Jak przekonwertować obraz HEIF / HEIC do JPEG w El Capitan?


35

Więc o to chodzi. Mam nowego iPhone'a i starego Maca. iOS 11 (wciąż w wersji beta) i El Capitan (nie ma więcej aktualizacji dla tego komputera Mac). Korzystam z biblioteki zdjęć iCloud na obu urządzeniach. Kiedy robię zdjęcie w nowym formacie za pomocą iPhone'a 7, czy jest jakikolwiek sposób, aby użyć go od razu na moim komputerze Mac, bez konieczności wcześniejszej konwersji na iPhonie? Mam na myśli, czy mogę zsynchronizować te zdjęcia przez iCloud i przekonwertować je lokalnie na moim komputerze Mac?

Próbowałem znaleźć oprogramowanie innej firmy, które może wykonać taką konwersję, ale nie byłem w stanie znaleźć żadnego, który działałby na El Capitan. Dowolny pomysł?


Powinieneś móc konwertować zdjęcia HEIF podczas eksportu. Próbowałeś tego?
Allan

1
Wciąż próbuję zrozumieć jego mechanikę. W iPhonie ustawiłem opcję Automatycznie. Ale dostałem kilka heic plików w aplikacji Zdjęcia poprzez synchronizację biblioteki zdjęć iCloud, a także podczas pobierania ze strony iCloud. Wydaje mi się, że krzyk ze strony pozwala nam na eksport pliku JPEG. I byłoby miło mieć to samo w aplikacji Zdjęcia w El Capitan.
Victor Domingos,

Chciałbym zacząć korzystać z nowego formatu, aby zaoszczędzić miejsce, ale nadal mam sposób na dostęp do moich zdjęć z mojego obecnego komputera Mac.
Victor Domingos,

1
@ Zaznacz tak, to była jedna z moich pierwszych myśli, ale wydaje się, że ich konwersja HEIC jest funkcją, która działa tylko w nowszym systemie operacyjnym.
Victor Domingos,

3
sips -s format JPEG myfile.heic --out myfile.jpg
Pat Niemeyer,

Odpowiedzi:41

Za pomocą narzędzia wiersza polecenia imagemagickmożna konwertować obrazy HEIC do JPG.

# install imagemagick
brew install imagemagick

# convert a single image
magick convert foo.HEIC foo.jpg

# bulk convert multiple images
magick mogrify -monitor -format jpg *.HEIC

2
Co oznacza „konwersja: brak delegata dekodowania dla tego formatu obrazu„ HEIC ”?
przerwa

1
@ luka, komunikat o błędzie oznacza, że ​​nie masz zainstalowanych odpowiednich rzeczy do obsługi formatu HEIC. brew upgrade imagemagickrozwiązałem ten problem dla mnie.
kuzzooroo,

@gap Nie jestem pewien. Moje oryginalne polecenie instalacji miało dodatkową opcję: brew install imagemagick --with-libheifale inni powiedzieli, że nie jest już potrzebne. Możesz spróbować. Może robi różnicę w zależności od wersji OSX.
wisbucky 24.0419

@wisbucky, odnośnie mojej nieusuniętej odpowiedzi: miałeś rację. nie jestem pewien, co się wcześniej działo. Dziękujemy za opinię. 👍
Kirby

Doskonały! pracował dla mnie
Dimitris Filippou,

5

Uważam, że Dropbox jest dobrym narzędziem do konwersji, ponieważ robi to w sposób transparentny do użytku w dowolnym systemie operacyjnym i platformie.

Po zrobieniu zdjęcia z iPhone'a Dropbox automatycznie konwertuje .heicobraz .jpgpodczas przesyłania go na komputer ( kontrolowany przez ustawienia ). Ponieważ używam zarówno systemu operacyjnego Windows, jak i MacOS, nie ma potrzeby instalowania osobnych dodatkowych aplikacji.


4

Poniżej narzędzie do konwersji online (przeglądarki internetowej): nie obsługuje przetwarzania wsadowego, ale będzie działać na wielu systemach, w tym systemach innych niż Apple.

http://heictojpg.com/


1
Ta strona internetowa pozwala teraz przesłać do 50 zdjęć jednocześnie.
kuzzooroo,

2

Doskonałym narzędziem wiersza poleceń, które działa bardzo dobrze, jest tifig . Można go łatwo skompilować na wielu platformach. Powinien się kompilować na dowolnej platformie ze stosunkowo nowoczesnym zestawem narzędzi programistycznych, w tym El Capitan!


Postępowałem zgodnie z instrukcjami zawartymi w repozytorium, aby zainstalować tifigza pomocą brew install cmake vips ffmpeg(z repozytorium), ale wydaje się, że nie działa ( tifig command not found).
Amelio Vazquez-Reina

Nie wiem, czy zrobiłeś to, czy nie, ale musisz także postępować zgodnie z instrukcjami kompilacji. Aby wykonać wewnątrz folderu kompilacji po kompilacji, po prostu uruchom./tifig -v -p file.heic file.jpg
kentrh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.