Jak zmienić serwer aktualizacji oprogramowania na oficjalny w systemie OS X Lion (lub nowszym)?


11

Niedawno kupiłem nowego Macbooka Pro z Lionem, miałem pewne problemy i zleciłem sprawdzenie go Apple. Został mi zwrócony, ale serwer aktualizacji oprogramowania wydaje się być zmieniony i nie będzie aktualizowany. Jak mogę zmienić na oficjalny? Chciałbym uniknąć 2-godzinnej jazdy. Dzięki!!

Odpowiedzi:


16

To zależy dokładnie od tego, jak zmienili ustawienia serwera aktualizacji. Jeśli zrobili oczywistą rzecz, powinno to usunąć ustawienie (więc wróci do normy):

sudo defaults delete /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate CatalogURL

Jeśli to nie zadziała, możliwe, że jest skonfigurowane jako ustawienie dla użytkownika (a nie dla całego systemu), w takim przypadku powinno to zrobić:

defaults delete com.apple.SoftwareUpdate CatalogURL


2

Przed rozpoczęciem jazdy do technika Apple możesz wpisać następujące polecenie Terminal:

defaults read /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate CatalogURL

To powie adres URL, który sprawdza SoftwareUpdate.


1
Czy byłbyś skłonny nieco się rozwinąć? Szukamy dobrych, szczegółowych odpowiedzi. Być może mógłbyś podać kroki potrzebne do tego, aby dojść do tego punktu?
bassplayer7

W systemie OS X 10.8.2 podczas testowania powyższej odpowiedzi pojawia się następujący błąd: para domena / domyślna wartość (/Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate, CatalogURL) nie istnieje
gosmond

@gosmond: oznacza to, że Twój komputer będzie używał domyślnej - serwerów Apple.
Gordon Davisson

@GordonDavisson, OK, a następnie Machead powinien to wyjaśnić w odpowiedzi, aby ludzie, którzy spróbują wykonać polecenie, nie drapią się w głowę po pozornym „błędzie” na wyjściu.
gosmond

-1

Powyższe jest prawie, ale nie całkiem poprawne. Powinno być

sudo rm /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate.plist

Następnie następuje restart.

spowoduje to usunięcie dowolnego serwera, na którym patrzy Twój komputer Mac, aby uzyskać aktualizacje oprogramowania, i przywróci domyślny serwer Apple. Właśnie to zrobiłem na komputerze iMac z systemem El Cap, który próbował uzyskać aktualizacje z wewnętrznego serwera aktualizacji, który został odłączony wiele lat temu.


3
Na stosie wymiany nie ma „powyżej”; odpowiedzi są prezentowane w losowej kolejności, choć uporządkowane według wyniku i mogą się zmieniać w czasie.
Tetsujin,

-3
sudo defaults rm /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate.plist

następnie uruchom ponownie

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.