Dlaczego aplikacja poczty zajmuje dużo miejsca, mimo że nie ma żadnych wiadomości e-mail?


3

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po prostu spójrz na to. Poczta zużywa 2,5 GB. Czemu? Usunąłem wszystkie wiadomości, przeczytałem konto Gmail. Coś jeszcze?

iOS 10.3.3, iPhone 5, 16 GB

Odpowiedzi:


1

Aplikacja Apple Mail lubi przechowywać pamięć podręczną i dane z e-maili w trybie offline. Jest to bardzo pomocne do przeglądania wiadomości e-mail i ich treści cyfrowych, gdy nie masz silnego sygnału lub masz dostęp do Wi-Fi.

Istnieje jednak kilka rozwiązań, które mogą ci pomóc:

  1. Usuń konto pocztowe z iPhone'a. Następnie uruchom ponownie iPhone'a, a następnie ponownie dodaj ten e-mail z powrotem do iPhone'a.

  2. Użyj aplikacji Gmail na iPhone'a. Aplikacja Gmail utrzyma rozmiar e-maila znacznie niższy niż w telefonie iPhone. To, co widziałem w aplikacji Gmail, to dla mnie 400 MB. To zdecydowanie ogromna oszczędność w porównaniu do 2,5 GB.

  3. Ogranicz liczbę wiadomości e-mail, do których Gmail może zezwolić aplikacji Apple Mail na dostęp. Będziesz musiał użyć pulpitu, aby uzyskać dostęp do tego ustawienia w Gmailu. Możesz zalogować się na gmail.com, otworzyć stronę Ustawienia, kliknąć „Przekazywanie i POP / IMAP” i aktywować opcję „Ogranicz foldery IMAP, aby zawierały nie więcej niż tyle wiadomości”. Ustaw tak, aby powiedzieć „1000”, a aplikacja Poczta nie będzie mogła pobrać więcej niż 1000 wiadomości e-mail z Twojego konta. Jeśli korzystasz z wielu folderów, to 1000 e-maili dotyczy każdego folderu.

Te trzy powinny dać ci kilka opcji przetestowania i zwolnienia części pamięci, którą pochłania aplikacja Mail.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.