Dlaczego mój iPhone 7 ma laser?


17

W pudełku mojego iPhone'a 7 znajdowała się ulotka z wszelkiego rodzaju drobnym drukiem, wystarczająco łatwym do odrzucenia jako jakiś dokument prawny (a może tak jest). Nie mogłem się powstrzymać od przeczytania, a na odwrocie napisano coś o informacjiInformacje o produkcie z laserem klasy 1 z ulotki dotyczącej iPhone'a o laserze klasy 1 : Zobacz tekst: „To urządzenie zawiera laser”

Więc moje pytanie brzmi: gdzie w iPhonie i, co ważniejsze, w jakim celu jest laser w iPhonie?


2
Po prostu ciekawy (i tutaj dozwolony): Ręce do góry, którzy nigdy nie wiedzieli, że na iPhonie jest laser! ;)
Alex Ixeras,

Odpowiedzi:


21

Ta strona wskazuje, że przedni czujnik zbliżeniowy składa się z lasera i filtrów w celu osłabienia sygnału do bezpiecznego poziomu po złożeniu.

Czujnik zbliżeniowy FlightSenseTM, umieszczony z przodu telefonu, nad głośnikiem głównym, wykorzystuje opakowanie z optyczną matrycą lądową (LGA). Niestandardowe urządzenie Apple ma wymiary 2,80 mm x 2,40 mm, czyli o połowę mniej niż reszta portfolio STMicroelectronics.

To wzmacnia ostrzeżenie o naprawie i pociąga za sobą potencjalne niebezpieczeństwo, jeśli będziesz obsługiwać komponenty podczas demontażu iPhone'a.


możliwe jest również, że aparat może korzystać z ogniskowania laserowego, ale nie jestem tego pewien
Keith M

Dzięki. W tym artykule wspomniano tylko o iPhonie 7 Plus, a nie o iPhonie 7, ale być może zbadali tylko 7 Plus. // Z plotek o możliwościach 3D kolejnego iPhone'a, zastanawiam się, czy będzie do tego inny laser. Artykuł, który zacytowałeś, coś o tym wspomina.
Alex Ixeras,

-7

Cóż, możesz go również użyć do wykładowców i prezentacji. To coś, co Apple chciałoby założyć na iPhone'a dawno temu, ale ponieważ problemy bezpieczeństwa i firma postanowiły opóźnić jego użycie. Serwery obsługują także wiele innych funkcji, zwłaszcza przy obliczaniu odległości dla aplikacji takich jak aparat.

Mam nadzieję, że to zadziała.


2
Witamy, aby zapytać inaczej! Czy masz jakieś odniesienia do tworzenia kopii zapasowych swoich oświadczeń?
Glorfindel

2
To jest bardzo niepoprawne.
Wędrowiec,

@Glorfindel Myślę, że to oczywiste, że user255142 to troll lub żart. Tak czy inaczej spodziewałbym się więcej dowcipu w takiej odpowiedzi.
Alex Ixeras,

4
@AlexIxeras tak, może być, ale chciałbym tutaj zastosować Razor .
Glorfindel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.