Nie można przenieść zakupów z iPhone'a do iTunes w iOS 9


15

Po aktualizacji do iOS 9 nie mogę przenieść zakupów z mojego iPhone'a do iTunes. Zdarza się, że po prostu rozpoczyna się proces, a następnie kończy się bez przesyłania niczego. Nadal jednak mogę przenosić zakupy z iPada z iOS 8.4, jak wcześniej.

  • iPhone 5c, iOS 9
  • iTunes 12.3
  • MacBook Pro 13 "z wyświetlaczem Retina z połowy 2014 r., OS X El Capitan

Najwyraźniej niewiele osób korzysta z tej funkcji „zakupów transferowych”, więc nie przyciągnęła ona żadnej uwagi. Często go używałem, aktualizowałem aplikacje na iPhonie, przenosiłem je do iTunes i aktualizowałem aplikacje na iPada za pomocą iTunes. Mimo to mogę aktualizować moje aplikacje za pomocą iTunes i aktualizować aplikacje na wszystkich moich urządzeniach.


Aktualizuję moje aplikacje na iPhone'a, a następnie używam do aktualizacji pozostałych rodzin. Aplikacje na iPhone'a Teraz musimy zaktualizować wszystko osobno, jeśli nie korzystam z aktualizacji w iTunes?

Obawiam się, że tak. Nawiasem mówiąc, ponieważ nie jest to odpowiedź, moderatorzy wkrótce ją usuną.
Behdad

Jeśli masz nowe pytanie, zadaj je, klikając przycisk Zadaj pytanie . Dołącz link do tego pytania, jeśli pomaga to w zapewnieniu kontekstu.
user151019,

1
Dzięki za to pytanie. Ostatnio napotkałem ten sam problem i zastanawiałem się, co jest nie tak z iTunes. Apple powinno to wyjaśnić.
opalizujący

Czy możesz dodać wersję iTunes i iOS? Przypuszczalnie poprawki w Xcode 7.0.1 i powiązane aktualizacje poprawią to w przyszłości?
bmike

Odpowiedzi:


19

W rzeczywistości to nie jest problem. Przenoszenie zakupów z urządzeń z iOS 9 zostało wyłączone przez Apple. Oto odpowiedź, jaką udzielili na przesłane raporty o błędach dotyczące tego problemu:

Relacje programistów Apple 18 września 2015 14:51

Ten problem działa zgodnie z przeznaczeniem w oparciu o następujące elementy: Aplikacje nie są już przesyłane z urządzeń z systemem iOS 9. Zamykamy teraz ten raport o błędzie. Jeśli masz pytania dotyczące rozwiązania problemu lub jeśli nadal jest to dla Ciebie problem krytyczny, zaktualizuj swój raport o błędzie, podając te informacje.

Jak wyjaśniono w komentarzach NetherLinks , jest to spowodowane funkcją Apple App Thinning wprowadzoną w iOS 9. Zasadniczo na każde urządzenie pobierana jest inna wersja każdej aplikacji. Dlatego aplikacji pobranych na iPhone'a nie można używać na iPadzie. Zobacz zdjęcie poniżej ze strony App Thinning w bibliotece programistów iOS.

Rozrzedzanie aplikacji


Nadal możesz aktualizować aplikacje bezpośrednio w iTunes (i synchronizować je z urządzeniami iDevices)
nohillside

@patrix Oczywiście. Powodem, dla którego aktualizuję moje aplikacje za pomocą iPhone'a jest to, że jeśli zaktualizuję wszystkie moje aplikacje za pomocą iTunes, znaczek App Store (który wskazuje, ile aktualizacji jest dostępnych) nie zniknie i jest denerwujący.
Behdad,

4
Czy to możliwe, że może to być również związane z App Thinning, ponieważ aplikacja przeniesiona z telefonu i tak nie działa na innych typach urządzeń?
NetherLinks,

@NetherLinks To naprawdę fajne przypuszczenie. Brzmi całkowicie logicznie. Ten obraz z Biblioteki programistów przedstawia to samo.
Behdad

1
Jak więc zachować zakupione aplikacje, które później nie będą dostępne do ponownego pobrania?
Andreas
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.