Wyłącz / Odinstaluj aplikację Mail w Lionie


Odpowiedzi:


15

Możesz spróbować wybrać ikonę Poczta w folderze Aplikacje, wybrać opcję Uzyskaj informacje ( I) i na podstawie uprawnień ustawić Wszyscy na brak dostępu . Powinno to uniemożliwić uruchomienie programu.


3
Odkryłem, że tak naprawdę był to mój Kalendarz Google. Miałem wydarzenia e-mailowe 12 godzin przed każdym wydarzeniem i jakoś synchronizując je z iCloud, otworzyło Mail.app i wysłało e-mail.
Juan Manuel Zolezzi Volpi

1
To najlepsza odpowiedź dla Lion, ponieważ Mail nawet nie pozwoli użytkownikowi ustawić preferencji, dopóki nie skonfiguruje kont e-mail w aplikacji.
Rab

14

W dziale pomocy technicznej Apple kroki, aby przejść do innego czytnika poczty, to:

  1. Otwórz pocztę (/ Aplikacje / Poczta)
  2. Z menu Mail wybierz Preferencje
  3. Kliknij przycisk Ogólne
  4. Wybierz żądaną domyślną aplikację e-mail z wyskakującego menu „Domyślny czytnik e-mail”.

W tym artykule znajdują się również instrukcje dotyczące zmiany domyślnej aplikacji pocztowej poprzez edycję odpowiedniej konfiguracji listy.

Aby zmienić domyślną aplikację e-mail, użyj Webmailera . Ten post Apple.SE zawiera kilka odpowiedzi na temat korzystania z tego narzędzia.


Przepraszam za późną odpowiedź, ale to nie działa ani nie rozwiązuje mojego problemu. Mój domyślny czytnik e-mail jest już tam skonfigurowany. Mail.app nie otwiera się po kliknięciu linku mailto, po prostu otwiera się od czasu do czasu. Nie jestem pewien, dlaczego i odinstalowanie nie wydaje się możliwe. To mój pierwszy Mac, więc może jest coś głupiego, co powinniśmy zmienić. Jeśli potrzebujesz innych informacji, daj mi znać.
Juan Manuel Zolezzi Volpi

1
Należy pamiętać, że niektóre aplikacje są „zakodowane na stałe” w celu korzystania z Mail.app i które nie honorują ustawienia „Domyślna aplikacja poczty”, w tym wiele własnych aplikacji Apple.
TJ Luoma

0

Myślę, że możesz odinstalować aplikację poczty za pomocą [CleanMyMac. Zrobiłem to na starszej wersji OSX bez żadnych problemów później.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.