Zachowaj podgląd przed automatyczną zmianą wielkości wydruku


9

Ilekroć chcę wydrukować plik PDF z podglądu, okno dialogowe drukowania domyślnie zmniejsza stronę, aby dopasować się do jej granic. Muszę ręcznie wybrać skalę: i wpisać 100 w polu tekstowym. Czy istnieje ukryty domyślny lub inny sposób, aby poinformować Preview, że zawsze domyślnie ma rozmiar wydruku 100%?

Użycie zapisanego ustawienia drukowania zgodnie z sugestią poniżej nie działa w tym przypadku. Korzystam z wersji zapoznawczej 5.0.2 (504) i systemu Mac OS X 10.6.4, może błąd?

Kiedy zapisuję ustawienie, które chcę mieć, otwórz inny plik PDF, wybierz wydruk i wybierz moje zapisane ustawienia, skala: ustawienie przeskakuje do dowolnej arbitralnej wartości około 100% (90% -105%), a pole radiowe pozostaje na „ skalowanie w celu dopasowania:".

Odpowiedzi:


2

Używałbym poleceń terminalu nieco innych niż powyższe @ Bart, chociaż te działają dobrze.

Aby wyłączyć domyślne skalowanie wydruku podglądu:

defaults write com.apple.Preview PVImagePrintingScaleMode -bool false

Aby przywrócić domyślne skalowanie wydruku podglądu:

defaults write com.apple.Preview PVImagePrintingScaleMode -bool true 

W ten sposób wartość domyślna pozostanie w liście podglądu, więc nie potrzebuję zewnętrznego przypomnienia o tej wartości domyślnej, jeśli zajrzę do niej w przyszłym roku, kiedy zapomnę, że to zrobiłem.

Nawiasem mówiąc, przy pierwszym uruchomieniu Preview po wyłączeniu skalowania wydruku, wydawało się, że zawiesił się przy uruchomieniu, więc wymusiłem zamknięcie, a następnie spróbowałem ponownie i wszystko było w porządku.

Hmm Próbowałem edytować, aby linie kodu pokazywały ...


9

zamknij aplikację Preview, wprowadź następujące dane w aplikacji Terminal, a następnie uruchom ponownie Preview. Problem rozwiązany!

defaults write com.apple.Preview PVImagePrintingScaleMode 0

aby przywrócić to ustawienie, możesz użyć następującego polecenia:

defaults delete com.apple.Preview PVImagePrintingScaleMode

Jaką wartość napisałbyś, aby domyślnie włączyć skalowanie?
duozmo

To niestety przestało działać z Yosemite: dyskusji.apple.com/thread/6824478?tstart=0 . Odpowiedź Bruce'a Van Allena jest teraz poprawna.
DomQ

1

Okno dialogowe Drukuj umożliwia zapisanie ustawień wstępnych. Ustaw rzeczy tak, jak chcesz, i zapisz ustawienia. Możesz zastosować ustawienia do wszystkich drukarek lub tylko jednej drukarki. Możesz także zmienić ustawienia, a następnie również wybrać „Użyj ostatnich ustawień”.


Świetny pomysł, nie myślałem o tym, ale w tym przypadku to nie działa. Zobacz edycję powyżej.
tonklon

W jaki sposób? Działa mi w systemie Mac OS 10.6.
Philip Regan,

Jesteś za szybki. Zobacz moje edytowane pytanie powyżej.
tonklon

Nie sądzę, że to działa, ponieważ zapisane ustawienia wstępne obejmują tylko ustawienia neutralne dla aplikacji. Współczynnik skalowania jest specyficzny dla podglądu.
duozmo

0

Aby wyłączyć domyślne skalowanie wydruku podglądu:

defaults write com.apple.Preview PVImagePrintingScaleMode -bool false

Aby przywrócić domyślne skalowanie wydruku podglądu:

defaults write com.apple.Preview PVImagePrintingScaleMode -bool true 
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.