Czy ktoś jeszcze ma problemy z używaniem htopa w High Sierra?


13

Od czasu aktualizacji do High Sierra mój MacBook ulega awarii w katastrofalny sposób, co zmusza mnie do każdorazowego uruchamiania twardego resetu.

Podejrzewam , że winowajcą jest htop , ale nie jestem pewien.

Oto co zdarzyło się około pół tuzina razy:

Pracuję w aplikacji iTerm2 lub aplikacji Terminal. Nagle i pozornie przypadkowe awarie iTerm2 / Terminal. Nadal jestem w stanie zmusić to do wyjścia.

Ale potem cały system jest w naprawdę popsutym stanie, w którym nie mogę już uruchamiać żadnych aplikacji. Co gorsza, uruchomienie ponownego uruchomienia nie powiedzie się w celu zamknięcia systemu. Moją jedyną opcją, która pozostała, jest twardy reset MacBooka.

Najpierw podejrzewałem iTerm2 i zamiast tego używałem aplikacji Terminal. Ale dokładnie to samo stało się również przy użyciu tego drugiego. Wydaje się, że nie ma to związku z żadnym konkretnym działaniem w terminalu.

Mam jednak nawyk, aby zawsze mieć instancję htop (wersja 2.0.2, instalowana przez brew install htop) działającą w jakimś panelu terminali, aby móc wygodnie monitorować procesy i użycie procesora / pamięci podczas pracy.

Tak więc działająca instancja htopa jest jedynym powszechnym warunkiem wstępnym awarii, które mogę zidentyfikować.

Ponieważ nie wiem, jak rozwiązać ten problem, uciekam się do pytania:

Czy ktoś jeszcze ma (podobne) problemy z uruchomieniem htopa w High Sierra? I czy ktoś może nawet ma na to rozwiązanie?

Sugestie dotyczące tego, co mógłbym zrobić, aby dojść do sedna tego zagadnienia, byłyby również bardzo mile widziane.


1
Mam ten sam problem, zarówno na hackintosie, jak i na prawdziwym Macbooku Pro.

Dzięki za odpowiedź. Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyny! Czy jesteś pewien, że przyczyną problemu jest htop? Czy zdarzyło Ci się kiedyś, gdy nie korzystasz z htopa? Czy znasz jakikolwiek sposób, by pozytywnie potwierdzić założenie, że winę za htop ponosi?
anothernode

1
Nie jestem pewien, czy przyczyną jest htop, jednak ten problem pojawiał się tylko wtedy, gdy korzystałem z htopa lub natychmiast po jego zamknięciu. Fakt, że system pozostaje niestabilny, nawet po wymuszeniu opuszczenia iTerm / Terminal.app, wskazuje na głód zasobów. Podejrzewam, że jakaś zmiana w High Sierra powoduje przecieki portów htopowych.

1
W porządku, ktoś zgłosił błąd na GitHub już dwa dni temu ...
anothernode

ten sam problem tutaj
David 天宇 Wong,

Odpowiedzi:


8

Tymczasem wiele osób zgłosiło to samo zachowanie na GitHub .

Również jestem 96.73% pewny, że htopma nie upaść, gdy zaczęło się sudo. Myślę, że to najlepsze obejście, dopóki ktoś się nie obejdzie i nie usunie przyczyny.


2

Znalazłem inne (bezpieczniejsze niż sudo) obejście: uruchomienie go za pomocą valgrind ma dla mnie sens:

valgrind htop

możesz zainstalować za pomocą Homebrew, uruchamiając:

brew install valgrind

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.