Czy opcje „Drukuj do PDF” / „Zapisz do PDF” osadzają czcionki w pliku PDF?


11

Konkretnie:

  • Czy robiąc to w pakiecie MS Office (Powerpoint, Word itp.) Czcionka zostaje osadzona w pliku PDF?
  • Czy Preview.app osadza czcionki podczas „Zapisywania jako PDF”?
  • Jeśli generuję plik PDF na komputerze Mac, czy przeglądając go na innych komputerach Mac i PC, czy czcionki zostaną osadzone?

Odpowiedzi:


12

Tak na wszystkie pytania. OS X 'Generator kwarcowy PDFContext osadza czcionki ( chyba że czcionka tego zabrania ). Nie mogłem znaleźć żadnego dokumentu, który wyraźnie to stwierdza (sugeruje to na przykład pomoc w Pages ), ale wysyłam proofy PDF z czcionkami niezainstalowanymi na komputerze odbiorcy wystarczająco długo, aby to wiedzieć.

Tak długo, jak używasz procedur OS X do generowania plików PDF, tzn. Przechodzisz albo przez okno dialogowe „Zapisz jako PDF”, albo przez opcję, np. Okno dialogowe „Eksportuj” stron, twoje czcionki zostaną osadzone - pakiet Microsoft Office nie jest wyjątek. Wszystko, co korzysta z własnych procedur generowania plików PDF (jak OpenOffice / LibreOffice / NeoOffice robi z opcją „Eksportuj” ), może jednak osadzać czcionki, w zależności od ustawień.

Wreszcie, jak już wspomniano, „osadzone” oznacza „zawarte w pliku”, co z kolei oznacza „widoczne na innych komputerach bez zainstalowanej czcionki”.


pouczająca i trafna odpowiedź. Twoje zdrowie!
Kaushik Gopal

1

Gdy plik PDF jest w wersji zapoznawczej, wybierz opcję drukowania, a następnie „PDF” z okna dialogowego Drukuj.

Tam napis Zapisz jako PDF powinien osadzić czcionkę. Przynajmniej działało to dla pdf utworzonego dla mnie z LaTeX-a.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.