Przypadkowo usunąłem ramę systemu, macOS spieprzył!


11

Przypadkowo usunąłem AddressBook.framework. Teraz, gdy ponownie uruchamiam komputer iMac, system nie może załadować tej platformy, więc nic nie działa.

Mam dyskietkę startową systemu macOS Sierra, ale przejście do trybu odzyskiwania i instalacja systemu macOS Sierra nie jest możliwa, ponieważ obniżenie wersji High Sierra jest niedozwolone.

Sformatowanie dysku spowoduje utratę wszystkich plików, ponieważ nie mam kopii zapasowej Time Machine.

Jak mogę przywrócić AddressBook.framework, aby mój system znów działał.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


6
Uruchom system w trybie odzyskiwania (cmd-R podczas uruchamiania) i zainstaluj ponownie High Sierra!
klanomath

8
Pytanie jest jasne. Czy teraz karamy ich jak jakiegoś gospodarza teleturnieju „proszę sformułować je w formie pytania”?
John O

2
@klanomath Nie mogę, ponieważ mój dzienny limit FUP się skończył, czyli 1 GB
Sayan

4
Tryb odzyskiwania powinien działać bez dostępu do Internetu
nohillside

2
Jeśli nie masz kopii zapasowej Time Machine, ale chcesz ją mieć następnym razem, zdecydowanie polecam skonfigurowanie bezprzewodowej, takiej jak Time Capsule.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


13

Zwykle trzeba ponownie zainstalować High Sierra w trybie odzyskiwania. Jeśli nie masz dostępu do innego komputera Mac z uruchomioną lokalnie High Sierra i przy ograniczonym limicie pobierania, wykonaj następujące czynności:

 • Poproś kogoś o przesłanie gdzieś zip HighBook's AddressBook.framework (np. Host udostępniania plików) i przesłanie linku do pobrania.

 • Uruchom komputer w trybie odzyskiwania wysokiej Sierra.

 • Otwórz Terminal i wyłącz SIP (który i tak powinien zostać wyłączony, inaczej nie byłoby możliwe usunięcie frameworka).

 • Zamknij Terminal i otwórz Safari. Wprowadź link do pobrania i zapisz plik zip w / Volumes / <main_volume_name> / System / Library / Frameworks /

  Alternatywnie (jeśli link nie pozwala wybrać lokalizacji pobierania, co może wystąpić na niektórych hostach udostępniania plików) otwórz Preferencje w Safari i ustaw w Ogólne> Lokalizacja pobierania pliku> „Zapytaj o każde pobranie”:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

  Następnie zapisz plik w / Volumes / <main_volume_name> / System / Library / Frameworks /:

  W poniższym przykładzie nazwa głównego woluminu to System . Twoja główna nazwa woluminu może być inna (np. Macintosh HD lub macOS).

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Otwórz terminal i wprowadź:

  cd /Volumes/<main_volume_name>/System/Library/Frameworks/
  

  W zależności od ustawień Safari, zip zostanie rozpakowany automatycznie po pobraniu, a kolejne dwa kroki (rozpakowanie / rm) nie są konieczne!

  /Volumes/<main_volume_name>/usr/bin/unzip -a AddressBook.framework.zip
  rm AddressBook.framework.zip
  
 • sprawdź podpisywanie kodów:

  codesign -dv --verbose=4 AddressBook.framework
  

  jeśli ten krok nie powiedzie się, usuń AddressBook.framework i uzyskaj właściwy.

 • Sprawdź flagę zastrzeżoną:

  ls -laO AddressBook.framework
  

  który powinien pokazać. (kropka:. jest tutaj „pakietem / pakietem” AddressBook.framework - data będzie oczywiście inna):

  drwxr-xr-x  7 root wheel restricted 224 Sep 25 21.59 .
  ...
  

  (Może być konieczne dodanie atrybutu zastrzeżonego do AddressBook.framework później, jeśli go brakuje)

 • (Włącz SIP) i uruchom ponownie.

1
Czy możesz przesłać ramę jako zip?
Sayan

1
I jak zapisać plik do / Volumes / <główna_nazwa_objętości> / System / Library / Frameworks / i co powinienem tu wstawić: <główna_nazwa_objętości>
Sayan

1
macOS sierra domyślnie ustawia nazwę na macOS, teraz wydaje się, że jesteś całkiem aktywny, więc możesz przesłać zip tutaj dbr.ee
Sayan

1
Czy teraz, gdy plik znajduje się w oryginalnej lokalizacji, powinienem pominąć krok 5?
Sayan

2
@GordonDavisson Nie zadawano pytań, zrobiłem to, gdy tylko ponownie uruchomiłem komputer Mac!
Sayan

3

Ok, dam kolejną łatwą odpowiedź, najpierw uruchamiając partycję odzyskiwania, przytrzymując CMD + R podczas gongu uruchamiania, a następnie po zakończeniu uruchamiania kliknij narzędzia w górnym panelu, a następnie kliknij typ terminala csrutil wyłącz, a następnie uruchom ponownie komputer Mac Teraz, gdy usłyszysz dźwięk gongu uruchamiania CMD + S, aż zobaczysz zwykły tekst, teraz wykonaj następujące czynności:

• Najpierw wpisz mount -uw / • Następnie podłącz inny pendrive o dużej pojemności • następnie wpisz mkdir / usb • następnie wpisz mount -t [filesyatem of pendrive] / dev / disk2s1 / usb

• Teraz skopiujemy cały katalog domowy z twojego MacBooka na pendrive Wskazówka: możesz sprawdzić rozmiar swojego katalogu domowego przez ls -la / Users • Następnie wpisz rsync -p -P -o / Users - excclude / Users / twoja nazwa użytkownika / Library / Users / usb

Następnie możesz ponownie zainstalować system operacyjny, pytając znajomego, uruchamiając system operacyjny.


1
Myślałem również o takim kroku, ale w inny sposób próbowałem przywrócić katalog domowy za pomocą Narzędzia dyskowego na zewnętrzną pamięć USB, ale przywracanie nie powiodło się, narzędzie dyskowe wyświetlało taki błąd, że dysk nie jest formatem Apple ..... Nie pamiętam tego terminu!
Sayan

1
Czy wypróbowałeś mój sposób, nie powinien pokazywać żadnego błędu, to polecenie jest przeze mnie testowane.

1
Właściwie zaakceptowana odpowiedź działa, mam błędy, ponieważ pominąłem kilka kroków, tak przy okazji, twój krok jest również łatwy!
Sayan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.