Zrzut ekranu zajmuje bardzo dużo czasu na pulpicie [duplikat]


16

Właśnie uaktualniłem Sierra do High Sierra i od razu zauważyłem, że zrzuty ekranu zajęłyby 10-15 sekund, zanim pojawią się na pulpicie. Jak mogę to naprawić?


Jeśli przejdziesz do folderu Desktop w wyszukiwarce i zrobisz zrzut ekranu, czy pojawi się tam szybciej?
Joonas

@Joonas Tylko nieznacznie.
tyteen4a03

Jeśli pozostawisz komputer Mac działający bezsennie przez kilka dni, cała synchronizacja z iCloud powinna zostać wyczyszczona. Czy jest szansa, że ​​nadal odbywa się wstępne przetwarzanie?
bmike

@bike Nie mam włączonej synchronizacji zdjęć dla iCloud, nigdy nie miałem.
tyteen4a03

Ale pulpit może zsynchronizować się z iCloud, nawet jeśli nie zdecydujesz się na iCloud. Jeśli nigdy się nie zalogujesz, to nie jest odpowiedź.
bmike

Odpowiedzi:


4

Mam tutaj ten sam problem. Wydaje się, że to problem z odświeżaniem. Plik faktycznie tam jest, po prostu się nie wyświetla. Jeśli otworzę okno Findera w folderze na pulpicie, dzieje się ten sam problem. Ale mogę sprawdzić, czy to problem z odświeżaniem, ponieważ jeśli przejdę do innego folderu i wrócę, plik już tam jest. Mam iMaca z napędem Fusion. High Sierra nie konwertuje go na nowy system plików APFS. Zgaduję, że to ma coś z tym wspólnego. Domyślam się, że High Sierra jest przygotowany na APFS i że APFS traktuje odświeżanie plików inaczej niż we wcześniejszym systemie plików MacOS. Niezależnie od tego, jakiego sygnału oczekuje od systemu plików, nie odbiera.


Używam MacBooka Pro Retina i korzystam z systemu APFS.
tyteen4a03

Zgadzam się, że problemem jest w rzeczywistości sondowanie w Finderze w celu wyświetlenia nowego pliku, a nie problem, że nie został utworzony. Plik faktycznie pojawia się prawie natychmiast po użyciu ls, ale pojawia się kilka sekund w interfejsie Findera.
Nick Sweeting

2

Też miałem ten problem. Z tego, co mogę powiedzieć, jest to problem z działaniem pulpitu iCloud w High Sierra. Zrzuty ekranu zapisywane szybko na komputerach stacjonarnych iCloud w Sierra, ale w High Sierra występuje opóźnienie przy zapisywaniu w dowolnym folderze kontrolowanym przez iCloud. Zmiana typu pliku podczas zapisywania zrzutu ekranu z Grab nie miała znaczenia, ale zapisywanie w folderze innym niż iCloud działało natychmiast.


Ciekawy. Zawsze widziałem szybkie zapisywanie w systemie plików, a potem synchronizacja się odbywa. Jeśli otworzysz monitor aktywności, czy procesor jest zaangażowany w synchronizację przed zapisaniem zrzutu ekranu - przetwarzanie zaległości, gdy komputer Mac jest bezczynny?
bmike

mam ten sam problem, jednak zdarzało się to, zanim pobrałem nową wysoką sierrę 10.13.1, ilekroć robię zrzuty ekranu, pojawiają się one na moim pulpicie w około 10 sekund (gdzie zapisuję zrzuty ekranu). problem nadal występuje, jeśli zapiszę w innym folderze „innym niż icloud”. także jeśli pobiorę plik PDF z Internetu i zapiszę go na pulpicie, pojawienie się również zajmie trochę czasu. stanie się tak, gdy pobiorę również do innego folderu innego niż icluod.
Zach.

Nigdy nie miałem włączonej synchronizacji pulpitu iCloud i nadal mam ten problem. Nie sądzę, że ma to związek z synchronizacją iCloud. Kiedy wchodzę w moje Preferencje iCloud, wybieram Dysk iCloud, a następnie klikam Opcje ... pokazuje, że NIE mam włączonego pulpitu i dokumentów.
Kenny Wyland,

1

Myślę, że jakoś zmieniono lokalizację zrzutu ekranu, aby przywrócić ją do pisania na pulpicie defaults write com.apple.screencapture location Desktop

Istnieje również dyskusja na ten temat, która może być związana z powolnym odświeżaniem wyszukiwarki lub alternatywnymi lokalizacjami zrzutów ekranu.

Wspólnym tematem jest zewnętrzny program do synchronizacji lub tworzenia kopii zapasowych, taki jak zdjęcia Google, synchronizacja z boxem, Dropbox itp.


1
Zrzuty ekranu nadal pojawiały się na pulpicie (a nawet pojawiały się w widoku Findera przed rzeczywistym pulpitem), trwało to długo.
tyteen4a03

1
Nie wolno mi odpowiadać, ponieważ to pytanie jest chronione, ale wziąłem informacje w pierwszym komentarzu do tej odpowiedzi apple.stackexchange.com/a/49546/123618, a następnie wykorzystałem je do utworzenia łącza do mojego pulpitu na pasku narzędzi press [cmd]+[alt] as you drag the folder to the Finder toolbari to działa dla mnie.
paulguy,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.