Touch ID dostępne tylko po śnie, ale nie przy uruchamianiu laptopa


Odpowiedzi:


18

Tak, to jest normalne zachowanie.
Podobnie jak w przypadku urządzenia z systemem iOS funkcja Touch ID jest niedostępna natychmiast po ponownym uruchomieniu.

Pamiętaj, że musisz wpisać hasło, aby się zalogować po uruchomieniu, ponownym uruchomieniu lub wylogowaniu

W niektórych sytuacjach zamiast używania Touch ID musisz wprowadzić hasło:

  • Jeśli właśnie ponownie uruchomiłeś komputer Mac
  • Jeśli wylogowałeś się ze swojego konta użytkownika
  • Jeśli twój odcisk palca nie zostanie rozpoznany pięć razy z rzędu
  • Jeśli nie odblokowałeś komputera Mac przez ponad 48 godzin
  • Jeśli właśnie zarejestrowałeś lub usunąłeś odciski palców

Użyj Touch ID na MacBooku Pro


Czy masz jakieś pojęcie, jakie jest tego uzasadnienie? Moje urządzenie z Androidem ma czujnik odcisków palców, ale zawsze wymaga ręcznego wprowadzenia kodu PIN po uruchomieniu. Zawsze zastanawiałem się dlaczego. Doszedłem do wniosku, że jeśli biała lista odcisków palców jest przechowywana na samym chipie czujnika, istnieje możliwość wymiany czujnika na taki, w którym zapisano odciski atakującego. W takim razie, czy nie może istnieć jakaś parowanie między płytą główną a czujnikiem? (np. czujnik musi się uwierzytelnić na płycie głównej za pomocą procedury uzgadniania)
Alexander - Przywróć Monikę

3
@Alexander Security
jkd

@Alexander W razie wątpliwości przyjmij Bezpieczeństwo: p
Thomas Ward

2
@ThomasWard Cóż, oczywiście, ale nie było jasne, w jaki sposób poprawiło bezpieczeństwo. W przypadku iPhone'ów z bezpiecznymi enklawami dowiedziałem się teraz, że odpowiedź jest następująca: pin odszyfrowuje zaszyfrowane zarejestrowane odciski palców w bezpiecznej enklawie. Podejrzewam, że podobnie dzieje się na moim urządzeniu z Androidem
Alexander - przywróć Monikę

1
@Alexander Między innymi w Stanach Zjednoczonych sąd może wymagać podania odcisku palca w celu odblokowania, ale ogólnie nie może zmusić Cię do podania hasła.
Chrylis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.