Szybkość transferu USB-C do Lightning na najnowszym iPadzie Pro 10.5?


1

Czy ktoś doświadczył lub oszacował, jakich prędkości transferu należy się spodziewać podczas przesyłania danych do / z najnowszego gen. iPad Pro 10.5 z kablem USB-C na błyskawicę? Możliwe scenariusze

  • tworzenie kopii zapasowej iTunes
  • synchronizowanie filmów / muzyki / innych mediów przez iTunes
  • kopiowanie zdjęć / filmów za pomocą iTunes / aplikacji do organizowania zdjęć
  • przesyłanie dokumentów do aplikacji za pomocą funkcji dokumentów aplikacji iTunes
  • ...

USB 2 jest teraz bardzo starożytny i oczekuję, że nowoczesne urządzenie będzie tak drogie jak iPad, aby oferować szybsze prędkości transferu niż USB 2. Dobrze byłoby więc wiedzieć, czy kabel USB-C do błyskawicy jest warty zakupu. Dzięki!

Odpowiedzi:


-1

Model iPad Pro 10.5 cala obsługuje USB 3, więc nie jest to „starożytny” USB 2, jak wspomniałeś.

USB-C odnosi się tylko do wtyczki, więc nie ma nic wspólnego z kablem USB-C do oświetlenia - możesz osiągnąć te same, wyższe prędkości za pomocą portu USB-A, gdy używasz kabla zgodnego z USB 3 i Port obsługujący USB 3.


To nieprawda. Oczywiście USB-C odnosi się do wtyczki, ale niestety jest to jedyna możliwa opcja osiągnięcia prędkości transferu USB 3 między iPadem a komputerem. Właśnie to miałem na myśli przez „starożytne USB 2.0” - kable Apple Lighning-to-USB-A są nadal USB 2.0. Łatwo to sprawdzić, wystarczy spojrzeć na złącze USB tych kabli, jeśli były one zdolne do USB 3, musiałyby mieć dodatkowe styki w złączu oprócz standardowych 4 styków USB 2.0. I oni nie, przynajmniej nigdy nie widziałem standardowego kabla USB na błyskawicę, który to zrobił.
LukeLR

Chodzi mi o to, że nie jest to „USB-C” jako takie, ale oczywiście cały łańcuch, w tym kabel, musi być zgodny z 3.0. Jeśli korzystasz z odpowiednich kabli i adapterów, możesz osiągnąć wysokie prędkości bez posiadania portu USB-C w komputerze.
jksoegaard

Od Apple możesz użyć adaptera aparatu zgodnego z USB 3, aby uzyskać port USB-A z prędkością USB 3, lub możesz użyć kabla odgromowego USB 3 innego producenta niż Apple.
jksoegaard

Dobra, dzięki za twoje wysiłki. Wtedy było to nieporozumienie. Posiadam już nowy adapter Apple Camera Adapter z obsługą USB 3, ale ten nie jest naprawdę pomocny, ponieważ nie można uzyskać dostępu do pamięci zewnętrznej za pomocą iPada, oprócz importowania zdjęć. Od czasu do czasu używam go do podłączenia adaptera Ethernet do przesyłania plików przez moją sieć, ale ustawienie tego jest zawsze bardziej kłopotliwe, niż zwykły kabel USB, zwłaszcza gdy nie ma mnie w domu. Tak więc, chociaż ten adapter jest miłym dodatkiem, to naprawdę nie rozwiązuje problemu ...
LukeLR

Za pomocą kabla USB-A do USB-A użyć tego adaptera do podłączenia do komputera? ;-)
jksoegaard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.