Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić kopie zapasowe aplikacji IPA w iTunes 12.7?


9

Dzisiaj firma Apple wydała iTunes 12.7. Co zaskakujące, w wersji punktowej ta wersja usuwa funkcje iOS App Store i zarządzania aplikacjami iOS: https://www.macrumors.com/2017/09/12/apple-itunes-12-7-no-app-store/

Aplikacje można teraz pobierać tylko na urządzenie z systemem iOS za pomocą urządzenia z systemem iOS, to samo dotyczy dzwonków.

Starannie zapisałem kopie zapasowe aplikacji IPA zakupionych w sklepie iTunes / iOS App Store na wypadek, gdy wydawca aplikacji usunie aplikację ze sklepu App Store - lub jeśli twórca aplikacji zmieni funkcję w sposób, który nie lubię. Dzieje się to regularnie:

  • Electronic Arts ma złą reputację, jeśli usuwa swoje gry ze sklepu App Store, gdy przestają być znaczące, w tym aplikacje, za które trzeba było zapłacić, aby pobrać.
  • Wiele aplikacji innych niż gry często dodaje nowe funkcje, których użytkownicy nie lubią, lub usuwa funkcje przydatne dla wielu użytkowników (albo w celu uproszczenia dla innych użytkowników, albo z powodu naruszenia praw autorskich lub patentowych).

Niestety, gdy iTunes 12.7 usuwa możliwość tworzenia kopii zapasowych i przywracania plików IPA, wydaje mi się, że jestem teraz SOL. Na szczęście nadal mam iTunes 12.6 zainstalowany na moim komputerze, ale oto moje pytanie:

„Jeśli zapisałem kopię zapasową IPA aplikacji, która została usunięta ze sklepu iOS App Store, lub jeśli zapisałem starszą wersję aplikacji, która została uaktualniona tak, że chcę nadal używać starszej wersji, w jaki sposób Czy zainstalowałem to na moim nowym iPhonie 8? ”


Czy możesz zadać drugie pytanie osobno?
nohillside

Odpowiedzi:


3

Wygląda to dość obiecująco - ale nie wiem, jak to będzie działać w przyszłych wydaniach ...

Ręcznie dodaj elementy z komputera

Jeśli masz na komputerze multimedia, których nie można ponownie pobrać ze sklepu App Store lub iTunes Store bezpośrednio na urządzenie z systemem iOS , takie jak niestandardowe dzwonki lub aplikacje na system iOS, możesz przeciągnąć i upuścić multimedia z komputera na urządzenie z systemem iOS za pomocą iTunes .

  1. Podłącz urządzenie do komputera.
  2. Otwórz iTunes. Upewnij się, że masz najnowszą wersję .
  3. Na komputerze znajdź element, który chcesz dodać do urządzenia. Jeśli szukasz aplikacji, dźwięków lub książek (dla systemu Windows), które wcześniej pojawiły się w bibliotece iTunes, możesz je znaleźć w folderze multimediów iTunes.
  4. Przeciągnij element z komputera na urządzenie iOS na lewym pasku bocznym iTunes.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
To pokazuje, jak zainstalować IPA, które już zapisałem - ale jak mogę utworzyć nowy zapasowy IPA?
Dai

Nie mam pojęcia - stąd moje zastrzeżenie.
Tetsujin,

4
To nie działa w przypadku iPas, nie mogę przeciągnąć ipa i umieścić go w iTunes, żadnych leadów ...
Ashwin G

Myślę, że rozwiązaniem jest a) pozostanie na 12.6 i b) krzyczeć w Apple. Naprawdę uważam, że to był najnowszy odcinek naprawdę głupich ruchów z ich strony. Naprawdę czuję różnicę między tym, czego chcę od komputera, a tym, co oferuje mi system operacyjny w ciągu ostatnich kilku lat.
Tetsujin

2
@ Tetsujin Niedawno miałem na ten temat sesję czatu wsparcia z Apple i powiedzieli, że usunęli tę funkcję, aby użytkownicy nie mogli instalować starszych wersji, które nie będą działać na nowoczesnych telefonach, ale także dlatego, że iOS „nie może teraz zweryfikować podpisów nagłówków pliki ”(myślę, że myśleli, że mówię o plikach iOS IPSW, a nie plikach IPA). Ale powiedzieli, że zwrócą każdą zakupioną aplikację, której nie mogę ponownie zainstalować. To wciąż rozczarowanie, ponieważ niezliczone gry i dzieła sztuki zostały na zawsze utracone. Tracimy kulturę! Zastanów się, jak w przyszłości przypomnimy sobie Angry Birds lub Pocket God
Dai

3

Wczoraj (prawie miesiąc po moim pierwszym pytaniu) Apple po cichu wydało iTunes 12.6.3 - kompilację iTunes z tymi samymi funkcjami zarządzania iOS jak poprzednie wersje przed iTunes 12.7:

https://support.apple.com/en-gb/HT208079

Jeśli masz już zainstalowaną nowszą wersję iTunes, możesz pobrać tę wersję iTunes na komputer Mac, PC 32-bitowy lub PC 64-bitowy * i uruchomić instalator. Po zakończeniu instalacji możesz kontynuować wdrażanie aplikacji za pomocą iTunes.

Po zainstalowaniu tej wersji nie pojawi się monit o pobranie nowych wersji iTunes. Dowiedz się, jak zaktualizować program do najnowszej wersji iTunes, gdy będziesz gotowy na uaktualnienie ręczne.

Wygląda więc na to, że Apple zdaje sobie sprawę, że ich klienci potrzebują możliwości zarządzania aplikacjami na iOS z komputera - ale ich język sugeruje, że nie jest to rozwiązanie długoterminowe (tj. Posiadanie dwóch oddzielnych gałęzi iTunes). Zastanawiam się, czy pracują na pierwszorzędnym narzędziu do zarządzania iOS dla komputerów stacjonarnych, takich jak iSync , ale dla Windows.


1

Jeśli masz komputer Mac, możliwość ładowania plików .ipa jest nadal dostępna w Apple Configurator 2. Po podłączeniu urządzenia, Add button -> Apps -> Choose from my Mac...

Aby pobrać plik .ipa z App Store, zobacz Jak pobrać plik aplikacji iOS (IPA) na komputer Mac po aktualizacji iTunes 12.7?

Dla porównania, nie można zapisać plików .ipa z urządzenia od iOS 9, zobacz Nie można przenieść zakupów z iPhone'a do iTunes w iOS 9


Jakaś opcja dla użytkowników Windows / PC? Czy działa to w przypadku IPA z App Store w przeciwieństwie do IPA zbudowanych z Xcode?
Dai

Wierzę, ale nie jestem pewien, że Konfigurator nie dokonuje żadnej weryfikacji pliku .ipa. Jeśli więc plik .ipa pochodzi z App Store i nie jest prawidłowy na Twoim urządzeniu, system spróbuje automatycznie uzyskać potwierdzenie z App Store.
user71659,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.