Jak wysyłać wiadomości tekstowe (NIE iMessages) z mojego komputera Mac?


10

Niedawno kupiłem swój pierwszy komputer Mac, po tym, jak byłem pod wrażeniem mojego iPhone'a 7 Plus przez ostatni rok. Na iPhonie mogę wysyłać zarówno iMessages, jak i SMS-y, włączając opcję „Wyślij jako SMS” w Ustawieniach.

Na moim komputerze Mac aplikacja Wiadomości działa świetnie, z wyjątkiem sytuacji, gdy chcę wysłać wiadomość do użytkownika innego niż Apple (większość moich znajomych korzysta z systemu Android). Kiedy próbuję to zrobić, pojawia się błąd taki jak ten poniżej:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wydaje mi się, że szukałem wszędzie w Preferencjach systemowych, ale nie mogę znaleźć opcji „Wyślij jako SMS”. Czy to możliwe? W jaki sposób?


Pamiętaj, że „Wyślij jako SMS” nie robi tego, co myślisz; umożliwia to powrót do wiadomości SMS na wypadek, gdyby iMessage nie mógł zostać dostarczony przez jakiś czas. Osobiście zalecam pozostawienie go wyłączonego, ponieważ może powodować, że rozmowy z ludźmi, którzy mają tylko sporadyczną łączność z Internetem, przeskakują między iMessage i SMS. Niezależnie od ustawienia tego przełącznika, SMS jest w pełni obsługiwany przez iPhone'a.
Alex

Odpowiedzi:


14

Tak to mozliwe! Najpierw jednak musisz wszystko skonfigurować.

Wykonaj następujące kroki:

  1. Zaloguj się do iCloud na komputerze Mac i iPhonie przy użyciu tego samego Apple ID
  2. Na komputerze Mac otwórz aplikację Wiadomości
  3. Na iPhonie wybierz Ustawienia> Wiadomości> Przekazywanie wiadomości tekstowych
  4. Państwo powinno teraz zobaczyć Mac wymienione - kran na przełącznik, aby ją włączyć.
  5. Zobaczysz monit o wprowadzenie kodu wyświetlonego na komputerze Mac.
  6. Wpisz kod

Teraz, gdy dodasz numer telefonu innego niż iPhone do Wiadomości na komputerze Mac, zostanie on podświetlony na zielono - jest to wskaźnik, że wysyłasz wiadomość tekstową, a nie wiadomość iMessage.

UWAGA: Ponieważ wszystkie wiadomości tekstowe wysyłane z komputera Mac są teraz przekazywane za pośrednictwem telefonu iPhone, będą one wliczane do wszelkich kosztów związanych z abonamentem komórkowym (jeśli takie istnieją).


Musisz także upewnić się, że w ustawieniach iPhone'a > Wiadomości> Wyślij i odbierz znajduje się Twój adres e-mail Apple ID, a także numer telefonu. Zapewni to synchronizację historii wiadomości między telefonem iPhone i komputerem Mac, a także przekazywanie wiadomości tekstowych. Pamiętaj, że jeśli Twój iPhone mówi w ustawieniach tylko „Przekazywanie wiadomości SMS”, nie wykonałeś jeszcze kroku ustawień Wyślij i odbierz. Ten artykuł zawiera więcej szczegółów.
RichVel,

Kiedy próbuję włączyć opcję „Przekazywanie wiadomości tekstowych” w ustawieniach Wiadomości w telefonie, widzę komunikat „Wprowadź kod wyświetlany na komputerze Mac”, ale na komputerze Mac nigdy nie jest wyświetlany żaden kod. Jakieś pomysły?
cayblood

@cayblood Prawdopodobnie już połączyłeś ten komputer Mac z iPhonem, więc nie wyświetla się żaden kod.
Artem M
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.