Wymuś „tryb niskiego zużycia energii” na komputerze Mac


15

Gdy na komputerze Mac pozostało mniej niż 5% baterii, wskaźnik baterii świeci na czerwono, a wydajność systemu znacznie spada - prawdopodobnie w celu przedłużenia żywotności pozostałych 5% baterii.

Czy istnieje sposób ręcznego uruchomienia tego, aby wydajność systemu była niska (a żywotność baterii dłuższa), nawet gdy jest jej dużo?

Teoretycznie byłby to sposób na wydłużenie liczby godzin pracy akumulatora ponad wartość znamionową.


Myślę, że to po prostu podkręca system. Możesz znaleźć odpowiedzi, kiedy google „MacBook podkręcający” lub coś w tym stylu.
Jeff Huijsmans,

Czy mamy dowody na to, że MacOS podkręca procesor?
benwiggy

Odpowiedzi:


4

Preferencje oszczędzania energii

Najłatwiejszym sposobem zarządzania zużyciem energii w modelu MacBook jest użycie panelu preferencji Oszczędzanie energii.

 1. Przejdź do Apple> Preferencje systemowe
 2. Wybierz panel preferencji Oszczędzanie energii
 3. Będziesz teraz mieć dostęp do szeregu ustawień.
 4. Ponieważ chcesz zmniejszyć zużycie energii na zasilaniu bateryjnym, wybierz kartę Bateria.

UWAGA: Dostępne opcje będą zależeć od modelu komputera Mac i wersji systemu macOS. Na przykład modele z wbudowanymi i dedykowanymi kartami graficznymi zapewnią pole wyboru przełączania grafiki, które konfiguruje komputer Mac do automatycznego przełączania trybów graficznych w celu zwiększenia żywotności baterii.

Jasność wyświetlacza

Najbardziej oczywistym innym czynnikiem, który może zmniejszyć zużycie baterii, jest obniżenie poziomu jasności wbudowanego wyświetlacza. Możesz uzyskać do niego dostęp z Apple> Preferencje systemowe> Wyświetlacze.

Dalsza lektura

Przydatne mogą być następujące zasoby:


10
Myślę, że na to pytanie nie ma odpowiedzi na pierwotne pytanie. (Nadal jednak są to przydatne informacje). Pierwotne pytanie brzmiało, jak odtworzyć zachowanie, które jest widoczne, gdy Macbook ma mało energii; W takim przypadku macOS podkręca system. Czy jest jakiś sposób, aby wymusić podkręcenie?
Jeff Huijsmans,

Nie jest to próba odpowiedzi na pytanie OP
MuhsinFatih

4

Właśnie dodając do odpowiedzi Monomeeth:

 • Zamykanie wszystkich aplikacji, które nie są obecnie potrzebne lub są w użyciu
 • wyłączając Bluetooth i WiFi, jeśli to możliwe
 • wyłączając jak najwięcej opcji, usług, procesów w tle itp. (wszystko związane z synchronizacją, przepełnione Centrum powiadomień…)

Obniżanie prędkości procesora:

 • i najbliżej tego, o co bezpośrednio zapytałeś: wyłącz przynajmniej TurboBoost na głównym procesorze za pomocą np. Turbo Boost Switcher . To sprawi, że Twój procesor będzie chłodniejszy, mniej wymagający od Wata, a jeśli masz fanów, utrzyma twoich fanów na dole.

zamknięcie wszystkich aplikacji nie wymusi reakcji macOS w „trybie niskiego zużycia energii”. ani „wyłączenie”, o którym wspominałeś, nie byłoby. nie odpowiada na pytanie
poige

4

Używam aplikacji podkręcania volta, wydaje się, że do tej pory działała.


Chociaż nie jest to skomplikowana, jest to jedyna odpowiedź, która osiąga cel OP, i jest odrzucona. co się dzieje??? Inne odpowiedzi nie mają znaczenia dla pytania. Chciałbym też mieć tutaj wystarczająco dużo przedstawicieli
MuhsinFatih

2

Uwaga: Rozszerza to poprzednie odpowiedzi LängLаngС, Monomeeth i diegoalberto.

