High Sierra - Terminal opóźnia się, jeśli ustawione jest krycie tła


9

Po aktualizacji zauważyłem, że mój terminal jest bardzo wolny (MBP 2013). Zauważalne jest opóźnienie wejścia, przesunięcie okna lub przełączenie do innej aplikacji opóźnia się i pomija animację. Zauważyłem, że tło potrzebuje około 1s, aby odtworzyć efekt krycia / rozmycia po zmianie okna, więc spróbowałem wyłączyć efekt w ustawieniach, co całkowicie przywróciło poprzednią wydajność.
Czy to znany problem? Chciałbym odzyskać moje przezroczyste, rozmyte tło.


Dostaję to również na rMBP 2016
Josh Click

Odpowiedzi:


6

Tak więc, dla kompletności, ponieważ wydaje się, że nie ma jeszcze lepszej odpowiedzi, dodam moje rozwiązanie.
Jeśli twój Terminal.app zaczął wyświetlać zachowanie opisane w pytaniu i zmodyfikowałeś ustawienia rozmycia / krycia, ich wyłączenie przywróci poprzednią wydajność. Aby to zrobić, otwórz ustawienia terminala ( + ,), przejdź do karty Profil i kliknij próbnik kolorów tła obok opcji Kolor i efekty . Tutaj ustaw suwaki dla krycia i rozmycia na 100%.

Zrzut ekranu z ustawieniami terminalu

Jeśli ktoś znajdzie sposób, aby ponownie włączyć przezroczystość bez niszczenia wydajności, chętnie przyjmę jego odpowiedź.


Z pewnością chciałeś ustawić rozmycie na 0%, a nie 100%?
Théophile,

@ teofil, nie, miałem na myśli 100%. W międzyczasie doszedłem do wniosku, że nie ma to znaczenia, czy krycie jest ustawione na 100%, ponieważ i tak wyłączy wszystkie efekty rozmycia i spowoduje, że terminal będzie działał normalnie.
Moritz Friedrich

Dzięki, rozumiem. Ja też zgadłem, że przy 100% kryciu nie będzie to miało znaczenia, ale czy nie lepiej byłoby ustawić go domyślnie na 0%? A może domyślny system operacyjny jest już w 100%?
Théophile,

Właściwie nie wiem. Tak, może być lepiej, ale nie ma to znaczenia.
Moritz Friedrich

1

Wpadłem na ten sam problem. Dla mnie to tylko efekt rozmycia. Przejrzystość nie powoduje problemów. Wydaje się, że dotyczy to również innych aplikacji terminalowych (wypróbowałem iTerm2, a gdy tylko włączyłem efekt rozmytego tła, miałem te same problemy z wydajnością). To wszystko od czasu aktualizacji High Sierra.

Na razie wyłączam rozmycie, aby obejść problem. Mam nadzieję, że wkrótce zostanie rozwiązany.


Czy doświadczyłeś tego samego opóźnienia w Sierra z włączonym rozmyciem?
Max Coplan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.