Jak mogę uzyskać udział w udostępnianiu ekranu / dostępie ssh do komputera G5 podłączonego przez sieć Ethernet do komputera Mac Mini w bezprzewodowej sieci Airport Extreme Network z komputera MacBook Pro?


2

Ok, więc scenariusz jest następujący:

Mam Quad G5 (z systemem Leopard) bez karty bezprzewodowej. G5 jest połączony siecią Ethernet z komputerem Mac-Mini (z systemem Lion), który odbiera moją sieć AirPort Extreme przez WiFi. Mac-Mini udostępnia swoje połączenie internetowe przez Ethernet z G5, umożliwiając idealne połączenie z Internetem. Mogę również bez problemu wyświetlać udział lub ssh w G5 z Mac-Mini.

Teraz nadchodzi problem:

Mam MacBooka Pro (z systemem Lion), który również łączy się z tą samą siecią Wi-Fi, co Mac-Mini. Widzę (i łączę się) Mac-Mini z MBP bez problemu, ale nie widzę ani nie mogę się połączyć z G5 z MBP. Jak mogę to skonfigurować, aby móc ssh lub screen współdzielić G5 z mojego MBP?

Adresy IP i podsieci maszyn:

Mac-Mini IP: 10.0.0.9 Maska podsieci: 255.255.255.0

MBP IP: 10.0.0.4 Maska podsieci: 255.255.255.0

G5 IP: 192.168.2.3 Maska podsieci: 255.255.255.0


Czy możesz podać nam adres IP i maskę podsieci G5, adres IP komputera Mac Mini i Macbook Pro? Są w Preferencjach systemowych, Sieć, (Wybierz tutaj interfejs sieciowy), Zaawansowane, TCP / IP
Gio

Dodałem adresy IP i podsieci dla wszystkich komputerów. Odkryłem również, że mogę udostępnić ekran G5 z mojego MBP, najpierw udostępniając ekran Mini-Mac, a następnie ponownie udostępniając ekran G5! Jest trochę niezgrabny, ale działa. To, co naprawdę chciałbym, to bezpośredni dostęp ssh.
i0n 29.10.11

Odpowiedzi:


1

Dzieje się tak, ponieważ dwie maszyny nie znajdują się w tej samej podsieci.

G5 znajduje się w podsieci Mac Mini, a Mac Mini w podsieci Wi-Fi. Adres IP G5 został przekazany przez usługę DHCP Udostępnianie Internetu na komputerze Mac Mini, natomiast adres IP komputera Mac Mini został przekazany przez usługę DHCP na routerze.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie G5 przez Ethernet z routerem.

Jeśli nie jest to możliwe z powodu ograniczeń lokalizacji, istnieje oprogramowanie dla komputerów Mac o nazwie IPNetRouterX, które może wykonać to zadanie. Umożliwia mostkowanie Ethernet, które jest tym, czego chcesz. Jedynym problemem związanym z tym oprogramowaniem jest to, że kosztuje. Wygląda jednak na to, że może to być bezpłatny okres próbny.


Czy Mac OS X Lion Server byłby w stanie wykonać zadanie, działając na Macu Mini? To kosztuje mniej IPNetRouterX.
MrDaniel

Niestety nie. Według mojej wiedzy Mac OS X (dowolna wersja) nie ma możliwości działania jako most Ethernet. Być może istnieje inne oprogramowanie, które to zrobi, ale słyszałem o tym dobre rzeczy.
Matt Love

0

Uważam, że iChat + Chax ( wymagane ponowne logowanie / automatyczne akceptowanie udziału ekranu) na G5 byłoby łatwym sposobem na osiągnięcie tego.


Idealnie szukam rozwiązania problemu z siecią, aby uzyskać dostęp do ssh. Udostępnianie ekranu jest tylko sporadycznie potrzebne i już znalazłem sposób, aby to zrobić.
i0n 29.10.11

Cóż, w zasadzie Mac Mini to router dla G5, który ma NAT, więc musisz skonfigurować przekierowanie portów na Mini tak, jak zwykle z routerem, aby uzyskać dostęp do konkretnej maszyny w NAT. Mam nadzieję, że to pomoże. PS Nie do końca to, czego szukasz, ale może być wskazówką - realprogrammers.com/hack/SSH/tunneling.html
iskra

0

Co jeśli w okienku preferencji sieci G5 klikniesz Ethernet, a następnie zaawansowany, a następnie tcp / ip, a jako Konfiguruj IPv4 wybierzesz Ręcznie, a jako adres IPv4 użyjesz 10.0.0.5, maski podsieci 255.255.255.0 i jako routera 10.0 .0,9? Następnie z Macbooka Pro możesz powiedzieć

ssh user@10.0.0.5

Czy to działa?

EDYCJA: Oczywiście „Zdalne logowanie” musi być również na G5.


Nie, to nie działa.
i0n
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.