Gdy przełączam się na jedno z moich obszarów roboczych w Chrome, przeskakuje ono do drugiego obszaru roboczego Chrome


38

Często używam obszarów roboczych i zwykle mam wiele obszarów roboczych, z których większość ma tylko jedno okno. Prawie zawsze mam dwa różne obszary robocze, które mają otwarte okno Google Chrome.

Od kiedy zaktualizowałem Yosemite do High Sierra, miałem ten dziwny problem, gdy po przejściu na jeden z obszarów roboczych Chrome natychmiast przeskoczy do innego obszaru roboczego Chrome (nawet jeśli są między nimi 4 inne obszary robocze) .

Nie potrafię ustalić dokładnego zestawu warunków, które to powodują; jest to losowe, o ile mogę powiedzieć (choć irytujące, gdy to się stanie, prawdopodobnie powtórzy się natychmiast po tym, jak spróbuję poprawić). Może się to zdarzyć, niezależnie od tego, czy zmieniam przestrzeń roboczą za pomocą skrótu klawiaturowego czy gestu gładzika, ale nie sądzę, żebym kiedykolwiek widział, jak to się dzieje, gdy otworzę kontrolę misji, aby zmienić przestrzeń roboczą. Widziałem to tylko w Chrome, ale potem Chrome jest jedyną aplikacją, którą kiedykolwiek otworzyłem w wielu obszarach roboczych.

Próbowałem przełączać „Podczas przełączania do aplikacji przełącz się na spację z otwartymi oknami dla aplikacji”. opcja w Preferencjach systemowych-> Kontrola misji, ale dzieje się tak, czy jest to włączone, czy wyłączone.

Czy ktoś wie, co może być przyczyną i jak to naprawić?


1
Główną przyczyną jest posiadanie dowolnej aplikacji na więcej niż jednej Przestrzeni, co jest sytuacją „bez naprawy” ... Sprawdziłbym i sprawdziłbym, czy rzeczywiste „podskakiwanie” ma miejsce w Safari, czy też jest specyficzne dla Chrome.
Tetsujin

2
Zdarza mi się to z aplikacjami innymi niż Chromium. Dzieje się tak ze skrótami klawiaturowymi, przełączaniem „Mission Control”, aplikacjami pełnoekranowymi, aplikacjami nie pełnoekranowymi, między różnymi oknami tej samej aplikacji i między różnymi aplikacjami. Super denerwujące. Zaczęło się po aktualizacji do High Sierra.
Steve,

2
+1 Też mi się przytrafia. Po zmianie z Sierra na High Sierra. Bardzo irytujące.
ifermon

4
Wydaje mi się, że macOS 10.13.2 rozwiązał ten problem. Czy ktoś jeszcze to widzi?
Daniel Dickison,

2
Wydaje mi się, że w końcu zrozumiałem, na czym polega problem… kiedy zastosujesz „Podczas przełączania do aplikacji, przełącz się na spację z otwartymi oknami dla aplikacji”. opcja w ustawieniach kontroli misji ... dotyczy tylko NOWYCH PRZESTRZENI. Musisz usunąć wszystkie stare i ponownie otworzyć okna do nowych. Mam nadzieję, że potem będzie dalej działać. Wydaje się, że jest to tylko problem dla Chrome. wszystkie inne moje aplikacje były już zgodne z tą opcją
Czy

Odpowiedzi:


5

Jedynym obejściem, jakie znalazłem w tym celu, jest przeniesienie okna, które wciąż kradnie fokus do innego obszaru roboczego. Jeśli przeniosę go z powrotem do poprzedniego obszaru roboczego, będzie on zachowywał się tak samo, więc muszę usunąć ten obszar roboczy i utworzyć go ponownie, a następnie przenieść okno z powrotem do niego.

Aktualizacja do 10.13.2 nie naprawiła tego dla mnie.

Aktualizacja: zaktualizowano do wersji 10.13.3, a problem nadal występuje.


wciąż brak działającego rozwiązania, absolutnie okropna decyzja podjęta przez Apple. Jedynym sposobem, aby uniemożliwić aplikacji tworzenie własnego izolowanego obszaru roboczego, jest nieużywanie jej na pełnym ekranie. Bani, że Apple nie tylko pozwala aplikacjom na wykorzystanie już istniejących przestrzeni pulpitu w celu zmniejszenia bólu głowy. Chcę tylko pięć komputerów stacjonarnych i pracować tylko w tych przestrzeniach dla mojego obszaru roboczego.
briancrink,

4

Wygląda na to, że przez @stickj w komentarzach powyżej zadziałało:

Za pośrednictwem forum Apple: https://discussions.apple.com/thread/4995042

Zrób to w terminalu:

defaults write com.apple.dock workspaces-auto-swoosh -bool NO 

śledzony przez

killall Dock

Ten ostatni ponownie uruchamia Docka, aby zastosować zmianę preferencji. Alternatywnie uruchom ponownie komputer (choć dlaczego możesz ponownie uruchomić usługę :)).

Jest zastrzeżenie :

Dziękuję Ci za to. Ale teraz problem polega na tym, że kliknięcie ikony w Docku nie spowoduje przejścia do tej aplikacji, a gdy masz wiele rzeczy otwartych na różnych komputerach, czasami trudno jest znaleźć aplikację, której szukasz.

Jedna osoba sugeruje:

Jest prostsze rozwiązanie (jeśli poprawnie czytam post PO). - Przejdź do Preferencji systemowych / Kontroli misji i odznacz pole „Podczas przełączania aplikacji przełącz się na inne miejsce z otwartymi oknami dla tej aplikacji”.

Ale ta opcja wydaje się przesłonić ten wybór. (Przełączenie tego wyboru nie zmienia tej opcji, ta opcja nie istnieje, dopóki do niej nie napiszesz).


2
To całkowicie zepsuło przełączanie między oknami aplikacji.
Andres Canella

1
To zadziałało dla mnie, dziękuję
Samuel Rizzo

Pracował dla mnie, dzięki! Jeśli chcesz skupić się na przestrzeni aplikacji podczas przełączania, po prostu dotknij dokumentu jeszcze raz.
Ben

0

UPD. : Nie, wsparcie Apple jest tradycyjnie bezużyteczne. Wysłane jako informacja zwrotna . Miejmy nadzieję, że to pomoże…

Wreszcie zgłosiłem to na poparcie . Nie jestem pewien, czy to oznacza, że ​​to naprawią, ale mam nadzieję, że powinni.


Jest bardzo mało prawdopodobne, aby dział wsparcia Apple zrobił coś, aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Prawdopodobnie będziesz musiał złożyć radar, aby nawet mieć nadzieję, że zostanie naprawiony.
Skeleton Bow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.