Jak naprawić Mac OS High Sierra, Freeze?


18

Mój laptop Mac zamarza jak stary laptop z systemem Windows, ponieważ zaktualizowałem Mac OS do Mac OS High Sierra.

Szczegóły Maca: Mac book pro retina w połowie 2012 roku

Po prostu zawiesza się i jestem zmuszony ponownie uruchomić laptopa, (nigdy wcześniej się to nie zdarzyło) Czy ktoś napotyka ten problem, jak go naprawić?

Wykonane kroki:

  • Przeprowadź pełny test diagnostyczny
  • Zresetuj smc
  • Zresetuj nvram z tego linku

Odpowiedzi:


14

Stałem przed tym samym dylematem. Wyglądało na to, że mój MacBook Pro (połowa 2015 r.) „Zamraża się”. Natknąłem się na poprawkę po obejrzeniu twojego postu - możesz przeczytać o tym tutaj: https://jrgarrigues.github.io/2017/11/05/high-sierra-freezing/

Istota połączonego artykułu jest następująca:

Zresetuj NVRAM i SMC [System Management Controller]

Najpierw zresetuj NVRAM.
Wyłącz komputer Mac. Następnie włącz go i przytrzymaj Command+ Option+ P+ Rpodczas uruchamiania komputera. Usłyszysz dwa dzwonki lub w nowszych modelach MacBook Pro zobaczysz, jak ekran włącza się i gaśnie dwa razy.

Teraz ponownie wyłącz komputer i zresetuj SMC [System Management Controller].
Gdy komputer Mac jest wyłączony, naciśnij Shift+ Control+, Optiona następnie przytrzymaj te klawisze, jednocześnie naciskając i przytrzymując przycisk zasilania przez 10 sekund.


1
Czy to naprawdę rozwiązuje problem?
Ali Gajani,

4

Pierwsza zasada rozwiązywania problemów: „izoluj i identyfikuj”. Innymi słowy, jeśli z biegiem lat dodałeś sprzęt do komputera Mac, usuń go. Widziałem pamięć RAM teraz uznaną za „złą” przez nowy system operacyjny, w którym działał dobrze z poprzednim systemem operacyjnym.

Obowiązują również komentarze na temat trybu awaryjnego, ponieważ wyłącza dodatki do komputera innych firm. Przytrzymaj SHIFTpodczas uruchamiania, gdy pojawi się logo Apple Shift Release. Ładowanie w trybie awaryjnym trwa dłużej , niech to zrobi. Jeśli komputer Mac przestaje się zawieszać, wówczas zainstalowany element jest uszkodzony w nowym systemie operacyjnym.

Trzecią rzeczą, której spróbuję, jest jedno z narzędzi do „czyszczenia” systemu operacyjnego. Używam Onyx (są inne, to moje ulubione). Pobierz i uruchom narzędzie do automatyzacji, a następnie uruchom ponownie komputer Mac.

Daj nam znać wyniki, edytując swoje pytanie, aby wskazać, co próbowałeś.


2

Miałem ten sam problem w High Sierra 10.13.3 po migracji mojego systemu na zewnętrzny dysk SSD z APFS sformatowanym jako BOOT DRIVE. Od czasu migracji dostaję wiele problemów z zawieszaniem się i ponownym uruchamianiem po godzinie użytkowania lub nie budzeniu się ze snu. Po uruchomieniu ONYX (najnowszy), działa jak urok, jak dotąd żadnych problemów po 14 godzinach użytkowania i przełączaniu między wieloma aplikacjami.

  • Najpierw spróbuj uruchomić skrypt obsługi Onyx (bezpłatne pobieranie), jeśli to nie rozwiąże problemu, a następnie:
  • Po drugie, przejdź do trybu odzyskiwania (uruchom ponownie, a następnie naciśnij Command R, aż zobaczysz logo Apple) i zainstaluj ponownie High Sierra, może to rozwiązać niektóre problemy z systemem operacyjnym.

0

Nie jestem pewien, jaki masz model, ale mam nadzieję, że to komuś pomoże. Więc dla mnie miałem przerywane zamrażanie nawet po kilkukrotnym wykonaniu przywracania i wymianie dysku twardego. Dostawałem przerywany znak zakazu w zasadzie okrąg z linią przez niego przechodzącą. Rozdzielczość zastępowała kabel dysku twardego. Nie mogłem w to uwierzyć, ale przez cały czas był to kabel dysku twardego. Sugerowałbym wykluczenie problemów z oprogramowaniem poprzez zwykłą ponowną instalację systemu operacyjnego. Jeśli to nie działa bardziej niż prawdopodobne, problem jest związany ze sprzętem. Wymieniłem dysk twardy, nadal ten sam problem, zastąpiłem teraz kabel całkiem dobrze-4

Dodaj poniżej swój /etc/nsmb.confplik. Naprawiłem problem.

[default]
streams=yes
soft=yes
signing_required=no
protocol_vers_map=2
file_ids_off=yes

Źródło: https://support.apple.com/en-ca/HT205926


3
Co robią te linie? Wydaje mi się to trochę podejrzane. signing_required=no, streams=yes, file_ids_off=yes...
Stophface

Co to zmienia, dla jakiej usługi / demona?
nohillside

Nigdzie w Internecie nie ma dokumentacji tego pliku (ale ten post). Dodaj więcej informacji lub usuń odpowiedź.
Ziggy Crueltyfree Zeitgeister
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.