iOS 11: Jak zmienić ustawienia DNS dla danych komórkowych / mobilnych?


Odpowiedzi:


6

Zbuduj własną sieć VPN za pomocą OpenVPN i easy-rsa na cyfrowym serwerze oceanicznym (5 USD / m za najtańszy VM i miesięczny transfer 2 TB), skonfiguruj VPN do tunelowania / przekazywania całego ruchu, skonfiguruj Cloudflare 1.1.1.1 na VPN, a następnie użyj Apple Konfigurator, aby ustawić zawsze połączenie VPN.

Mogę potwierdzić, że tak to robię, skonfigurowałem instancję serwera Ubuntu 16.04 i powyższe i nigdy nie wyłączałem mojej VPN.


To brzmi jak świetne obejście! (Chociaż rok temu próbowałem skonfigurować Raspberry PI jako serwer VPN i całe oprogramowanie / przewodniki, które wypróbowałem, nie działały / wydawały się porzucone, więc zastanawiam się, jak łatwo jest to dzisiaj. Uruchomiłem system operacyjny, ale nie mogłem znaleźć działającej metody zainstalowania oprogramowania VPN - nie dostałem się do konfiguracji.)
Matthew Elvey

1
tak - postępowałem zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku, zajęło mi to około godziny, aby działać, działa dobrze. bonus: nawet twój dostawca Internetu nie ma już metadanych sieciowych. digitalocean.com/community/tutorials/...
spinalwrap

Cloudflare ma teraz oficjalną aplikację, która tworzy profil VPN do użycia 1.1.1.1. Jest bezpłatny i nie oferuje zakupów w aplikacji. Pobierz aplikację ze strony głównej https://1.1.1.1 .
Dziękuję

Te kroki konfiguracji sprawiły, że byłem w drodze, bardzo pomocny.
zacharydl

4

Niemożliwe bez jailbreaka.

Źródło: Konfiguracja iPhone'a dla OpenDNS Mówi częściowo ( moje podkreślenie ):

„Te instrukcje działają tylko w przypadku połączeń Wi-Fi, ponieważ iOS nie pozwala na zmianę serwerów DNS po połączeniu z sieciami komórkowymi . Ponadto zmiany są specyficzne dla sieci, więc musisz zmieniać serwery DNS za każdym razem, gdy łączysz się z nowa sieć bezprzewodowa ”.

Ci ludzie z pewnością wiedzą więcej na temat DNS (a w szczególności zastępują standardowe ustawienia) niż ktokolwiek inny.


(I patrzę na aplikację w drugiej odpowiedzi, aby potwierdzić, że izocyjanian allilu ma rację.
Matthew Elvey,

1
Tak, to chyba najlepsze, co możemy zrobić. apple.stackexchange.com/questions/52875/...
allilu izocyjanianu

3

Dla tych, którzy chcą korzystać z 1.1.1.1 na urządzeniach z systemem iOS, można pobrać z oficjalnej 1.1.1.1 aplikację z App Store ( darmowe , żadnych zakupów w aplikacji), lub skorzystać z linku na https://1.1.1.1 domu strona.

Aplikacja konfiguruje profil VPN, który automatycznie kieruje wszystkie zapytania DNS z dowolnej aplikacji przez bezpłatne serwery DNS Cloudflare.

Serwery Cloudflare będą wykorzystywane nawet do danych komórkowych .


Możesz także użyć aplikacji iOS innej firmy o nazwie DNS Override (aplikacja płatna, kosztuje 1,99 USD ), która automatycznie konfiguruje 1.1.1.1 dla Ciebie w dowolnej sieci, z którą się łączysz. Wskazówki z Cloudflare można znaleźć tutaj i są wymienione poniżej:

 1. Pobierz Zastąpienie DNS z App Store .

 2. Uruchom aplikację DNS Override.

 3. Kliknij 1.1.1.1 u góry aplikacji.

 4. Włącz przełącznik Zastąpienie DNS

 5. Zastąpienie DNS może poprosić o zainstalowanie ich profilu VPN, aby mogli oni automatycznie aktualizować ustawienia DNS.

Użytkownicy Wi-Fi mogą ręcznie skonfigurować serwery DNS, przechodząc do ustawień Wi-Fi w iOS. Uwaga: Twoje urządzenie będzie używać 1.1.1.1 tylko dla każdego skonfigurowanego połączenia Wi-Fi.

 1. Przejdź do ustawień.

 2. Kliknij Wi-Fi.

 3. Kliknij ikonę „i” obok nazwy Wi-Fi, z którą jesteś połączony.

 4. Przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję Konfiguruj DNS

 5. Zmień konfigurację z automatycznej na ręczną.

 6. Kliknij Dodaj serwer.

 7. Usuń wszystkie adresy IP, które mogą być już na liście, a na ich miejscu dodaj:

  1.1.1.1
  1.0.0.1
  2606:4700:4700::1111
  2606:4700:4700::1001
  
 8. Kliknij Zapisz.


Nie mogę znaleźć dobrego powodu, by płacić za aplikację innej firmy, taką jak Zastąpienie DNS, gdy oficjalna aplikacja jest udostępniana bezpłatnie bezpośrednio z Cloudflare.

Osoby korzystające z ręcznej konfiguracji Wi-Fi wiedzą, że DNS Cloudflare nie jest wykorzystywany do danych komórkowych. Twoje urządzenie iOS będzie używać niestandardowego DNS tylko w połączeniach, które go skonfigurowały. W tej chwili nie ma sposobu na skonfigurowanie komórkowego DNS na iOS - zostaną użyte ustawienia operatora. Z tego powodu sugeruję korzystanie z oficjalnej aplikacji Cloudflare.


