Czy mogę sprawić, aby komputer Mac miał dwa hasła do jednego konta?


1

Czy jest jakiś sposób, aby uzyskać login do akceptowania dwóch różnych haseł?


Wiem, jeśli nie da się tego zrobić z niczym
Steve Chambers

2
Czemu? Jaki problem próbujesz rozwiązać?
Mark

Możesz ustawić dwa różne konta administratora (z dwoma różnymi hasłami), tak że jeśli zapomnisz hasła do jednego konta, możesz zalogować się na drugim i zmienić je. Możesz także dołączyć do dwóch kont za pomocą polecenia grupy powłok i zresetować uprawnienia (co jest naprawdę skomplikowane). Istnieją inne sposoby, ale pomyślę później o twoich celach.

Odpowiedzi:


1

Krótka odpowiedź: Nie. Nie można tego określić w systemie macOS. Nigdy nie widziałem tej umiejętności w żadnym systemie operacyjnym, z którego korzystałem w zawodzie od ponad 35 lat.

Możesz ustawić hasło oprogramowania układowego na komputerze Mac, dodając dodatkowy poziom bezpieczeństwa przed zalogowaniem użytkownika, ale nie jest to zalecane.


Dlaczego hasło oprogramowania układowego nie jest zalecane i przez kogo? W przypadku laptopa, prawdopodobnie bardziej narażonego na kradzież niż komputer stacjonarny, ochrona przed łatwym pomijaniem hasła logowania z pamięci USB wydaje mi się rozsądnym środkiem ostrożności
David

1
Po prostu nie zapomnij hasła do swojego oprogramowania.
historystamp

„Niezalecane”, jeśli zapomnisz hasła oprogramowania układowego, zostaniesz zablokowany. Tylko Apple może ominąć hasło Firmware dla Ciebie, ale musisz przedstawić akceptowalny dowód własności, który może być trudny do udowodnienia, jeśli nie jesteś pierwotnym właścicielem. Rejestracja komputera Mac w AppleCare to najlepszy sposób na udowodnienie własności, nawet jeśli wygasł. Jeśli wybierzesz hasło oprogramowania układowego, zapisz je i przechowuj w bezpiecznym miejscu. Jeśli zdecydujesz się sprzedać lub dać komputer Mac jako prezent, pamiętaj o wcześniejszym wyłączeniu hasła FW.
IconDaemon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.