MacOS: Irytujące opóźnienie podczas pisania


10

Odkryłem irytujące opóźnienie podczas pisania na komputerze Mac. To ułamek sekundy, ale wystarczy, że może to być nawet słowo z tyłu.

Opóźnienie występuje, gdy korzystam z przeglądarki Firefox, Notes lub Atom, więc nie ma to związku z jedną aplikacją.

Niedawno zaktualizowałem do wersji 10.13 High Sierra, a także aktualizację uzupełniającą. Korzystam z aktualnego modelu iMac.

O ile mi wiadomo, nie uruchamiam w tle niczego, co wpływa na klawiaturę. Mam nawet wyłączoną pisownię w tle. I oczywiście ponownie się uruchomiłem.

To jest nie widoczne na moim MacBooku która jest skonfigurowana podobnie.

Odpowiedzi:


6

Pierwszą rzeczą, której spróbowałbym, jest uruchomienie iMaca w trybie awaryjnym w następujący sposób:

  1. Całkowicie zamknij iMaca
  2. Uruchom ponownie iMaca
  3. Natychmiast naciśnij Shiftklawisz i przytrzymaj go
  4. Puść Shiftklucz, gdy zobaczysz okno logowania (UWAGA: Jeśli masz włączoną funkcję FileVault, może być konieczne dwukrotne zalogowanie).
  5. Zanotuj, co się stanie (tj. Czy nadal zauważasz opóźnienie)
  6. Wyjdź z trybu awaryjnego, uruchamiając ponownie iMaca w normalny sposób
  7. Przetestuj ponownie, aby sprawdzić, czy opóźnienie nadal występuje

Po wypróbowaniu powyższego daj mi znać, czy opóźnienie było nadal zauważalne w trybie awaryjnym, a także po normalnym uruchomieniu.


1
Dzięki za Twoją sugestię. Uruchomiłem ponownie w trybie awaryjnym i problem zniknął. (Zauważyłem, że moja preferowana czcionka tekstowa, Source Code Pro nie była dostępna…?). Następnie zrestartowałem się normalnie i wiele aplikacji nie uruchomiło się automatycznie, co nie oznacza żadnej straty. Pisanie jest teraz OK, więc może to być jedna z nie uruchomionych aplikacji lub tryb awaryjny, z jakiegoś powodu. Po kilku dalszych testach zdam relację.
Manngo,

Na razie w porządku. Czy uważasz, że samo uruchomienie w trybie awaryjnym mogło rozwiązać problem?
Manngo,

Tak to mozliwe. Uruchamianie w trybie awaryjnym ma wiele rzeczy, z których dwa wpływają na komputer Mac nawet po normalnym uruchomieniu komputera, a mianowicie, że system usuwa całą stertę pamięci podręcznej i weryfikuje / naprawia katalog dysku.
Monomeeth

Hmm, to nie miało dla mnie znaczenia.
Steve Bennett

0

Postawię to jako osobną odpowiedź, komentarz @Manngo wskazywał mi rozwiązanie.

W moim przypadku w PhpStorm pisanie było strasznie wolne / opóźnione, po zmianie czcionki IDE z Source Code Pro na inną, powolność zniknęła.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.