Terminal otwiera nową kartę zamiast nowego okna za pomocą Command-N


14

Nie wiem dlaczego, ale zarówno Command-N, jak i ręczne kliknięcie otwórz nowe okno w menu pliku Terminal.app otwiera nową kartę. Ktoś wcześniej tego doświadczył?

Jak sprawić, by Terminal.app otwierał nowe okna zamiast nowej karty?


1
Dzięki za opublikowanie tego. Używam pustej klawiatury (Das Keyboard Ultimate) i zauważyłem, że Option + N ciągle tworzył nowe karty zamiast nowych okien. Myślałem, że zwariowałem.
David Stein

Odpowiedzi:


27

Tak, i to było bardzo frustrujące, kiedy to zauważyłem, ponieważ zawsze używam tylko kart w przeglądarce, nie wspominając już o otwarciu paska kart zmienia rozmiar okna>: O

Przejdź do Preferencji systemowych -> Dokuj, a następnie upewnij się, że „Preferuj zakładki podczas otwierania dokumentów” NIE jest ustawione na „Zawsze”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Och, to mnie denerwowało przez długi czas, ponieważ jedyną aplikacją, która honoruje to ustawienie, jest iterm2, więc pomyślałem, że to problem w tej aplikacji. Dzięki!
quuxman

1
Nawiasem mówiąc, zachowanie to zmieniło się między MacOS 10.12 a 10.13. Miałem tę opcję ustawioną na Zawsze w 10.12 i jawne otwarcie nowej powłoki w nowym oknie działało poprawnie. To wydaje się być regresją - po co mieć dwie różne komendy, jeśli zamierzają zrobić dokładnie to samo?
Timmmm,

8

Możesz nacisnąć Option-Command-N, aby otworzyć okno, nawet jeśli ustawiasz zawsze otwieranie dokumentów na karcie w preferencjach Docka (jest to przydatne).


1
Doskonały! Właśnie tego potrzebowałem, aby zaktualizować moje skrypty jabłkowe, wszystko bez zmiany ustawień systemowych.
Nathan Hazzard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.