Przeglądarka obrazów HEIF / HEIC w El Capitan lub Sierra


15

Czy istnieje „natywny sposób” przeglądania nowego formatu HEIF / HEIC (lub aplikacji przeglądarki) w El Capitan lub Sierra bez aktualizacji samego MacOS? Dla mnie nie jest jeszcze możliwa aktualizacja do HighSierra, ale chciałbym natywnie oglądać obrazy z iPhone'a 8 i nowszych generacji, unikając konwersji do JPG.

Pojawiły się pytania dotyczące konwerterów .heicna .jpg, ale nie sądzę, aby konwersja obrazów była rozsądna (za pomocą konwerterów online, specjalistycznych aplikacji, Dropbox itp.). Wcześniej czy później .heicwsparcie stanie się normalne, a wszystkie usługi online i aplikacje zakończą przejście, więc oczywiście nie będzie potrzeby konwersji na JPG.

Pytanie: Czy istnieje jakiś sposób na zainstalowanie wtyczki lub rozszerzenia do systemu MacOS w celu obsługi HEIF / HEIC w aplikacji Preview, czy może istnieją dobre aplikacje, takie jak XnView lub analogi, które obsługują to po wyjęciu z pudełka?


1
Jak dotąd nie znalazłem dla ciebie niczego. Zdecydowanie istnieją opcje konwersji, jak powiedziałeś, ale myślę, że w ten sam sposób, w jaki JPG w końcu stanie się niestandardowy (jak powiedziałeś), podobnie jak starsze systemy operacyjne, które nie mają natywnej obsługi HEIF / HEIC. Możesz rozważyć wersję próbną Pixelmatora, który twierdzi, że ma wsparcie dla HEIF. Nie jestem pewien, czy ogranicza się to do użytkowników High Sierra (nie wiem, dlaczego tak się dzieje). pixelmator.com/mac
BarryMode

@BarryMode, dzięki za wkład! Użytkownicy High Sierra nie potrzebują go, ponieważ jest dostarczany po wyjęciu z pudełka, z samym MacOS. Istnieje wiele konwerterów, podobnie jak Dropbox (robi to automatycznie), iMazing HEIC Converter, usługi internetowe zarówno heictojpg'dot'com, etc ... Ale wszystkie z nich zrobić konwersję. Muszę używać oryginalnych plików, dopóki wszystkie inne usługi / oprogramowanie / platformy / system operacyjny nie wykonają płynnego przejścia.
Farside

Racja, rozumiem to. Dlatego nie przesłałem odpowiedzi, ponieważ z tego, co mogę powiedzieć, nie wydaje się w tej chwili sposób. Dam ci znać, jeśli dowiem się inaczej, ponieważ mnie to interesuje. Dla każdego, kto czyta, oto lista systemów operacyjnych, które obecnie mają natywne wsparcie. Platformy, które potrafią czytać obrazy HEIF: iOS 11 na iPhone 7 lub nowszy. macOS High Sierra (10.13) i wyższy. Platformy, które nie mogą odczytać obrazów HEIF: iOS 10 lub nowszy. Wszystko wcześniej niż iPhone 7. Windows PC (obecnie). macOS High Sierra 10.12 i wcześniejsze.
BarryMode,

Jeśli chcesz je tylko wyświetlić, a nie ich ogromną liczbę, Ben Gotow uruchomił przeglądarkę opartą na Javascript w Internecie, w której możesz ładować pliki heic i przeglądać je w przeglądarce, co powinno działać na prawie każdym systemie operacyjnym. Jest na samym dole jpgtoheif.com , po wyjaśnieniu, jak ręcznie tworzyć pliki heic. Nie jest to jednak natywna aplikacja i wyświetla tylko jeden na raz, więc właśnie dodałem jako komentarz, a nie odpowiedź
FreelancerJ

Odpowiedzi:


1

Obecna wersja programu Graphic Converter (od https://www.lemkesoft.de , dostępna bezpłatna wersja próbna) obsługuje format HEIC. Nie próbowałem tego w Sierra ani El Capitan, ale opis mówi: MacOS 10.9 lub nowszy.


-1

Obecna wersja GIMP obsługuje format HEIC. Możesz go pobrać stąd . Nie próbowałem na Sierra ani El Capitan, ale nie ma powodu, aby nie działał tak dobrze, jak na mojej wysokiej Sierra, ponieważ GIMP nie polega na żadnej bibliotece Apple (mógłbym otworzyć ten obraz ).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.