Czy istnieje sposób na odświeżenie listy plików Findera?


39

Uwielbiam mój komputer Mac i to, jak ogólnie wszystko działa. Od czasu do czasu jednak pojawia się kilka niedogodności. Moje ostatnie polega na tym, że nie mogę nigdzie znaleźć przycisku odświeżania, aby zaktualizować listę plików w oknie Findera.

Pamiętaj, że jestem świadomy, że odświeżanie zasadniczo nie jest potrzebne, ponieważ nowe pliki są automatycznie dodawane do okien Findera. W moim przypadku mam NAS w mojej sieci i aby zaktualizować listę plików w folderze NAS, obecnie muszę zmienić katalog na inny, a następnie ponownie, aby zobaczyć nowe pliki.

Czy istnieje sposób żądania aktualizacji listy plików w oknie Findera?

Odpowiedzi:


46

Tak!

Prosty AppleScript może nakazać Finderowi, aby w oknie przednim zaktualizował każdy element. Taki AppleScript można zapisać jako aplikację, a następnie przeciągnąć na pasek narzędzi Findera, aby uzyskać przycisk odświeżania

Potrzebny ci AppleScript jest dość prosty:

 tell application "Finder" to tell front window to update every item

11
Podobnie jak przypis: w Macericks musisz nacisnąć [cmd] + [alt] podczas przeciągania aplikacji na pasek narzędzi Findera. To doskonała odpowiedź (właśnie ją wykorzystałem i działa świetnie)
Barranka

1
Rzeczywiście, rozwiązanie Daniela działa świetnie. Chociaż chciałbym, aby istniał sposób na uruchomienie skryptu bez konieczności otwierania AppleScript. Również dzięki Barrance za podpowiedź na temat naciskania klawiszy CMD i ALT.
t0r0X

Dzięki za obejście tego problemu. Może tworzę demona, który uruchamia ten skrypt raz na sekundę (ale to nie jest zbyt energooszczędne), chociaż to podejście odpytywania nie jest bardzo energooszczędne, wolałby, aby Finder automatycznie aktualizował poprawnie na podstawie zdarzeń systemu plików. Czy nie ma na to poprawki? (Usunięcie com.apple.finder.plist i .DS_Store w dotkniętych folderach nie rozwiązało tego).
porg

1
Próbowałem tego przykładu w Yosemite bez powodzenia. Czy to nadal działa dla Ciebie?
Chris Hough

8
Świetna odpowiedź, żeby wszystko było trochę jaśniejsze: to nadal działa w Sierra. Powinieneś wkleić treść odpowiedzi w Edytorze skryptów, a następnie użyć Eksportuj -> Aplikacja. Plik wykonywalny należy przeciągnąć, używając cmd + alt, na pasek narzędzi wyszukiwarki (górny pasek, a nie boczny)
Alan Franzoni

7

Aby ponownie uruchomić Findera:

  1. Przytrzymaj klawisz Opcja i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Findera w Docku, a następnie wybierz Uruchom ponownie.
  2. Naciśnij klawisze Option-Command-Escape lub wybierz polecenie Wymuś zamknięcie z menu Apple, a następnie wybierz Finder i kliknij Uruchom ponownie.
  3. Wyloguj się i zaloguj ponownie do swojego konta użytkownika.

4
nigdzie nie jest tak elegancki, jak zwykłe odświeżenie okna
Tetsujin,

3
To brzmi szalenie, nie mogę uwierzyć, że jest to rozwiązanie.
Sébastien

To są trzy różne odpowiedzi, prawda? Logowanie i wylogowanie nie powinno być konieczne.
Jonathan

1

Zauważyłem, że zmiana widoku w Finderze wydaje się odświeżać zawartość okna Findera. Mam na myśli zmianę widoku z np. Widoku ikon na listę. Nie przeprowadziłem żadnych obszernych testów, ale zrobiłem to dla mnie wczoraj, gdy skopiowałem plik do skrzynki NAS w Terminalu, podczas gdy katalog, do którego skopiowałem plik, był również otwarty w Finderze.


1
To nie działa.
Mateusz

0

Jeśli jest to serwer zdalny, czasami trzeba się ponownie połączyć, aby odświeżyć listę plików.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.