0

Zastąpienie DNS działało dla mnie w testach, chociaż zauważyłem złe recenzje dotyczące żywotności baterii. Po szybkim spojrzeniu na to za pomocą profilu i oprogramowania Apple Configurator wydaje się, że możesz skonfigurować profil z ustawieniami DNS serwera proxy, ale profil pozwala tylko odwoływać się do pakietu w aplikacji na iOS. Wygląda na to, że potrzebujesz aplikacji, takiej jak Zastąpienie DNS, aby zmienić komórkowego DNS i nie można tego zrobić samodzielnie.

Byłby bardzo szczęśliwy, gdyby udowodniono, że się mylą w tej sprawie. (iOS 11/8 Plus)


0

Sugestie @cinematicme doprowadziły mnie do siebie; super pomocny. Oto, co działam: tunele aplikacji iOS OpenVPN do serwera Azure Ubuntu, aplikacja aktywowana tylko w sieci komórkowej. Aplikacja DNS Override sprawia, że ​​wszystkie połączenia Wi-Fi używają mojego preferowanego DNS (OpenDNS). Moja sieć domowa i serwer Azure są na moim koncie OpenVPN z niestandardowymi regułami blokowania.


1) Utwórz serwer w chmurze na platformie Azure (lub DigitalOcean) z otwartym portem UDP 1194; Rozmiar binarnej platformy Azure B1s kosztuje mnie 9 USD / mc, przepustowość 25 GB kosztuje 1,75 USD / mc

2) Spędziłem godziny konfigurując OpenVPN z poniższym przewodnikiem , a następnie znalazłem tam górny komentarz , który łączy skrypt instalacyjny, który zajął dosłownie 3 minuty (patrz 3 poniżej).

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-set-up-an-openvpn-server-on-ubuntu-16-04

3) Zainstaluj OpenVPN za pomocą komentarza pod powyższym linkiem, tutaj jest bezpośrednio:

https://github.com/Nyr/openvpn-install

wget https://git.io/vpn -O openvpn-install.sh && bash openvpn-install.sh

Można przeczytać skrypt na GitHub tutaj przed instalacją.

Skrypt instalacyjny zapyta Cię, jakiego DNS chcesz użyć dla swojej sieci VPN. Możesz wybrać 1.1.1.1 , Google lub OpenDNS.

4) Zaimportuj plik .ovpn wygenerowany powyżej do aplikacji iOS OpenVPN, ustawionej na ciągłe ponowne łączenie tylko na komórce.

5) Bonus: Chciałem również OpenDNS na wszystkich połączeniach WiFi, co można uzyskać za pomocą aplikacji iOS DNS Override (1,99 USD). Ustawiłem to, aby wymusić OpenDNS dla wszystkich połączeń Wi-Fi i komórkowych. Wygląda na to, że nie koliduje z automatycznie połączonym VPN w sieci komórkowej otwartym przez aplikację OpenVPN.

https://www.dnsoverride.com/change-iphone-dns-with-an-app/


Mam nadzieję, że pomoże to komuś, kto potrzebuje swoich prywatnych danych komórkowych. Odpowiednie informacje zajęły mi cały dzień. Jak wspomniano @spinalwrap , miłą zaletą rzeczywistej metody VPN jest to, że twój operator komórkowy nie ma żadnych twoich metadanych.

Zainstalowałem również aplikację 1.1.1.1 i działała ona w celu uzyskania DNS 1.1.1.1, ale ponieważ chciałem OpenDNS i filtrowania, zdecydowałem się na trasę VPN.


-2

Wygląda na to, że ta aplikacja działa, generując niestandardowy profil konfiguracji VPN i instalując go. Prawdopodobnie istnieje sposób, aby zrobić to samo ręcznie.
Phssthpok

upvoting ... to całkowicie działa
Walrus the Cat

Potwierdzasz, że wypróbowałeś to za pomocą testu szczelności DNS @WalrustheCat? Pierwszy komentarz w App Store mówi: „Próbowałem wiele razy, a nawet uruchomiłem ponownie iPhone'a, ale aplikacja nie zmieni serwera DNS dla sieci komórkowych, jak reklamowano ... Test szczelności dns, nawet ten, który jest w aplikacji, pokazuje dns T-Mobile po tym, jak „wymusiłem” to na czymś innym w aplikacji. Rozczarowujące ”.
Allyl Isocyanate

huh ... ciekawe ... wydaje mi się, że pamiętam zdanie testów, które przeprowadziłem ... Shuold ponownie to sprawdzić
Walrus the Cat

Komentarz Allyl w OP może wyjaśniać, że czasem działa. Próbuję aplikację na kilku różnych nośnikach. Po uruchomieniu aplikacji natychmiast pojawia się pytanie o moje hasło do iTunes!?: „Zaloguj się do iTunes Store”, „Wprowadź hasło do swojego Apple ID” <mój Apple ID jest tutaj wyświetlony> ””, co wydaje się być bardzo podejrzane. Z drugiej strony, gdy wyświetlany jest ekran blokady, widzę „(!) ZALOGUJ SIĘ DO SKLEPU ITUNES”, „Wprowadź hasło do swojego Apple ID” <mój Apple ID jest tutaj wyświetlany> ”. Przesuń po więcej”
Matthew Elvey
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.