Jak mogę zmienić komórkowy serwer DNS na iOS?


14

Czy istnieje sposób ustawienia globalnego serwera DNS, który będzie używany dla wszystkich połączeń (zarówno Wi-Fi + dane komórkowe)? Jeśli nie ma jednolitego sposobu określania DNS, czy mogę po prostu zmienić DNS używany przez połączenie komórkowe?

Idealnie szukam odpowiedzi na waniliowego iOS; z zadowoleniem przyjmuję jednak każde rozwiązanie, w tym takie, które wymaga jailbreaka.

Odpowiedzi:


4

Tak , jest sposób. A ponieważ jesteś już w więzieniu, będzie o wiele łatwiej. Po prostu otwórz Cydię i wyszukaj GuizmoDNS . Pochodzi z repozytorium ModMyi, które jest wstępnie skonfigurowane z Cydią. Pozwala wybrać serwer DNS, który ma przejść przez sieć komórkową, i robi to bezpośrednio z aplikacji Ustawienia.


9

Omówię scenariusz bez jailbreaka i pozostawię edytowanie lub inną odpowiedź komuś, kto wie, jak to zmienić, modyfikując iOS.

Bez jailbreaka nie. Dane komórkowe podlegają ustawieniom APN . Możesz to zmienić za pomocą narzędzia do konfiguracji iPhone'a i trochę nauki .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ustawienia Wi-Fi można łatwo zastąpić za pomocą samego urządzenia, ale nie jest to globalne, ale zamiast tego zastąpienie dla nazwy sieci. Przejdź do ustawień sieci dla określonego Wi-Fi. Pod szczegółowym ekranem (dotknij niebieskiego> znak po nawiązaniu połączenia) i przesuń w górę, aby odsłonić część ekranu DHCP / BootP / statycznego adresu IP. Możesz dotknąć, aby edytować DNS i dołączyć, usunąć lub zastąpić wybrane ustawienia DNS z tego ekranu.

Kiedy muszę uruchomić niestandardowy DNS, często używam VPN, aby dostać się do routera ze znanymi ustawieniami, a to działa przez Wi-Fi i dane komórkowe, ponieważ cały ruch trafia do VPN, gdzie mogę kontrolować DNS. Wymaga to czasu i serwera (bezpłatny serwis Amazon jest idealny do taniego hostingu).


Wiem, jak to zrobić za pośrednictwem WiFi, i niestety nie mam VPN. Jednakże, mój telefon jest jailbreak, więc chciałbym powitać odpowiedź na jailbroken telefonów ...
houbysoft

Zobaczmy, co się stanie - możesz edytować pytanie (a ja dodałem jailbreak tak wyraźnie w odpowiedzi, ponieważ podejrzewam, że ktoś wie, jak to zrobić). Przypadek użycia jest niezwykle przydatny, a społeczność jailbreak może być przypadkowo zmotywowana do kierowania ruchem z dala od niektórych DNS lub do innych z różnych powodów (niektóre z nich z pewnością są uzasadnione).
bmike

1
Właśnie zredagowałem pytanie, aby sprecyzować, że nie miałbym nic przeciwko odpowiedzi, która wymaga jailbreaka.
houbysoft

@houbysoft Zajrzę do tego i zobaczę, czy coś znajdę.
Andrew Larsson,

2
Czy na pewno Twoja odpowiedź jest poprawna? Spojrzałem na konfigurację iPhone'a. Używaj, ale nie mogę znaleźć żadnych ustawień DNS dla APN :(
laktak

-1

Możesz użyć tej aplikacji: https://www.dnsoverride.com/ Może zastąpić ustawienia DNS dla dowolnego połączenia Wi-Fi i komórkowego. Jednym ze scenariuszy, w których to nie zadziała, jest sytuacja, w której twój dostawca Internetu przechwytuje ruch DNS. Niektórzy operatorzy komórkowi tak robią.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.