Rozumiem, że funkcja trybu niskiego zużycia energii w systemie iOS ma wpływ na trzy główne obszary:

 1. Wyświetlacz: zmniejsza jasność wyświetlacza i ogranicza czas, przez który pozostaje on nieaktywny (30 sekund)
 2. Wydajność: zmniejsza wydajność aktywnych zadań na pierwszym planie i znacznie zmniejsza wydajność i częstotliwość zadań w tle
 3. Aktywność sieciowa: zatrzymuje prawie wszystkie aktualizacje sieci w tle (np. Zatrzymuje automatyczne pobieranie wiadomości e-mail lub wstępne ładowanie najnowszych postów w kanale wiadomości na Facebooku)

Oto, co możesz zrobić na komputerze Mac, aby ręcznie replikować tę funkcję:

 1. Pokaz:
  • zmniejsz jasność ekranu
  • użyj panelu Oszczędzanie energii w Preferencjach systemowych, aby dostosować szybkość wyłączania się ekranu, gdy komputer nie jest aktywnie używany
 2. Wydajność:
  • wyłącz funkcję przetaktowywania Turbo Boost (zobacz Co to jest nowa funkcja Turbo Boost w linii MacBook? ), używając aplikacji takiej jak Turbo Boost Switcher (dostępne wersje bezpłatne i płatne) lub Volta (płatna, z 7-dniową wersją próbną )
  • ogranicz ilość fizycznej energii elektrycznej (waty), jaką procesor faktycznie może pobierać, używając wspomnianej powyżej aplikacji Volta
  • jeśli masz MacBooka Pro, zmuś komputer do używania tylko wolniejszej, „zintegrowanej” karty graficznej do grafiki - zamiast szybszej, dedykowanej („dyskretnej”) karty graficznej - z aplikacją taką jak gfxCardStatus (darmowa) [uwaga: niektóre ograniczenia, kiedy jest to dozwolone - niektóre aplikacje wymagają osobnego procesora graficznego i do korzystania z zewnętrznych wyświetlaczy)
   • na komputerach Mac z tej specjalnej, dyskretnych GPU The Energy Saver panelu Preferencje systemowe nie posiadają opcję automatycznego przełączania grafiki , która jest domyślnie włączona
 3. Aktywność sieciowa:
  • oprócz wyłączania Wi-Fi i Bluetooth możesz także ograniczyć, które aplikacje mogą korzystać z Twojego połączenia sieciowego, za pomocą aplikacji takich jak Trip Mode (płatny lub jako część pakietu subskrypcji Setapp )

Przykład : W 2018 roku Marco Arment napisał świetny mały artykuł wyjaśniający, jak przydatne byłoby posiadanie funkcji „Trybu niskiego zużycia energii” na komputerze Mac. Eksperymentując z aplikacją Volta, aby wyłączyć funkcję Turbo Boost i ograniczyć ilość energii (watów), jaką procesor mógł zużyć, był w stanie uzyskać do 50-100% dodatkowej żywotności baterii , w zależności od zastosowanego ustawienia .

Inne typowe wskazówki:

 • Oprogramowanie:
  • dbaj o aktualność aplikacji i systemu operacyjnego, zwłaszcza gdy zostaną wydane nowe główne wersje
  • użyj wbudowanej aplikacji Monitor aktywności, aby monitorować, które aplikacje zużywają dużo zasobów (zwłaszcza karta Energia , z listą posortowaną według Wpływu Energii )
 • Sprzęt: (nie dotyczy wszystkich komputerów Mac, zwłaszcza nowszych, których nie można uaktualnić po zakupie)
  • jeśli używasz starszego, mechanicznego (obracającego się) dysku twardego, wymień go na SSD (dysk półprzewodnikowy), który nie tylko będzie znacznie szybszy, ale będzie wymagał mniej energii
  • jeśli korzystasz z wielu aplikacji jednocześnie lub aplikacji przetwarzających dużo danych lub korzystasz z wielu kart przeglądarki, zaktualizuj pamięć systemową (RAM) - gdy się zapełni, system musi zapisać dane tymczasowe na twardym dysku zamiast tego dysk, który wymaga dodatkowego przetwarzania (zawsze możesz monitorować zużycie pamięci w tej samej wbudowanej aplikacji Monitor aktywności)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.