Jak zainstalować klienta FTP z wiersza poleceń na komputerze Mac? [duplikować]


16

Używam Mac OS X (High Sierra) i chciałbym uruchomić FTP z wiersza poleceń (w przeciwieństwie do klienta z GUI). Niestety nie wydaje mi się, żeby był zainstalowany ...

localhost:myproject davea$ ftp
-bash: ftp: command not found

a kiedy próbowałem zainstalować przy użyciu „brew install ftp”, otrzymałem następujący błąd ...

Error: No available formula with the name "ftp"
==> Searching for a previously deleted formula...
Warning: homebrew/core is shallow clone. To get complete history run:
 git -C "$(brew --repo homebrew/core)" fetch --unshallow

Error: No previously deleted formula found.
==> Searching for similarly named formulae...
==> Searching local taps...
These similarly named formulae were found:
bbftp-client   curlftpfs     git-ftp      lftp       ncftp       proftpd      pure-ftpd     swiftplate    uberftp      uftp       vsftpd
To install one of them, run (for example):
 brew install bbftp-client
==> Searching taps...
==> Searching taps on GitHub...
Error: No formulae found in taps.

Jak zainstalować klienta FTP z wiersza poleceń na moim komputerze Mac?


FTP nie jest instalowany domyślnie, ponieważ jego użycie jest poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa. Jeśli istnieje jakikolwiek sposób na przejście na SFTP lub FTPS, byłoby to idealne rozwiązanie.
William T Froggard

6
Spróbuj brew install inetutils
wykonać

Odpowiedzi:


2

Zarówno ftpi telnetzostały usunięte z High Sierra. Jeśli masz zainstalowany Sierra i korzystasz z jednego z tych poleceń, musisz wykonać kopię przed uaktualnieniem do High Sierra.

Nie będziesz potrzebować Sierra. Jeśli możesz znaleźć inny komputer Mac z systemem macOS lub OS X, przypuszczam, że możesz skopiować ftpz tego komputera na komputer Mac.


8
To tak naprawdę nie odpowiada na zadane pytanie: „Jak zainstalować klienta FTP z wiersza poleceń na moim komputerze Mac?”. Mówienie komuś po fakcie, że trzeba „zrobić kopię przed uaktualnieniem do High Sierra” może pomóc komuś, kto jeszcze nie dokonał aktualizacji, ale nie odpowiada na pytanie PO!
user3439894,

@ user3439894: Co proponujesz zrobić? Mogę przesłać ftppolecenie z mojej Sierra do GitHub lub SourceForge, ale nie wiem, czy byłoby to zgodne z prawem. Wiem, że „osoby” są znane z tworzenia nowych kont e-mail „palących” i wysyłania oprogramowania w ten sposób. Wymaga to współpracy osoby pytającej i osoby udzielającej odpowiedzi na pytanie.
David Anderson

6
Jest to kwestia sporna, ponieważ pytanie to zostało oznaczone jako duplikat i powiązane pytanie Jak odzyskać BSD FTP i Telnet z powrotem w wersji 10.13 (High Sierra)? zapewnia odpowiedź.
user3439894,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.