeś płytkę logiczną? Na moją 15-calową połowę 2014 r. Na E-Bay było 350 $, ale oczywiście dostaję używaną tablicę innej osoby i musiałbym przejść 50-etapowy proces jej wymiany.
George Campbell

Spójrz na pierwszą odpowiedź. W OSX jest błąd. W sterowniku ThunderboltNHI.kext. Po prostu i bez przestojów
outluch

@George Cambell, Jaki jest stan twoich baterii? Nie wykluczaj, że MacBooki czerpią z nich energię nawet po podłączeniu.
ATL_DEV,

@outluch, Jaki jest stan twoich baterii?
ATL_DEV

Akumulator jest w porządku. Btw, dobra poprawka działania jest gotowa i jest dostępna w najlepszej odpowiedzi. Jest to link do mojej strony stworzonej przez wix na problemie
outluch
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.